Işıklar içerisindeki kadın Quorra

TRON Efsanesi filmini bilim kurgu severlerin bir çoğu biliyor. Oyun, fantastik ve teknoloji karışımı olarak güzel bir film kategorisine aldığımız filmlerden birisidir. Tabi ki film bazı yönleri ile sevilmediğide oluyor ama bizim olayımız aslında yine o değil filmleri normalden daha güzel hale getiren kadınlardır. Tron efsanesinde bu görebi üslenen güzelimiz, Quorro karakteri olmuştur.

Karaktere can veren oyuncu Olivia Wilde, Mart 1984’den beridir nefes almaktaymış. Oyuncu kendi güzelliğini biraz teknolojik kıyafetler ve oyun karakterlerine biraz dönüştüren makyajı ile bizi kendisine hayran bırakmıştır. Ek olarak film içerisinde ki karakterin konuşması davranışları ve gerçek dünyayı bilmiyor olması ülkemize tatile gelmiş rus kadınların Türkçe konuşmaya çalışma çabaları kadar tatlı geliyor.

Tron Efsanesi, Kevin Flynn tarafından yapılan bir oyun olarak başlamış ve sonrasında içerisindeki yapay zekalar her filmdeki mantık ile isyan etmeye başlamıştır ve Flynn içeride mahsur kalmıştır. Bu çalışmaların başlangıcında oluşturulan Clu, Kevin’ın gerçek dünyasına geçmenin yollarını aramaktadadır. İşte Quorra bu çalışmalar ortasında ortaya çıkan İzolar olarak sürekli söylenen, İzomorfik algoritmalardan birisi olarak Flynn cephesinde Clu ile savaşmaktadır.

tron-kadin

Daha öncede söylediğimiz gibi dünyayı merak etmesi ve sempatik tavırları ile kendisini sevdirmeyi çok iyi biliyor. Kısa saçları uzun boyu iri gözleri ile güzel bir film karakteri olarak aklımızda yer edinmiş, ve unutulmayacaklar listesinde bir çatlak olarak yerini almıştır.


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Previous Sapkınlık Tarihi, Lut Kavmi Neden Helak Oldu?
Next 21 Ağustos Güneş Tutulması

Yazar Hakkında

ڧ ZLine
ڧ ZLine 89 Paylaşım

Çılgınca şeyler yapmak geliyor içimden, dizginliyorum. Sonra birşey oluyor dizginlediğim için kendime kızıyorum. Sonra başka bir şey oluyor iyiki dizginlemişim diyorum. Sonra hoop tekrar başa.

Yazarın bütün yazılarını gör →

İlginizi çekebilecek konular

Amerikan Korku Filmi Klişeleri

Korku filmi denildiğinde amerikan sineması bu konunun en altında yer alıyor diyebiliriz. Bunun sebebi seçtikleri konu ve senaryonun sürekli aynı dizin üzerinden ve kopya şeklinde gidiyor olmasıdır. Örneğin cem yılmazın

Sokak Dansı Film Serisi

Sokak Dansı Filmi Nedir Gençlik filmlerini herkes sever peki dans sanırım onu da sevmeyen yoktur işte size muazzam bir seri daha sokak dansı serisi. Bir seriyi açtığınızda 1. filminden son

Siyah ve mavi

Renkler sadece kıyafetler,ayakkabılar ve evimizde ki eşyalar için mi hayatımızda var olur? Aslında her insan bir renk olarak dünyaya gelir ve rengini tam anlamıyla yaşamaya başladığında acı çektiğinde öğrenirsin. Eğer

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış!

İlk yorumu siz yapabilirsiniz. Yorum yap!