Buradasınız
Anasayfa > Genel > WP Etiket Bulutu Sayısını Sınırlama ve Belirleme

WP Etiket Bulutu Sayısını Sınırlama ve Belirleme

wp (2)

WordPress kullanan herkes etiketlerin ne kadar önemli olduğunu bilir. Bu etiketlerin sidebar’ kısmında gözükmesi gören ziyaretçilerin dikkatini çeken kelimeleri incelemesi ve site içinde daha çok ziyaret etmesini sağlar. Hem SEO hemde site kalitesini arttırmak için bir çok webmaster bu yola başvurur ve Etiket Bulutunu sitesine ekler. Fakat bazı temalarda etiket bulutu sınırsız olarak gelebilir. Etiket bulutunun sınırsız gelmesi sizin sayfa boyunca etiketle karşılanmanız anlamına gelir ve berbat bir görüntü olur.

Bunun için ” WordPress in etiket bulutunu kelime sayısını sınırlamamız gerekmektedir.” Bu işlemi çok basit bir functions.php kodu ile düzenleyebilirsiniz.

Etiket Bulutu Kelime Sayısını Sınırlama ve Düzenleme Kodu indir    indirip, functions.php  içerisinde en sonda bulunan ?> kod kapanışı önüne yapıştırın.  Kod içierisindeki  $args[‘number’] = 30; kısmı sizin seçiminiz sayısını belirler. 30 sayısını kendiniz belirleyebilirsiniz.

 
##Etiket sınırlama##
add_filter('widget_tag_cloud_args', 'limit_tag_in_tag_cloud_widget');
function limit_tag_in_tag_cloud_widget($args){
if(isset($args['taxonomy']) && $args['taxonomy'] == 'post_tag'){
$args['number'] = 30;
}
return $args;
}
##Etiket Sınırlama Bitiş##

Etiket Bulutundaki bütün etiketleri aynı boyutta sıralamak istiyorsanız. WP Etiket Bulutu Etiketleri Aynı Boyut Yapma makalesini inceleyebilirsiniz.

 

Bol etiketli günler…

ڧ ZLine

Çılgınca şeyler yapmak geliyor içimden, dizginliyorum. Sonra birşey oluyor dizginlediğim için kendime kızıyorum. Sonra başka bir şey oluyor iyiki dizginlemişim diyorum. Sonra hoop tekrar başa.

Bir Cevap Yazın

Top