Buradasınız
Anasayfa > Genel > Sokak Dansı Film Serisi

Sokak Dansı Film Serisi

Sokak Dansı Filmi Nedir

Gençlik filmlerini herkes sever peki dans sanırım onu da sevmeyen yoktur işte size muazzam bir seri daha sokak dansı serisi. Bir seriyi açtığınızda 1. filminden son filmine kadar nefesinizi tutacağınız bir filme tanık olacaksınız. Dansı iliklerinize kadar hissedeceğiniz bu seri sizleri hem heyecanlandıracak hem de eğlendirecek. Karakterler normal yaşamlarında zaten ünlü birer dansçı olmaları bir yana yapılan koreografiler müthiş ötesi denilebilir. Onlarla eğlenip onlarla gülüp onlarla kazanacaksınız ve bazende kaybedeceksiniz işte sokak dansı serisi de size bu hayatın gerçek yüzünü tamamen göstermektedir.

Dans denildiğinde akla gelen ilk film olan sokak dansı bizler için listenin başında gelen filmdir. Bizim gençliğimizin o isyankar o sokağı seven tarafını tamamıyla göstermeyi başarmıştır.

Sokak dansı demek freestyle şekilde serbest still figürlerin kullanıldığı bir gösteridir. Filmde bu sokak dansının savaş haline getirilip ardından gerçekleşen olaylar konu edilmiştir.

Her film serisi diğeriyle bağlantısı pek olmasa da amacına ulaşmayı başarmış ve sokak kültürünü bize yansıtmıştır.

Sokak Dansı Filmi Konusu

Andie West, Baltimore, Amerika’da bir sokak dans grubu olan “4-1-0″nun bir üyesidir. Andie 16 yaşındayken annesini kanserden kaybetmiştir. Bu yüzden annesinin en iyi arkadaşı olan Sarah’nın yanında kalmaktadır fakat onunla hiçbir konuda anlaşamazlar. Sarah, Andie’nin 4-1-0′ ile yaptıkları ve okul durumu nedeniyle onu Texas’a gönderme kararı alır. Andie, Texas’a gitmemek için MSA (Maryland Sanat Okulu)’e gider. Fakat hem okulu hem de gurubu aynı anda işletemez, ayrıca yeni okuluna da alışamaz. 4-1-0 provalarına katılamadığı için gruptan atılır. O da kendine okuldaki öğrencilerden oluşan yeni bir grup kurar. Amaçları The Streets (sokaklar)’de en iyi grup olmaktır. Kendilerine ilk güvendikleri anda dans kulübüne gidip hünerlerini sergilerler fakat oradan rezil olmuş halde çıkarlar. Saygılarını tekrar kazanmak için 4-1-0’ya prank (bkz. Not) yaparlar. Ve önceki gösterilerinin işe yaramadığını anlarlar ve daha riskli daha heyecanlı danslara çalışırlar. 4-1-0 grubu evlerine yapılan saldırıyı internetten görünce okulun çalışma salonunu harabeye çevirir. Müdür Collins bunu Andie’den sorumlu tutar ve onu okuldan atar. Sarah onu tekrar Texas’a yollamaya karar verir fakat ona son bir şans verir ve grubuyla onu sokaklara yollar. Dans kulübünün önünde yeni danslarını sergilerler ve Baltimore’un en iyi dans grubu seçilirler.

Diğer seriler de farklı konular ile karşımıza çıkmaktadır. Sürprizi bozmamak için onlar hakkında anlatım yapmayacağız. Zaten ilk filmi seyrettiğinizde eliniz hemen 2. filmi arıyor olacaktır. İyi seyirler dileriz…

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

Sezer Özüdoğru

Hayat sana limon verdiğinde ondan tuz ve tekila iste.

Bir Cevap Yazın

Top