Buradasınız
Anasayfa > Genel > Nibiru Yaklaşıyor Dünyaya Çarpacak mı

Nibiru Yaklaşıyor Dünyaya Çarpacak mı

23 ekim tarihinde dünyaya çarpacağı söne sürülen gezegen apocalipto veya diğer adıyla nibiru kimi kesimlerce gözle görülmeye başlandı. Peki nasanın ısrarla reddettiği bu açıklamanın doğru olması durumunda neler olacak. Olacak olanlar aslında tam bir kıyamet senaryosu denilebilir. Bu olayın gerçekleşmesi durumunda milyarlarca insanın ölümüyle sonuçlanması beklenmektedir.

ünya’daki birçok zengin ailenin çarpışmadan haberdar olduğunu ve trilyonlarca dolar harcayarak sığınaklar inşa ettirdiklerini belirtiyor. Benzer iddialar 2003, 2012 ve 2015 yıllarında da dile getirilmiş ancak gerçek olmadıkları ortaya çıkmıştı. NASA uzmanları, Dünya ile çarpışma ihtimali bulunan bir gezegenle ilgili bilimsel kanıtların olmadığını kaydediyor.

BİLİNMEYEN BAŞKA BİR GEZEGENE AİT İZLER VAR

Güneş Sistemimizi alt üst edip Dünya’ya çarpacak dev bir gezegene dair bilimsel kanıt olmasa da, geçtiğimiz yıl gökbilimciler Plüton’un ötesinde yeni bir gezegenin olduğuna işaret eden “güçlü bir kanıt” elde ettiklerini açıklamıştı.

Astronomical Journal dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, California Teknoloji Enstitüsü’nde görevli astronomlar, matematiksel hesaplamalar ve bilgisayar simülasyonları yardımıyla Güneş Sistemi’nin dış kısmında, Dünya’nın 10 katı büyüklükte başka bir gezegenin var olabileceğini bildirmişti.

Güneş’in çevresindeki bir turunu 20 bin yılda tamamladığı öngörülen gizemli gezegenin, sistemin dış ucundaki ‘cüce’ gezegenleri ve asteroidleri çekim gücüyle etkilediği sanılıyor.

Şimdi böyle bir çarpışmanın oluşmasıyla dev dalgalar dan radyasyona depremlerden buz çağına vb bir çok kötü senaryoyu düşünmek içten bile olmamaktadır. Çünkü nasanın marsone projesiyle marsa yerleşme çabaları bir yana dünyada zenginlerin kendilerine kurdukları çok savunmalı üstler bir yana bir şeylerin oluyor olması aşikar bir durumdur.

Böyle bir durumda fakir halk ölüme terk edilecek zengin ve soylu kişiler ise kurtuluşa yakın olacaklardır. Tıpkı o filmlerdeki zenginlerin kurtulması gibi böyle bir çarpmanın yaşanması durumunda da kurtulacak olan yine maddi durumu ve statü sü iyi olanlar olacaktır. Devlet ilk olarak bunları koruma altına alacaktır. Diyelim ki bir göktaşı geliyor ve bu göktaşını durdurma kararı aldık. Filmlerdeki gibi bu göktaşını patlatmak bizim sonumuzu daha çok getirecektir. Çünkü 1 bombayı 100lerce saçma haline getirmiş ve dünyayı vurması için parçalamış olacağız. Bunun yerine kaydırma yöntemi yani, etrafında patlama yaratarak yörüngesini değiştirmek en doğru çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

Sezer Özüdoğru
Hayat sana limon verdiğinde ondan tuz ve tekila iste.

Bir Cevap Yazın

Top