Hergün Aynı Günü Yaşamak

Hayat bazen farklı seçenekler sunar insana ve bazende gereksiz yaşantılar. Umutların yeşerdiği ve bittiği rüyalar aleminden bahsedelim birazcık sizlere. Her gün aynı şeyleri yaşamak rüya alemi bilinç altımızın bir yansıması dır.  Peki bilinç altımızda tek bir günü barındırıyorsak ne olur. İşte bilinç altınız size bu tek günü farklı açılarda sunmaya başlar. Her ayrıntısını ezberlemeye başlarsınız hayat size o tek günü çevirerek sunduğunda hatalarınız gün yüzüne de çıkmaya başlar. Yaşantınıza rüyanızda gördüğünüz bu tek günü de eklemeye başlarsınız.

Rüyada ölürseniz uyanırsınız, hatta yüksek bir yerden düştüğünüzde uyandığınızı bilirsiniz. İşte rüyalara çok takıldığınız da bu konu sizin beyninize tek tek işlemeye başlar. Eğer rüyada ölerek uyanıyorsak bu hayatta da öldüğümüzde gerçek hayata uyanıyor olabilir miyiz. Din bu konuyu ahiret ve ölümden sonraki yaşam olarak nitelendirmiştir. Tek bir düşünce kalır kafanda ölüm ve yaşam arasında ki o ince çizgi atlamak ve atlamamak kadar basitdir aslında. Belki o yaşadığımız bir gün dür gerçek olan belki de hiç yaşamadığımız hayat . Gelecekte rüyalarda yaşamanın gerçek olacağı sanal gözlüklerin geliştirilip sinirsel olarak sürekli rüya görebildiğimiz bir dünya ya yavaş yavaş ilerliyoruz. Kim bilir uyanmak istemediğimiz bir yaşama doğru ilerliyor teknoloji. Peki bundan yıllar sonra rüyalarda kalmak için bir teknoloji yapılacak olursa siz ne tercih de bulunacaksınız. Tek bir günü yaşadığınız bu hayatta mı ? yoksa bilinç altınızın size tek bir günü yaşattığı rüya da mı ? . Belki bu sorunun cevabını alamayacak olabilirim. Bildiğim tek şey hiç bir şey bilmediğimdir diyor sokrates , Ne güzel anlatmış şuan hissettiklerimi.


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Previous Nasa Uzay Aracı Parker Solar Probe’u Tanıttı
Next Eski Mısır'da Büyücülük Ve Büyü Yapmak

Yazar Hakkında

Sezer Özüdoğru
Sezer Özüdoğru 67 Paylaşım

Hayat sana limon verdiğinde ondan tuz ve tekila iste.

Yazarın bütün yazılarını gör →

İlginizi çekebilecek konular

YellowStone Yanardağı Yakın Kıyamet

Dünya kıyamet senaryoları arasında hep bir gök taşı çarpması ön planda tutuluyor olsa da aslında dünya üzerinde kıyameti çok yakın zamanda getirecek şeyler de vardır. Bunlardan birisi Yellowstone yanardağı dır.

Dişi Vampir Bella Swan

Kan emiciler her zaman beni etkilemiştir zaten, lise dönemlerimin en güzel filmi olarak karşıma çıkan Alacakaranlık, sonrasında kitap serileri ve filmin serisi olarak devam etmiştir. Ve hayranlık üzerine hayranlık katmıştır.

Küçük Katil Hit Girl Kimdir

Mor bir tatlı kız görüyorum hayalimde başka ne olabilir ki zaten. Ellerinde kılıçlarla hiya huya diye sağa sola atlayan o tatlı mı tatlı karakterdir hit girl. Normal olarak baktığımızda kimdir

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış!

İlk yorumu siz yapabilirsiniz. Yorum yap!