Son zamanlarda ortaya atılan en büyük komplo teorilerinden biri olan Nibiru adlı gezegenin dünyaya çarpacak olmasına değineceğim.

Planet X ya da diğer adıyla Nibiru bilindiği üzere uzun zamandır varlığı tartışılan bir gezegen. Güneş Sistemi içerisinde henüz varlığı tam olarak kanıtlanmayan gezegen ile ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı. Numerolog David Maede tarafından ortaya atılan iddiaya göre, Nibiru 21 Ağustos’taki Güneş tutulmasının ardından, 23 Eylül’de görünmeye başlayacak, daha sonra Ekim gibi de Dünya’ya çarpacak.

Bu tam anlamıyla bir komplo teorisi. NASA’nın verileri böyle bir gezegenin olabileceğini ancak yukarıda belirtilen komplo teorisine ilişkin kanıtlar olmadığı gösteriyor. Muhtemelen kendini duyurmak isteyen ve gündem yaratmak isteyen bir kişinin iddialarıdır bunlar. Ancak hemen belirtelim Gezegen X’in varlığına yönelik çalışmalar uzay ajansları tarafından devam ettiriliyor.

Böyle bir olayın yaşanması halinde dünya için kıyamet senaryoları oluşturulmaya başlanabilir. Tabi bazı durumlarda Nasa çalışanlarının açıklama yapmamayı tercih etmesi insanları garip durumlara sokmaktadır. Örneğin geçenlerde dünyanın çok yakınından geçmekte olan bir gök taşını geçtiği sırada farkettiklerini açıklamışlardı.

Komplo teorileri bitmiyor bizler böyle bir durumda neler yapabiliriz .Tabi filmlerdeki gibi gelen meteor a bir silah ile patlatarak parçalara ayırmak bizim yararımıza değil zararımıza olacaktır. Örnek olarak 1 saçmayı 100 saçmaya dönüştürmüş olacağız.

Şuana kadar dünya çevresinde tehdit eden astroid ler sürekli izleniyor olsada dünyaya rotasının olup şu tarihte çarpacak diye kesin tarih veren bir kurum veya kuruluş bulunmamaktadır.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here