Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, en basit anlamı ile başımızın arka kısmında bulunan iki kulak arası bölgeden, cilt altında dökülmeme özelliğinde genetiğe sahip saç köklerinin alınıp, ön tarafta saçlandırma adı verilen ekime denilir. İstediğimiz bölgelere cilt altına transferini yapmaktır. Bu şekilde daha önce saç dökülmesi gözüken bölgeye tekrar saç dökülmeme özelliği olan kısımlardan alınan saçlarınız eklenir. Bunu kısaca yine saç kökü yer değiştirmede diyebiliriz.

Saç ekimi kalıcı mıdır? Daha sonra tekrar dökülür mü?

Saç ekimi kalıcıdır. Saçların ekim sırasında nakledilen saç kökleri genetiksel olarak testesteron saç dökücü etkisine dirençli köklerden dir. Ekilen saçlar ömür boyu transfer edildikleri bölgede kalmaya devam etmektedirler. Ve bir örnek olarak daha önce ekilen saçlar dökülmeye devam etseydi dünya genelindeki saç ekim talebi bu kadar fazla olmazdı. Profesyonel şekilde hizmet aldığınız hastaneler sizi saç ekimi konusunda bir daha dert etmeyeceğiniz bir mutluluğa taşıyabilir. Bu durumda hastane seçimi yaparken dikkatli olmanızda önerilir. Bir çok hastane bahsettikleri bir çok hizmeti vermeyebiliyor.

Saç kökleri mi yoksa saç telleri mi ekiliyor?

Saç ekimi sırasında nakledilen saç kökleridir. Saç kökü içindeki tekli, ikili, üçlü ya da daha fazla saç teli barındıran anatomik yapılardır. Anatomik bütünlüğü olan yapılar olduğundan saç köklerinin  saç ekim sırasında kullanılması sonucun doğal, estetik ve verimli olmasını sağlar. Saç kökü ekimi sonrasında saçlarınız doğal şekilde büyüme olmaktadır. Normal saç hayatınızı tekrar yaşamanızı sağlayacaklardır.

Saç ekimi verilen sayılar neyi ifade eder?

Saç ekiminde nakledilecek miktar saç kökü sayısını ifade etmektedir. Saç tellerinden bahsedecek olursak saç teli adedi saç kökü miktarının iki katından daha fazla olabilmektedir. Bu anlamda saç ekim öncesi hastaya önerilen sayıları saç teli miktarı üzerinden konuşmak kafa karıştırıcı olabilmektedir. Her bir saç kökünün birden fazla saç teli içerdiğini düşünürsek 3000 saç kökü naklettiğimizde aslında 8000-10000 arası saç teli nakletmiş oluyoruz.

Yukarıdaki video animasyonda başlıca kaba olarak saç ekim adımları gösterilmiştir. Saç dökülmesi sonrasında yapılan işlemler ve uygulanan adımlar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Previous Marmara Depremi Geliyor
Next Guy Fox Maskesi V For Vendetta

Yazar Hakkında

ڧ ZLine
ڧ ZLine 89 Paylaşım

Çılgınca şeyler yapmak geliyor içimden, dizginliyorum. Sonra birşey oluyor dizginlediğim için kendime kızıyorum. Sonra başka bir şey oluyor iyiki dizginlemişim diyorum. Sonra hoop tekrar başa.

Yazarın bütün yazılarını gör →

İlginizi çekebilecek konular

Katil Bebek Annabelle Gerçek Hikayesi

Herkesin korktuğu bir korkusu vardır. Bunlara fobilerimiz diyoruz işte bazı insanların ve benimde korkmuş olduğum bir fobi var oyuncak bebek fobisi. Sanki canlanacakmış gibi duran o masum görüntülerinin ardında yatan

Site arkaplanda mp4 oynatmak

Arkaplanda Full Ekran MP4 Video Oynatma Php ve HTML tasarımlar için arkaplan da video oynatmak istiyorsanız, yapım aşamasında tasarımlarında kullanmak için tam ekran arkaplan video ekleyeceğiniz bir kod dizini. Örnek

Titanik Gemisi Ve Sırları

Titanik Gemisi Titanik, 14 nisan 1912 yılında ilk seferini gerçekleştirdiği sırada bir buz dağına çarpması sonucu batmıştır. Titanik, İrlanda tersanelerinde üretilen ve o zamana kadar görülmemiş ölçütlere sahip bir gemiydi.

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış!

İlk yorumu siz yapabilirsiniz. Yorum yap!