Buradasınız
Anasayfa > Genel > Yeşil Çay İle Zayıflama Mümkün Müdür?

Yeşil Çay İle Zayıflama Mümkün Müdür?

Yeşil çay ile zayıflama

günümüz çağında en büyük sorunlardan birisi de istenmeyen kilolar ve fazla yağlar olmuştur. Sürekli olarak bir zayıflama ve diyet programı sunan kişiler haricinde bu olayın sektörleri bile mevcut durumdadır.  İnsanlar iradeleri sonunda kırılmasından kaynaklı bir diyet bozukluğu olabilmektedir. Şimdi sizlere aslında çok basit bir yöntem olan yeşil çay ile zayıflama yöntemini anlatacağım.

Öncelik olarak yeşil çay ile zayıflamanın nedeni, içinde bulunan toksin atıcı özellikler kişilerin zayıflamasında etkin bir yol olarak gösterile bilmektedir. Çoğu diyetisyen yeşil çayı yapmış olduğunuz diyetin içine eklemenizi söylerler fakat biz daha azını yapacağız günde 3 öğün yeşil çay içmeniz bile sizin kilo vermenizde ve zayıflamanız da etkin olacaktır.  Bunun sebebi yeşil çayın içinde bulunan maddelerin yağ yakıcı enzimler içeriyor olmasından kaynaklıdır.

En basit bir diyet listesinin yanına ekleyeceğiniz bir fincan yeşil çay bile size kısa zamanda değişimi hissettirecektir. Azim ile başladığınızda bunun farkını anlayacaksınız. Yeşil çay ile zayıflama  yöntemi eski mısıra kadar kökeninin dayandığı söylenmektedir. Bu nedenden dolayı okurlarımıza bir yeşil çay bile olsa sizin vücudunuzda nasıl zayıflama etkilerini gösterdiğini anlatmış olmak istedik.

Son 15-20 yılda yeşil çayın faydaları üzerine yapılan araştırmalar daha çok kanseri engelleme ve kanser hücrelerinin yayılımını yavaşlatmada ki etkisi odaklı olmakla birlikte bazı bilimsel araştırmaların kolesterolü ve tansiyonu düşürdüğü, şeker hastalığından koruduğu, yağ yakılmasına yardımcı olduğu ve bunamayı yavaşlattığı yönünde sonuçları bulunmaktadır.

Yararlarını sıralamak gerekirse

  • Güçlü bir antioksidandır
  • Kansere karşı koruma sağlar
  • Kötü kolesterolü düşürür
  • Kalp sağlığına iyi gelir
  • Kan basıncını düşürür
  • Diş çürüklerini önler
  • Diş eti hastalıklarına karşı koruma sağlar
  • Metabolizmayı hızlandırır
  • Kilo vermeye yardımcı olur
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir
Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

Sezer Özüdoğru
Hayat sana limon verdiğinde ondan tuz ve tekila iste.

Bir Cevap Yazın

Top