Buradasınız
Anasayfa > Genel > Olası Bir 3. Dünya Savaşı’nda Ne Olur

Olası Bir 3. Dünya Savaşı’nda Ne Olur

3. Dünya Savaşı’nda Ne Olur?

Kuzey kore ve amerika arasında olan bu gergin sürtüşmeyle birlikte akıllara kazınan ve bariz bir şekilde amerikanın koreyi tehdit ettiği eğer bir saldırı olursa savaş çıkar başlığında da olduğu gibiolası bir 3. dünya savaşı sonrasında ve savaş esnasında neler olabilir bunlara bakacağız.1.dünya savaşında 7 milyon insan 2. dünya savaşında 25 milyon insan hayatını kaybetmiştir.

Peki olası bir 3. dünya savaşı‘nda kayıp ne kadar olacaktır. Günümüzde nükleer fuzelerin ve teknolojinin bu denli ilerlemesinden ötürü 2. dünya savaşında olduğu gibi 4 dakikalık bir sinyal duyulmayacaktır.

Sosyal medyanın bu denli gelişmesinden ötürü cep telefonlarımıza gelecek bir mesaj bize bunun gerçekleşmeye başladığını haber edecek.

Hiroşima saldırısının görgü tanıkları, patlamanın merkezinde yer alanların “yok olduğunu” söylemişti.

William Burchett, “Hiroşima’da varsayılan atomik sıcaklığın insanları anında kül ettiği yönündeydi. Ama insanların külleri bile bulunamadı.” dedi. Olası bir balistik füze saldırısında pek yapabileceğiniz bir şey yok aslında  nükleer bir füze den kaçış neredeyse imkansız denecek kadar zor.  En küçük bir hidrojen bombasının londra üzerine düşmesi bile 10 milyondan fazla insanın tek bomba ile öleceği anlamına gelmektedir.

Günümüz çağında eskiden olduğu gibi insan gücü ve iman gücü yerine tek bir tuş ile kıtalar arası yok etme işlemi yapalabilinmektedir.  İlk saldırılarda ölen sayısı yüzmilyonları hatta 1 milyarı aşacak olurken beraberinde gelen radyasyon ve kanser yüzünden bir o kadar daha insan hayatını kaybedecek.

Olası bir nükleer saldırı durumunda çeşitli hükümet ajansları şunların yapılmasını salık veriyor: 1- Güvenli bir yer arayın. 2- Gıda, su, ilaç ve benzerinin karneye bağlanacağını göz önünde bulundurun. 3- Cildinizin havayla mümkün olan en az seviyede temas etmesi için şapka ve gözlük takın. Havada açığa çıkacak karbon dünyadaki sıcaklıkları büyük oranda düşürerek yağış miktarını ve mahsul miktarlarını olumsuz yönde etkileyecek. Ne demişti

Albert Einstein: 3. Dünya Savaşı‘nda hangi silahların kullanılacağını bilmiyorum ama 4. Dünya Savaşı’nda taş ve sopalar olacağını biliyorum.

Olası bir nükleer başlığın fırlatılması akabinde 3 dünya savaşını tetikleyecektir. Umarız böyle bir olaya tanıklık edecek olmayız…

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

Sezer Özüdoğru

Hayat sana limon verdiğinde ondan tuz ve tekila iste.

Bir Cevap Yazın

Top