Kazanmak Ve Kaybetmek Nedir ?

Herkes kazanmayı ister hayatta ama bazıları doğuştan kazanmış olarak gelir dünyaya.

herkes zengin olmak ister hayatta ama bazıları doğuştan zengin olarak gelir dünyaya.

İşte bu 2 cümle bu konunun özetini açıklıyor aslında  kazanmak ve zengin olmak aslında aynı şeyler mi yoksa birbirini tamamlayan bir yapbozun parçası mı bu ikisi. Belkide sigara ile çakmak kadar yakınlar birbirlerine kim bilir.  1 milyonluk ev düşünelim örneğin bunu almak için normal şartlarda 10 bin maaş alan birisinin bu evi alması sanırım 10 yıl sürüyor. Hiç harcamadan 10 bini kenara attığında  yani imkansızlığı zorluyor oluyoruz bu  konuda

Banka hesabında 1 milyon lira ile doğan zengin bir ailenin çocuğu bu evi aldığında 10 yıl hiç yemeden içmeden bu evi almaya çalışan ve alan kişi arasındaki farkı nasıl anlayacağız.

Burada devreye kazanmak giriyor. Zengin olmak doğuştan gelen bir birikimle olabilir ama kazanmak insanın sonradan edindiği bir kombinasyon dur daha sperm halindeyken milyonlarca sperm arasından başlatır bu hayat sizi bir yarışa bu yarışı kazanmanız gerekmektedir. Başka sunmazlar önünüze seçenek ya kaybedenler gibi yok olacak yada kazananlar gibi bu hayatın güzelliğine ve kötülüğüne kendinizi bırakacaksınız.

Nitekim yarışı kazananlardan birisi olarak bu yazıyı yazıyor ve tabi sizde okuyor olsanız da artık kazanmak belli başlı şeyleri çoktan geçmiş bulunmakta.

Örneğin bir sınavda kazanmak için yıllarca çalışan bir kişinin kopya çeken ve onun önünde olan bir kişiye göre kazanmış olması gerekmez mi ?

Bir işe girmek için yıllarca verdiğin emeğin ardından işe senin yerine alınan torpille kişiye ne demeli mesela ?

Çok istediğin bir işe yatırım olarak yıllarca biriktirdiğin parayı zengin bir insan elinin tersiyle verebilir ve senin o kadar çabanı boşa çıkartabilir. İşte dünya bunlar gibi örneklerle her geçen gün biraz daha kirlenmekte ve elimizden hiç bir şey gelmemektedir.

Tabi ki önemli sorumuz şu ?

Bu böylemi devam edecek yoksa birisi bu sisteme dur diyebilecek mi kazanmak gerçekten bu kadar önemlimi , zengin olmayan bir insan kazanamaz mı mesela .

Hayatın bize sunduğu en büyük yalanlardan biriside para ile saadetin olmayacağıdır. Bu tamamen fakir kesimin dingin tutulması için fakirliği ile mutlu mesut olmalarının sağlanması için yaratılmış bir kurmaca dan başka bir şey değildir. Parasızken mutlu olan bir çiftin milyonları olduğunda ve gecekonduda yaşamaktan vazgeçip evine düzenli olarak yemek giren bir villaya taşındığında bu ona sadece daha sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürecektir. Yıllardır süre gelen sistemin amacı da budur zaten.

Birileri zengin olur ve kazanır.

Birileri zengin olmaz ve kaybeder.

Peki siz hangi taraftasınız ?


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Previous Kadın dediğin önce zeki olacak.
Next Deniz Kızı Gerçek Olabilir mi ?

Yazar Hakkında

Sezer Özüdoğru
Sezer Özüdoğru 67 Paylaşım

Hayat sana limon verdiğinde ondan tuz ve tekila iste.

Yazarın bütün yazılarını gör →

İlginizi çekebilecek konular

Büyü Yaparak Aşık Etmek

Aşk Büyüsü Nedir Çok sıkça yaşanan günümüz sorunlarından bir tanesi olan çiftlerin bir birinden sıkılma durumu beraberinde birçok sorun getirmektedir. Evliliklerde ki ya da birlikteliklerde ki uzun seneler sonrasında yaşanan

Mariana Çukuru Dünyanın En Derin Yeri

Sonsuzluğun başlangıcı olarak bilinir mariana çukuru. O bu dünyadaki en derin noktadır. Öyle bir yerdir ki aşağı inildiği kadar yukarı çıkmayı denesek uzaydan kendimizi izleyebilirdik. Peki nedir bu mariana çukuru.

İnsanlara güvenmek bizi zayıflatır mı?

Bu sorunun cevabı aslında o kadar uzun uzun makale yazılacak bir şey değil, tek kelime evet ile özetleyebilirsiniz. Dünya üzerindeki insan çokluğunu iyi ve kötüler olarak bölerseniz şüphesiz insanlara zararı

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış!

İlk yorumu siz yapabilirsiniz. Yorum yap!