Siteler nasıl para kazanıyor ? Nasıl Kazanılır ?

Dünya üzerindeki en büyük bilgi kaynağı artık internet!

Öncesinde bir araştırma için kütüphanelere gidilirdi. Kitaplar kurcalanır özetler çıkarılırdı. Ama artık internet hayatımızı kolaylaştırdığı bir gerçek. Bilgiyi tamamen süzerek bir yerden bulmanız mümkün. Üzerinde bir çok kişinin dünyanın başka bir yerinden bir yorumunu ve değerlendirmesini görmeniz mümkün.

İnternet sitelerindeki kullanıcıların bakış açıları bana göre ikiye ayrılır. Bilgiyi verenler ve Bilgiyi alanlar.

Bilgiyi almak için gelmişseniz, araştırmacı ve bilgi depolama amacınız vardır. Bir konu hakkında bilgiyi internetten bulabileceğinizi biliyorsunuz ve onu doğru yerde arıyorsunuz demektir. Tebrikler, ama bizim konumuz bilgi verenler için.

Web Siteleri Sesinizi Duyurmak İçin Bir Araçtır.

Makalelerin yazılma amacı birilerinin okumasıdır. İlk amaç bu olsada site kurucusunun amaçlarından bir diğer önemli olanı siteden para kazanmak. Web sitesinin geliri daha çok okunmasına ve ziyaretçilerin hareketlerine, geri dönüşlerine göre değişmektedir. Gelir arttıkça site kurucusu bir adım ileri atabilmek için kendisine kaynak sağlamış olacaktır. Bunun için bu amaç önemlidir. Web sitesi için para kazanmanın farklı yolları vardır;

1) Web Site Reklamları İle Para Kazanmak

Bir çok sitede reklam görebilirsiniz. Çünkü bir web sitesinin temel geliri genellikle reklam gelirleridir. Sizin o reklamları görüntelemeniz ve tıklamanız karşılığında reklam ara firmaları tarafından site sahiplerine bir miktar ücret ödenmektedir.

Siteler bazen bu durumu abartarak çok fazla reklam yayınlasa da genel olarak reklamlara tıklamak veya çıkan oyun reklamlarına üye olmak hiç bir şekilde ziyaretçiye zarar vermez. Sizden ek olarak bir ücret çıkmayacaktır ama size bilgi sunan kişilerin emeğinin hakkı olacaktır.

Reklamlara tıklamaktan korkmayın, ücret ödemeden destek olmanın en kolay yoludur bu.


2) Tanıtım makalesi yayınlayarak para kazanmak

SEO kavramına göre internet sitelerinin üst sıralara çıkmasındaki en büyük etkenlerden birisi backlinklerdir. Eğer sizinde siteniz google gözünde ve otorite bakımından yüksek bir site iseniz web siteler için tanıtım yazısı yayınlayarak onlara backlink vererek onların google’da üst sıraya çıkmaya destek olabilirsiniz. Bu tanıtım yazılarının sitenizin kalitesine göre fiyatları değişebilir. Siteniz bir seviyeye geldikten sonra tanıtım yazısı kategorisi oluşturarak sitenize gelir sağlayabilirsiniz.


3) Backlink satışları ile para kazanmak

Aynı şekilde seo için backlink almak isteyen kişilere footer backlink satışı yapabilirsiniz. Bu backlink türü genellikle tanıtım yazılarına göre farkı aylık olarak ödeme alınmasıdır. Tanıtım yazıları genellikle sitede sınırsız süre ile yayınlanmaktadır ama footer backlinkler aylık olarak kiralanmaktadır diyebiliriz. Bu backlinkler site hiti çok yüksek ve site otoritesi yüksek sitelerden alınması faydalı olduğu için sitenizin bir seviyeyi atlaması gerekmektedir.


4) Link kısaltma sistemleri ile para kazanmak

Günümüz siteden para kazanmak için tercih edilen sistemlerin başında bu yöntem gelmektedir. Genellikle indirme içeriği sunan sitelerde tercih edilen bu yöntem asıl linke gitme için araya bir paravan link kısaltma sitesi eklenmesidir. Bu sayede ortalama 1000 kişilik bir paravan geçişlerde ortalama 4$ gibi bir gelir sağlanabilir. Siteniz eğer düşük hitli ise bu size düşük gelebilir ama büyük siteler için vazgeçilmez diyebiliriz.

Link kısaltma siteleri arasında genellikle Türkiye’de kurulmuş olan sitelerde mevcuttur. Yerli sitelerin tercihleri bu sitelerden yönedir. Tabiki yerli firmaların ödemeleri her zamanki gibi yurtdışına göre düşük olmaktadır.


Güncellemeler devam edecektir…


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Previous Korku Evi Nedir? ve Evden Kaçış Oyunları
Next Adcash® Web Site Reklam | Adsense alternatifi

Yazar Hakkında

ڧ ZLine
ڧ ZLine 89 Paylaşım

Çılgınca şeyler yapmak geliyor içimden, dizginliyorum. Sonra birşey oluyor dizginlediğim için kendime kızıyorum. Sonra başka bir şey oluyor iyiki dizginlemişim diyorum. Sonra hoop tekrar başa.

Yazarın bütün yazılarını gör →

İlginizi çekebilecek konular

Popüler 0 Comments

En Korkunç Güzel Samara Ve Kayako

Halka Filmi Konusu Kimilerinin rüyalarına girmeyi başaran, Kimilerinin rüyalarını süsleyen bizim içinse beyaz giyme toz olur siyah giyme iz olur’un film karşılığı olan halka olan her şeye çelişkili bakmamızı sağlayan

Sokak Dansı Film Serisi

Sokak Dansı Filmi Nedir Gençlik filmlerini herkes sever peki dans sanırım onu da sevmeyen yoktur işte size muazzam bir seri daha sokak dansı serisi. Bir seriyi açtığınızda 1. filminden son

VR Box için 3D 360° en iyi animasyon videolar

Sanal Gerçeklik, Günümüzün en çok ilgilendiği teknoloji sanırım bu. VR box denilen 360 derece video içinde haretket etme özelliği ile gerçektende mükemmel bir duygu yaşatan bu teknoloji ile videoların içindesiniz

4 Yorum

 1. SlaytHD
  Nisan 22, 20:18 Reply

  Yararlı paylaşım, teşekkür ederim

 2. oktay demir
  Nisan 23, 01:13 Reply

  güzel makale olmuş sitesinde para kazanmak isteyenler için güzel konu olmuş teşekkürler

 3. Pınar Güler
  Nisan 25, 09:17 Reply

  Bunların haricinde affilate marketing denen kar ortaklığı. Misal wordpress sorunları geliştirmeleri üzerine bir bloğunuz varsa. Orada satıştan kar payı veren tema veya eklentileri tanıtabilirsiniz.

 4. seydi altındağlı
  Nisan 25, 09:17 Reply

  çok yararlı bir paylaşım, para kazanmak için internetin yettiği bilmek ve bunu kolay yoldan yapmak çok güzel.

Yorum yapmak ister misin?