Buradasınız
Anasayfa > Genel > Teknoloji Gelişimi Ve Roswell Vakası

Teknoloji Gelişimi Ve Roswell Vakası

İnsanlığın Evrimi

4.5 milyar yıllık dünya yaşamı boyunca pek çok kitlesel yok oluş yaşanmış olsa da insan oğlu son 200 bin yıldır bu topraklarda yaşam sürmektedirler. Bizler dna dizilimi karmaşık ve yapısal olarak olağan üstü bir biçimde evrimleşmiş canlılarız. Evrim teorisi bu konuyu insanların maymunların bir türünden meydana geldiğini savunuyor olsa da yaratıcı bir kudretin varlığı dünyanın ahenginde ve kafamızı çevirdiğimiz her şey deki uyum ve düzen de bulunabilmektedir. Peki İnsanoğlu dünyada son 200 yılda ilerletemediği teknoloji ve bilgiyi 1947 tarihinden sonra 70 yılda nasıl uzay teknolojisine erişebilecek duruma gelebildi.

Roswell Vakası

8 temmuz 1947 yılında New Mexico eyaletinin roswell kasabasında yaşanan olay akıllara durgunluk veren nitelikte olmuştur. Kenneth Arnold’un, 25 haziranda’da kayıp bir uçağı Washington Eyaleti’ndeki Cascade Dağları üzerinde aramaya çıkışının ve tahmlere göre dört metre yükseklikte, saatte 222.000 km (120.000 mil) hızla giden dokuz tane disk şeklinde uçan daireler gördüğünü iddia etmiştir. Hatta kasabanın şerifine haber vererek anlam verilemeyen bir cismin çiftlik arazisine düştüğünü bildirmiştir. Bu olayın ardından düşen vakanın delilleri ortadan kaldırılmış toplanan tüm malzemeler 51. bölgede incelenmeye alınmıştı. Açıklama yapan amerikan ordusu bunun bir meteoroloji balonu olduğunu söylemiş ardından olayın üstü kapatılmıştı. Fakat  O tarih den sonra Roswell kasabası halkı tarafından anlam veremedikleri cisimleri gördüklerini belirtmişlerdir.

Teknolojinin Gelişimi

teknolojinin evrimi son 70 yılda inanılmaz derecede bir artış yaşamıştır. Peki bu artışın sebebi nedir diye sorduğumuzda bazı insanlara göre bu artışın sebebi roswell olayına dayanmaktadır. Roswell den alınan parçalar ve edinilen bilgiler sayesinde teknolojinin bu denli artış gösterdiğini savunan insanlar var.

Anlaşmaya göre uzaylı ırkı bize silah savunma ve ulaşım gibi teknolojilerde yardım edecekler dünyalılar ise belli zamanlarda insan ve hayvan denekleri kullanmalarına izin vereceklerdi.

Bu teori roswell yakınlarında bir çok insan ve hayvanların kaybolmasıyla aynı oranda artmıştır. Roswell kasabası olayı akıllardan silinmeyecek olsa da bu konuda çalışmalar günümüzde halen devam etmektedir. Bir çok kaçırılma olayları ve vakalar her geçen gün artmakta teknolojide aynı oranda artış göstermektedir.

Peki bu olayın gerçekliğini düşünecek olursak sormamız gereken sorular şunlardır.

İnsan ve hayvan denekleri neden incelemeye alıyorlar.

İnsanoğluna teknolojiyi vermelerindeki sebep nedir.

Kötü niyetli bir saldırı olduğunda bize öğretilen teknoloji ile nasıl savunma yapılabilecek.

Bu anlaşma kuralları kale alınmaz ise neler olacak.

Bu ve bunun gibi bir çok etken soru karşımıza çıkmaktadır. Fakat cevap vermek hem zor hemde kafa karıştırıcı olmaktadır.

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

Sezer Özüdoğru

Hayat sana limon verdiğinde ondan tuz ve tekila iste.

Bir Cevap Yazın

Top