Buradasınız
Anasayfa > Genel > Hikayesi Güzel Olan Oyunlar

Hikayesi Güzel Olan Oyunlar

God Of War Hikayesi

Kratosun Arese verdiği söz üzerine başlayıp

Fakat Ares, Kratos’u kandırır ve Kratos’un ailesini (karısını ve kızını) öldürmesine neden olur. Bunun üzerine Kratos, Ares’e hizmet etmekten vaz geçer. Sonra Kratos, kabuslarından kurtulacağı vaatleri ile Olimpos Tanrılarına 10 yıl boyunca durmadan hizmet eder. Artık Kratos Aresi öldürmeye kararlıdır ve bir ölümlünün tanrıyı yenebilmesinin tek yolu olan pandoranın kutusunu arayıp bulur ve bununla birlikte aresi yener. Aresin boşluğunda savaş tanrısı ünvanı kratosa geçmiştir. Hikaye bununlada bitmeyip kratosun zeusa açacağı savaşla devam edecektir…

Portal Oyunu Hikayesi

Oyunda bir makinenin size vaatlerde bulunmasıyla başlıyor ve garip garip düzeneklern arasından geçiyorsunuz. İlerledikçe bir düzenekteki bozukluktan yararlanıp deney yapılan mekanın arkaplanlarına geçiyorsun… bu noktada bilgisayar, labirentten kaçmış deney faresi gibi senin peşine düşüyor(öldürmek yada yeniden yakalamak için)… en sonunda bu süper zeki bilgisayarı patlatıyorsun… oyun bu yeraltı deney merkezinin ve bilgisayarın patlaması ve kendini gökyüzüne bakarken bulmanın ardından bayılmanla bitiyor

Prince Of Persia : Warrior Within Hikayesi

Prens, zamanı geriye alıp yaşananların hiç yaşanmamış gibi olmasını sağlamak için zaman kumlarını ( Sands of Time) Kum Saatine geri doldurduktan 7 sene sonra, kendini zaman bekçisi Dahaka tarafından aranırken bulur. Prens’in, kaderini değiştirmeye uğraşmasından ve  bunu gerçekleştirmesinden dolayı Dahaka onu öldürmeye ve zamandaki düzeni tekrar sağlamaya çalışmaktadır.

Beyond: Two Souls Hikayesi

Holywood’un ünlü oyuncusu Ellen Page’in canlandırdığı karakter Jodie’nin, ölümden sonra ne olduğunu araştırmasını konu alıyor. Jodie Holmes’ün 8 – 23 yaşları arasında, toplamda 15 sene birlikte olduğu Aiden’in gerçek anlamını aramasını izliyoruz. Aiden, Jodie’nin küçük yaşlarından beri onunla birlikte olan doğaüstü bir varlık. Oyunun yalnızca PlayStation 4’e özel olması birçok oyuncuyu üzerken, Sony’nin oyun konusunda ne kadar başarılı işler yaptığını bir kez daha gözler önüne sermesini izlemiştik. Ama Beyond: Two Souls demişken Heavy Rain’i de unutmamak gerekli.

Mafia 1 ve Mafia 2 Hikayesi

Bizim için Mafia serisi iki oyundan fazlası değil. Mafia 1 başta olmak üzere iki oyunun da çok sağlam hikaye kurgusu bulunuyor. Mafya zamanlarını çok iyi anlatan oyunlar hikaye derinliği ile bizleri direk oyunun içine çekmeyi başarıyordu.

Last of Us Hikayesi

Last of Us hakkında pek bir şey söylememe gerek yok. Genel olarak herkesin beğenisini kazanmış oyun, normal olarak bu listenin de üst sıralarında yer alıyor. Virüs salgını sonrası dünyayı gözler önüne seren Last of Us, ebeveyn bağlarını en iyi hissettiren oyunlardan birisi.

The Witcher Üçlemesi Hikayesi

Witcher, hikaye konusunda birinci sırada yer alır mı bilmesem dahi ilk 3 arasında yer alacağına her zaman emindim. The Witcher’ı ön plana çıkartan özellik ise, çıkarılan 3 oyunun üçünde de hep daha iyiyi yapmaları örnek gösterilebilir. Muhteşem yazılmış hikayesinin dışında Witcher 3’de ana hikaye gibi yan hikayelerin bulunması cezbedici içerikler arasında yer alıyor. Oyunun grafikleri muazzam olduğu için manzaraya bakarak at sürebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz. Hikaye ve genel oyun yönünden beklentileri çok yukarılara taşıyan bir oyun kendisi.

Son olarak bunlar dışında Life is Strange, Grim Fandango, Mass Effect, Metal Gear Solid, Dark Souls, Bloodborn ve Slient Hill gibi efsaneleri de unutmamak gereklidir.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

Sezer Özüdoğru

Hayat sana limon verdiğinde ondan tuz ve tekila iste.

Bir Cevap Yazın

Top