Buradasınız
Anasayfa > Genel > Marvel Filmlerinin Sorunları

Marvel Filmlerinin Sorunları

Marvel şu sıralar yapılan filmler arasında en fazla bütçe ve gelire sahip olan şirketler arasında yer almaktadır. Teknik olarak ve bütünsel olarak her filmlerinde güzel bir iş çıkartıp izleyici nin beğenisini kazansalar da maalesef bazı problemleri de henüz aşmış değillerdir. Aslında bakarsanız marvel filmlerinin öyle gözle görülebilir bir sıkıntısı yok. Muhtemelen böyle devam etseler bile izlenmeye devam edecekleri kesin.

Bize göre marvel denildiğinde tek sıkıntılı yan filmlerde kullandıkları kötü karakterler denilebilir. Eski filmlere göz attığımızda iron man 1 filmindeki kötü karakterimiz iron man teknolojisini kullanarak kendine  bir dev robot yapması ve tony nin bu robotla kapışması konusu vardı. 2. filmde tony nin babasıyla geçmişi olan birisin yine tony stark teknolojisini kullanışını görmüştük. Hulk filminde ise kendisi gibi olan abomination la karşılaşmıştı. Ant man filmine bakacak olursak yine kendi teknolojisi ile aynı bir kişi ile kapışmasını izlemiştik. Sorunu genel olarak anlamış olmanız gerekir, kötü adamlar genel olarak tek bir tip ve ilgimizi pek çekmeyecek tarzda  genel olarak kahramanların karşısına öylece çıkıp dünyaya yok etme çabası içine girmek çok da ilgi çekici gelmiyor

Filmin tam olarak mükemmel olabilmesi için eski kült filmlerdeki gibi  kötü kişilerde belli bir karakter görebilirsiniz , bu karakterler ana karakterlerle özel bir bağ içindedir ve savaşmalarının bir anlamı vardır.

Örnek verecek olursak joker filmini düşünün karakterimiz süper güçleri yoktu ve dünyanın en güçlü insanı değildi. Ama batmanin tarzında bir ruh hastasıydı ve batmani psikolojik olarak etkilemeyi çok iyi biliyordu. Birde suice squat daki dans eden kötü karaktere bakacak olursak dünyayı yok etmeye çalışıyordu ama hiç bir nedeni ve sebebi yoktu. Bu ve bunlar gibi sebepler bize filmi sıkıcı hale getirtmekte .

Hikayenin gidişatına mantıklı bir şekilde etki eden kötü karakterler olmalıdır. Loki ilk thor filminde nedeni mantıklı bir nefret duyuyordu ve onun bakış açısını anlamıştık. Konu olarak bize düşündürmüştü peki thor 2 filminde karanlık elfler olarak tanıtılan kötü karakterlerin amacı neydi diye soracak olursak orada sınıfta kalıyor diyebiliriz.

Tabi marvel bu konuda harika bir işe imza atarak son 5-6 filminde tahtında oturan thanosu bizim gözümüze sokmakta ve infinity war filminde baş kötümüz olarak karşımıza gelmesi düşünülmektedir. Bu şimdiye kadarki karşımıza gelmiş olan en büyük kötü olacaktır ve umarız marvel thanosu etkili bir biçimde kullanabilmiştir.

Thanos kadar kötü bir karakterin karşımıza sunuluyor olması bile güzel iken bu filmde yaklaşık 20 -30 süper kahraman görecek olmamız da bizim için hayli sevindirici bir durum olacaktır. Her karaktere ayrı ayrı zaman ayrılması gerektiğinden işleyişin zor olacağını düşünmekteyiz. Umarız marvel bu sorunuda helleder ve bizlere izlemesi keyifli bir infinity war filmi sunabilir.

Diyeceğimiz tabi biz her halükarda filmi izlemeye sinema salonlarına gideceğiz lakin filmin baş kötüsünün amacı ve filmdeki rolü biraz daha belirgin olması dileğiyle ….

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

Sezer Özüdoğru
Hayat sana limon verdiğinde ondan tuz ve tekila iste.

Bir Cevap Yazın

Top