Kemanı Konuşturan Kadın Lindsey Stirling

En başta samimi hali ve eğlenceli davranışları ile kendine bağlayan bir kadından bahsediyorum. 21 Eylül 1986 yılından beridir nefes alan ve 1.61 boylarındaki bu sempatik ablamızı tanıyalı bende fazla olmadı. İlk olarak Roundtable Rival klibindeki yine sempatik ve mükemmel dansı ile hemen ilk dakikalarda sevdirmişti kendisini. Kemanı genellikle bizim toplumumuz tabiri caizse -Gıy Gıy olarak değerlendirir. Ama Lindsey bu konuda çok daha güzel bir formül bularak insanlara ses den daha çok etkili görme duyumuzla hitap etmiştir. Keman sesinin verdiği mükemmel huzur burada görsel uyumla birleşerek insana daha kalıcı etkiler bırakmaktadır. 

Biz ona sokak ağzı ile Kemanı konuşturan kadın dedik, evet gerçektende görsel ve sesi birleştirerek bize anlatılmak isteneni sundu. Benim ilk yaptığım gibi Roundtable Rival klibini izleyerek başlayın. Sonrasında bu kadına hayran olacağınıza eminim. Eğer olamıyorsanız zaten yaşamıyorsunuzdur, bu yaptığım şey birine gözünde fazla büyütmek değildir. Gerçekten başarılı birisine gerçekten hak ettiği cümleleri kurmaktır. Benim yaptığım şey bu, ama ne yazıkki bizim ülkemizde böyle övgüler yerini her zaman eleştiriye bırakmıştır. 

Lindsey, aslında keman ile bu şekilde tanınan tek kişi değil. Bizim belki daha önce tanıdığımız Eurovision 2009 yılı kazananı Norveç temsil eden Alexander RYBAK kemanı ile küçük çaplı dans ederek ve şarkısını söyleyerek tanıdık. Ama Lindsey’in Youtube kanalını incelediğimizde 2007 yılında açıldığını ve bu tarz videolarının ilk o zamanlar yayınlandığını biliyoruz. Her ne olursa olsun kimin ilk olduğu bizi ilgilendirmiyor. Bizim kalbimize ilk değen, Kemanı konuşturan kadın Lindsey oldu.

2010 yılında America’s Got Talent yarışmasının çeyrek finalisti olmuş. 2013 yılında Pentatonix ile beraber Imagine Dragons’un “Radioactive” parçasına yaptığı cover çalışması ile YouTube Müzik Ödülleri’nde “Yılın Çıkışı” Ödülü’nü kazanmıştır. Stirling “Hip Hop Violinist” olarak da tanınmaktadır, diyor Vikipedia. Bizim için o kemanı konuşturan kadın. Hip Hop Violinistte başka birisi çıkıyor.

Kliplerinde kimi zaman zombilerle dans eden birisi, kimi zaman ejderhalarla eski çağda savaşan bir kadın olarak karşılaşıyoruz. İlginç ve eğlenceli kurgulu videoları ile izleyenleri eğlendirmesi onun en iyi yeteneklerinden birisi. Özel olarak dans eğitimleri alarak dans yeteneğini her zaman daha bir üst seviyeye çıkaran bir kadın. Gelişim ve yetenek onu tanımlayan en temel övgülerden sadece bir kaçı.

Imagine Dragons kapak parçası olan “Radioactive – Lindsey Stirling and Pentatonix” olarak bulabileceğiniz Lindsey’in yükselişe götüren ilk parçasını dinlemenizi öneririm. Tamamen Lindsey ağırlıklı olmasa da kendisinin her hali ile gözleri üstünde toplayabilen bir kadın olduğunu tekrar tekrar öğreniyoruz. 

Lindsey 2015 yılında sanırım kesin bir bilgim yok İstanbul’da da konser vermişti. Aşağıdan konsere ait olan amatör video izlediğinizde zaten güzel bir kitleye hitap ettiğini anlayacaksınız. Sempatik hali, garip davranışları ve çılgın bir yapısıyla bize göre tam bir çatlak olan Lindsey Stirling hayranı olmaktan da gurur duyuyoruz.


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Previous Dark Phonix Ve Jean Grey Kimdir
Next Boynuzlu Kadın Malefiz

Yazar Hakkında

ڧ ZLine
ڧ ZLine 89 Paylaşım

Çılgınca şeyler yapmak geliyor içimden, dizginliyorum. Sonra birşey oluyor dizginlediğim için kendime kızıyorum. Sonra başka bir şey oluyor iyiki dizginlemişim diyorum. Sonra hoop tekrar başa.

Yazarın bütün yazılarını gör →

İlginizi çekebilecek konular

Arka Sıradakiler Dizisi Ve Eskiler

Gözümde canlanır koskoca mazi , bir zamanların en iyi dizisiydi arka sıradakiler her 3 kişiden 1 birinin konuştuğu diziydi arka sıradakiler. Bir lise hayatını konu alıyordu film ama çok daha

Popüler 0 Comments

Kütle Çekim Kanunu ve e=mc2

Kütle Çekim Kanunu ve e=mc2 kütle çekimi, evrendeki tüm maddelerin başka maddelere uyguladığı çekim kuvvetine kütle çekim kuvveti denir.Dünya’nın ve diğer gök cisimlerinin üzerinde bulunan cisimlere uyguladığı kuvvet örnek olarak

League Of Legends Dünya Kupası

2017 DÜNYA ŞAMPİYONASI NEDİR? Worlds olarak da bilinen 2017 League of Legends Dünya Şampiyonası; her yıl dünyanın en iyi takımlarının Dünya Şampiyonası kupasını kaldırmak için savaştığı uluslararası bir espor etkinliği.

10 Yorum

 1. ahmet
  Temmuz 30, 00:41 Reply

  güzel çalıyor gerçekten kemanı bizim karadenizliler gibide değil daha başarılı karadenizliler

  • #Alamut
   Temmuz 30, 01:11 Reply

   Karadenizliler Keman değil Kemençe çalıyor yalnız.

 2. Plastik Fikirler
  Temmuz 30, 14:11 Reply

  Lindsey Stirling bize bu dünyada sınırlarımızı aşabileceğimizi ispatlamak için gönderilmiş insanlardan biri. Bu kadının yaptığı az buz bir iş değil. Bu sesin eyleme dönüştüğü, duygu ve hislerin dansta can bulduğu; yıllardır süregelmiş keman kültürünün geleneklerini altın harflerle aynı anda hem koruyan hem de çiğneyen bir eylem. İnanıyorum ki Lindsey Stirling tarihin unutmayacağı insanlardan birisi olacak. https://www.youtube.com/watch?v=hHeZKiiCMX8

 3. ordunaryus
  Temmuz 31, 15:44 Reply

  MErhaba Daha öncede bir kaç parçasını dinledim gerçekten hoş çalıyor , keman sesi güzel

 4. evren akbaş
  Ağustos 01, 06:28 Reply

  Bu klibi daha önce izlemiştim tekrar karşılaşmak güzel sabah sabah iyi geldi.

 5. gurupasa
  Ağustos 01, 09:13 Reply

  harika bir paylaşım olmuş ellerinize sağlık

 6. tuncay
  Ağustos 13, 15:25 Reply

  bence keman degilde güzeligini konusturmus:)

 7. Ç. K. Matmazell
  Ekim 06, 23:11 Reply

  Bence işini yüreğiyle yapıyor kemanını 4 nala koşturuyor ruhu dinlendiren cinsten

Yorum yapmak ister misin?