Kadın dediğin önce zeki olacak.

Kadın bir toplumun kültüründe, sanatında, eğitiminde ve neredeyse her yerinde vardır. Evinizdeki düzenden tutun kendinize baktığınızda gördüğünüz kişide bile azımsanamayacak kadar büyük bir kadın payı vardır. İlk eğitimi biz kadınlardan alırız. Ama sonumuzu da genellikle kadınlar getirir.

Kadınlar bir çok yerde evet ama hayatımıza tam karşımıza oturan kadınlar vardır. Onlar bizim için ömür boyu orada oturmaya hak tanıdığımız insanlardır. Zaten kadın karşına oturmuşsa kolaysa sana o hakkıda vermiştir zaten.

Öncelikle söylemeliyim, ben bir boğa burcuyum ve karakter analizlerinde genel yapıların aynı olduğu fikrindeyim.

Herkes için kadın bakışı farklı olabilir, güzellik, karakter veya başlıktaki gibi kadın dediğin önce zeki olacak.

  • Biz bazen susarız, söylediğimiz de depremler olacağını biliriz. İçten içe sanki bir mide ağrısı varsa onu yok etmeye çalışan bir vücut gibi bekleriz. Kadın bu durumlarda nasıl yaklaşacağını bilecek kadar zeki olacak.
  • Biz hiç unutmayız, öyle renkler ve tarihlerden bahsetmiyorum. Yaşananları ve özelliklede bizim kin duyduğumuz şeyleri. Kadın bu özelliğe sahip bir erkekten uzak durması gerektiği bilecek kadar zeki olacak.
  • Asıl mutluluğun sadece almaktan değilde vermektende geçtiğini bilecek kadın, erkekleri sadece mutlu etme zorunluluğu olan bir hayvan olarak görmemeli. Evdeki kedinin bile başını okşayan kadın, yeri geldiğinde bir erkeği mutlu edebilecek ve bu mutluluğun zaten kat ve kat fazla şekilde geri geleceğini bilecek kadar zeki olacak.
  • Biz çok düşünürüz, bir hata yapmadan önce defalarca belkide. Kadın da düşünmeli. Hayatının en büyük hatasını yaparken, bunun bir hata olduğunu akıl edecek ve kendine söyleye bilecek kadar zeki olacak.
  • Kendini beğenmişliğin, aslında kendini rezil etmek olduğunu. Bu davranışların çektiği erkek kitlesinin amacını bilecek kadar zeki olacak.
  • Kitaplar, tamamen bir insanı çalmak gibi geliyor bana. Düşünsene onun düşüncelerini alıyorsun bir konuda ne yaptığına ve ne yapacağına kadar öğreniyorsun. Sadece kitabı okumak değil yazarını anlayacak kadar zeki olacak.

 

Bu zekilik belirtilerinden hiç birisi olmayan kadınlar, büyük hataları kolay yapan en kolay avlardır. Ve onlar hiç bir zaman suçlu olduklarını da bilmezler. Pişmanlık onlarda olmayacaktır.

Çünkü zeka erdem kapısını açan ilk anahtardır.

 


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Previous Ningen Efsanesi Nedir?
Next Kazanmak Ve Kaybetmek Nedir ?

Yazar Hakkında

ڧ ZLine
ڧ ZLine 89 Paylaşım

Çılgınca şeyler yapmak geliyor içimden, dizginliyorum. Sonra birşey oluyor dizginlediğim için kendime kızıyorum. Sonra başka bir şey oluyor iyiki dizginlemişim diyorum. Sonra hoop tekrar başa.

Yazarın bütün yazılarını gör →

İlginizi çekebilecek konular

İnsanlara güvenmek bizi zayıflatır mı?

Bu sorunun cevabı aslında o kadar uzun uzun makale yazılacak bir şey değil, tek kelime evet ile özetleyebilirsiniz. Dünya üzerindeki insan çokluğunu iyi ve kötüler olarak bölerseniz şüphesiz insanlara zararı

Sevgililer gününde kadına ne hediye alınır ?

Sevgililer gününde güzel bir hediye vermek istiyorsanız kız arkadaşınızı iyi tanıyor olmanız gerekir. Onun zevklerine ve isteklerine uygun özel bir hediye olmalı. Unutmayın pahalı hediye değil doğru seçilmiş hediye mutlu

Erkek Aklı 0 Comments

Okullardaki yapmacık eğitim hataları

Gereksiz tanışma soruları. Yeni okul dönemlerinde hep yapılmıştır, ilk önce birbirimizi tanıyalım diye başlar, sırayla ayağa kalkıp isminizi, şehrinizi ve babanızın annenizin yaptığı işi söyleyinle bitirirler. Peki ama neden anne

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış!

İlk yorumu siz yapabilirsiniz. Yorum yap!