Buradasınız
Anasayfa > Genel > Ningen Efsanesi Nedir?

Ningen Efsanesi Nedir?

Ningen efsanesi denildiğinde bunun efsaneden daha çok video ve resimlerle kanıtlanmış bir oluşum olduğunu fakat resmi bir açıklama yapılmadığını söylemek gerekmektedir. Yani tıpkı ufo lar gibi video ve resim ile kanıt gösterilebilirken henüz resmi bir açıklama uzmanlar tarafından yapılmış durumda değildir.

ilk olarak 1990 lı yıllarda net olarak tespit edildiği iddia edilen ancak evveliyatının 1900 yılların başlarına kadar uzandığı söylenen, özellikle soğuk sularda Güney kutbuna yakın denizlerde yaşadığı iddia edilen; boyu 5 ila 100 metre arasında değişen, Kolları ve bacakları olan, beyaz renkli ve insana benzeyen yüzen canlılara verilen isimdir. Ningen ismi japonca dan gelmektedir. Anlamı İnsan demektir.

Ningen efsanesi hakkında bir çok teori bulunmaktadır. Bunların en başında gelenler ise

1- Soğuk denizlerde yaşayan insana benzeyen bu canlılar var ve kesinlikle kimseye görünmeden yaşamaktadırlar. Vücutları insana benzemekte ve beyaz tenli, oldukça iri canlılardır

2- Agarta uygarlığı ve kıtasına kadar dayanan bir geçmişi vardır. Ningen canlıları başka bir dünyadan gelmektedir. Ayrıca özel olarak korunmaktadır.

3- Uzaylıların torunları olarak çok geçmiş yıllarda beri varlığını sürdürmekte oldukları söylenmektedir.

Ningen Rus Dalgıçlara Saldırma Olayı

Özellikle Ningen canlıları 1962 yılında Rus Su altı askeri ekipleri tarafından Karadeniz ve Orta Asya’da Baykal Gölü’nde tespit edilmiştir. Hatta iddia edilen rapora göre bu canlı, Baykal Gölü’nde tespit edilmiş ve ardından yakalanması için 7 adet dalgıç gönderilmiştir. Dalgıçlar suya girmelerinin ardından büyük bir basınç ile gölden dışarı fırlamış, üçü hayatını kaybetmiştir. Geri kalanlar ise ağır şekilde yaralanmıştır.

Ningen Canlıları Raporlarda Bulunması

Ningen canlılarının pek çok denizaltı tarafından rapor edildi bilinmektedir. Bu sayede Ningen efsanesi doğmuştur. Bu Tespitler, Denizaltıların Özellikle bu canlıları boyutları ve yüzüşleri nedeniyle yabancı düşman denizaltı olarak tespit etmesi sonucu gerçekleşmiştir. Bu canlıların gerçekten yaşayıp yaşamadığı hala sır olmakla birlikte, beyaz balinalara veya foklara dikkatli bakmak suretiyle bu tür canlılara benzetildiği iddia edilmektedir

Şuda unutulmamalıdır ki dünya üzerinde yaşayan canlıların henüz bir çoğu keşfedilmemiş ve keşfedilmeyi beklemektedir. Tespit edilemeyen canlıların bir çoğu ise okyanus altında olduğu tahmin edilmektedir.  Ningen efsanesi tabi ki de deniz kızı efsanesinde olduğu gibi deniz ineklerine benzetiliyor da olabilirler. Fakat gösterilmiş olan bu kadar belge ve resim göz önüne alındığında küçümsenemeyecek derecede olayların yaşandığı söylenebilir.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

Sezer Özüdoğru

Hayat sana limon verdiğinde ondan tuz ve tekila iste.

Bir Cevap Yazın

Top