Buradasınız
Anasayfa > Popüler > Otobüs Yolculuğu Yapmak

Otobüs Yolculuğu Yapmak

Otobüs yolculuğu diye bir terim vardır. Öyle uçak gemi tren yolculuğuna benzemeyen kişilerin birbirini tanımadıkları halde 8-10-15 saat süreyle yan yana oturdukları bir sistem. Bir de bu yolculuk sırasında konuşulan muhabbetler vardır hani.

Tabi bazı kişiler kitabını alır ve okumaya başlalar bazıları ise kulaklığını takıp uyumaya ama bazıları vardır işte o bazıları düşüncelernden uzaklaştıkları o tek anı yani otobüs yolculuğunu tercih etmişlerdir.

Yavaş yavaş şehirlerden geçmeye başlarsın her şehirde en az 200bin insanın yaşadığını bilir bunların nasıl hayatlar yaşadığını kafanda tasarlarsın. Bir çoğu mutludur herhalde dersin yada mutsuzluğunu onlara da yansıtır onları da mutsuz olarak tasvir edersin. Çoğu kitaplar bir yolculuk sırasında yazılmıştır bilir misiniz. Harry potter gibi bir kitabın da yolculukta yazıldığını biliyor muydunuz ? İşte bu yolculuklar insanların beyinlerine bir nevi aşılama yapmaktadır. Otobüsün yavaş yavaş bıraktığı şehirler ve hayatlar kişiyi düşüncelere daldırırken bir de otobüsün içinde yaşanılan olaylar vardır. Hani o hep ağlayan çocuk, Koltuğu sonuna kadar yatırmış olan önündeki yolcu, Hiç bir donanımı çalışmayan televizyon ve otobüs, Dediğin hiç bir şeyi getirmeyen otobüs görevlisi. Bunlar bir otobüsün olmazsa olmazıdır.

Böyle başlar yolculuklar sonrasında ışıklar kapanır ve düşüncelere dalacağınız zaman gelir. Dışarıda ki yıldızları izlemeye başlar orada yaşayan olup olmadığını düşünmeye başlarsınız. Bir kazanın olmasını istersiniz bazen ölüp veya yaralı kurtulmak istersiniz. Bu durumu yaşatır size otobüs yolculukları.Sonra bir tesis de durursunuz yarım saatliğine bir kız görürsünüz mesela işte bir daha hiç göremeyeceğiniz o kızla bakışırsınız. Buna platonik aşk yani benim deyimimle imkansız aşk denmektedir. Bakışmalar bazı şanslı kişiler de konuşmaya dönüşebilir. Şimdi otobüse geri dönüldüğünde dağıtılan kekler vardır bir de o tarihi 1800 ler den kaldığı düşünülen kekler. İşte otobüs yolculuğu yapmak böyle bir duygudur. Bir kaç satır yazmak rahatlatır otobüs yolculuğu yapan kişiyi. Tıpkı bu yazıların saat sabah 4 sularında bir otobüs de yazılıyor oluşu gibidir. Hayatınızın aşkı belki o mola yerinde bakıştığınız kızdır. Maalesef bunu hiç bir zaman anlayamayacağız. Bir mola yerindeki kızın gitmiş olması gibi bu yolculukta bitmiş durumda olsa da bu yazıyı okuyup da otobüs yolculuğu yapacak herkes bu yazdıklarımı düşünecektir.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

Sezer Özüdoğru
Hayat sana limon verdiğinde ondan tuz ve tekila iste.

Bir Cevap Yazın

Top