Buradasınız
Anasayfa > Genel > Ölüm Ölümsüzlüktür (Paradoks)

Ölüm Ölümsüzlüktür (Paradoks)

Sizlere ulaştıracağım bu makalemde yıllardır üzerinde çalışmalar yaptığım düşündüğüm ve bir çeşit paradoks olan ölüm ölümsüzlüktür, Teorimi incelemeye alacağız.

Öncelik olarak ölmek : Herhangi bir nedenle yaşamı sona ermek, artık yaşamaz olmak, can vermek anlamına gelmektedir. Peki ölmek zaman gibi göreceli bir kavram ise hugh everett dediği gibi eğer bir paralel evren teorisi varsa ve bir evrenin bir çok farklı düzeyde başka evreni varsa. Benim ortaya atmış olduğum ölüm ölümsüzlüktür teoremi oldukça mantıklı gelmektedir.

Bu teoriye bakacak olursak insan asla ölemez. Ölmek göreceli bir kavramdır. Antik uygarlıklara bakacak olursak ölümün aslında bir başlangıç olduğu ve ölümden sonrada bir yaşamın savunulduğu açıkca görülebilmektedir. Paradoks olan kısım ise şurada başlamaktadır. Bir insan yüksek bir yerden düşüp  öldüğünde 1 paralel evrende ölümü gerçekleşmiş olur fakat farklı bir paralel evrende bu düşüşü yaralı veya sakat bir şekilde kurtularak atlatır. Yani olayı yaşayan insan hiç bir zaman ölmez iken çevresinde olaya şahit olan insanlar baktıklarında öldü olarak göreceklerdir. Bu olayın en basit anlatımıyla kişi kendi hayatına devam ederken az önceki düşmüş olduğu evrendeki insanlar onun ölümünü izleyeceklerdir. Fakat bu durumdan düşen kişinin haberi olmayacaktır. Paradoks burada başlamaktadır peki bu teoriyi nasıl gerçeğe dökmeyi başarabileceğiz. Bu şuan ki teknoloji ile teknik olarak yapılması veya öğrenilmesi imkansız bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat eğer hugh everett ve bir çok bilim insanının ortaya attığı paralel evren teorisi gerçek ise bu teorinin de olma olasılığı yüksek bir ihtimaldir.

Tabi bu makaleyi yazdım diyerek gidip bir binanın tepesinden atlamaya falan çalışmayın. Bunlar sadece teori içinde teorilerdir. Zaten evren o kadar karmaşık bir yapıya sahiptir ki bunu insan aklının alması biraz güç durumdur. Örnek vermek gerekirse  bizim galaksimiz kadar büyük olan galaksilerdeki gezegenlerin tahmini rakamı 500 milyar adet dir. bu 500 milyar gezegenden sadece bir tanesinin içinde küçücük bir toz bulutunda yaşamak için çaba göstermekteyiz. Önemli olan bugünü nasıl geçirdiğimiz ve yarın için neler düşündüğümzdür.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

Sezer Özüdoğru
Hayat sana limon verdiğinde ondan tuz ve tekila iste.

Bir Cevap Yazın

Top