Buradasınız
Anasayfa > Genel > Waverly Hills Sanatorium Outlast Hikayesi

Waverly Hills Sanatorium Outlast Hikayesi

Waverly Hills Sanatorium

Amerika’nın Kentucky eyaletinde bulunan bu yer 1910 yılında hizmete açılmış. O zamanlar ölümcül bir hastalık olan Tüberküloz bir çok insanı esir almış ve bu hastalığa yakalanan insanlar oldukça uzak bir yerde bulunan bu Sanatorium da tutuluyorlarmış ve yaklaşık 64.000 insan burada hayatını kaybetmiş. 1962 de kapatılan yer bir sene sonra akıl hastanesi haline getirilmiş ve hastalara kötü davranıldığı için 1982 de tekrar kapatılmış o günden sonra da tamamen sessizliğe bürünmüş bu dev yapı. Bu zaman zarfı içinde burada bir sürü korkunç olay gerçekleşmiş ve bu olayların nedeni hala açıklanamamış. Öyle korkunç bir yapıya sahipmiş ki normal insanlar gündüz bile buraya girmek istemiyorlarmış. 150 metrelik ölülerin arabalara taşındığı bir koridoru mevcut bu koridora ölüm koridoru denilmiş ve burada ki belgelerin çoğu bir çok yerde olduğu gibi yok edilmiş. Ayrıca 3. ve 5. katlarında paronormal olayların çok fazla olduğu söylenilmekte ve en meşhur odası 502 nolu oda. 1928 ve 1932 yıllarında bu odada çalışan iki tane hemşire bilinmeyen sebeplerden dolayı intihar etmişler.

Burası 20. Yüz Yılın en büyük paranormal olaylarının yaşandığı yer ilan edilmiş ve dünyanın en hayaletli tek yeri olma ünvanına sahip. Öyle ki burada akıl hastanesi olduktan sonra da bir çok insan tuhaf bir şekilde ölmüş ve bu ölüm sebepleri de açıklanamamış. Buraya tur bile düzenlenmiyormuş fakat resmi internet sitesinden baktım geçtiğimiz 13 Kasım Cuma günü bir tur düzenlemiş tabi tuhaf bir olay oldu mu olmadı mı hakkında şimdilik bir bilgi yok. Fakat bir çok paronormal araştırmacı burada gece çok net bir şekilde hayalet resimleri çektiğini ve gündüzleri çığlık sesleri geldiğini savunuyorlar. Tabi yazının başında anlattığım gibi Outlast oyunu bu akıl hastanesinden esinlenerek yapılmış ayrıca 2006 da çekilmiş ve burada ki olayları anlatan Spooked: The Ghosts of Waverly Hills Sanatorium isimli bir film mevcutmuş. Birde mezarlık buluşmaları filmi bu olaylardan esinlenerek çekilmiş ve filmin başından gerçek bir hikayeden alıntıdır uyarısı yapılıyormuş. Bu filmleri en kısa zamanda izlemeyi düşünüyorum.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

Sezer Özüdoğru

Hayat sana limon verdiğinde ondan tuz ve tekila iste.

Bir Cevap Yazın

Top