Hayat bazen mavi gibi gülmeyi gerektirir insana. Mavi gibi olmayı.

mavi gibi yaşamayı,Lakin gülemezsin mavi gibi hiç bir zaman olamazsın mavi gibi. Çünkü kartalın mavisi, en parlak mavidir güneşli bir gökyüzünde gördüğün. Mavisidir yunusların yüzdüğü tabloluk okyanusun.

Aslında her şey mavidir onu gördüğünde. Hani derler ya mavi en sıcak renktir diye, İşte tam onun için yazılmıştır bu anlatılan tüm sözler. Bir peri kızı gibi çıka gelir gecenin karanlığından, Sana kalan sadece manzarayı seyretmek olur. Hani mutluluğun tablosu derler ya ressamlar, İşte aynen öyle bir görüntüyle karşılaşırsın maviyi gördüğünde. Bir bakmışsın esiri olmuşsun bir çift mavinin. Gerisi sadece boğulmak mavinin o eşsiz şaheserliğinde. Sonrasında mavi gibi başlarsın güne, onun gibi düşünür onun gibi konuşursun ama hiç bir şey gece olup da  maviyi tekrar görmenin mutluluğunu veremez sana. Artık mavi olmuşsundur bu saatten sonra . Bir denizin ortasında da olsa o mavi bakışları görebilirsin uzaktan. Maviyi görmek için geçebilirsin koyulan tüm tuzaktan.

Şimdi bir de maviye bakalım. Mavi inceliğin ve nezaketin rengidir. Yaratıcılığı, hayalciliği, ciddiyeti, güvenilirliği ve idealizmi beraberinde getirir. Bulunduğunuz ortamın mavi renkte olması size soğukkanlılık, olgunluk ve pozitif atmosfer getirir. Bunları bilmek bir yana mavi onu getirir sana. Onunla dolar kalbin ışığı . Mavi olursun bir anda, ama sen gökyüzünün mavisi o okyanusun mavisi olur. Yani aranızda görünmez ve bir o kadar da şahane bir duvar oluşur birleşmeniz için. Sizse o ince çizgide mavinizi ararsınız kavuşabilmek için. Ama sizin bütün güzelliğiniz o tek çizgiyle sınırlı kalmıştır artık. Tek bir çizgi hayatınızı belirler olmuştur. Tıpkı benim mavinin hayatına tek bir çizgiyle bağlı olmam gibi.

Ben onun çatlağı o benim mavim.

Ben onun gökyüzü o benim okyanusum.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here