Hayatınızda hedefler belirleyin.

Sabah erken uyanmak hayatınızda neler değiştirir? Normal dışında bir şey yapmak size nasıl bir yarar sağlar hiç düşündünüz mü? Ben düşünmüştüm ve bir çok hatamın nedenini uyku problemlerim olarak gördüm. Kaybettiğim bütün her şeyin suçlusunu o olarak belirledim. Ama yinede bu soruna kesin çözüm bulmak için büyük çabalar göstermedim. Bunun suçunu bile ona attım.

Hayatımızda hedef belirlemek bir çok yerde, bizi başarıya taşıyan küçük taşlar veya araçlar olarak görülür. Her sabah ilk aklınıza gelenin o olması sizi gün boyu onun için çalışmaya motive edeceği falan. Yine üstat Behzat Ç.’den bir alıntı yaparak. İnsan eksik olan şeyi nasıl fark eder diyelim kendimize. Sabah erken kalkmadığınız için karşılaşamadığımız insanlar, çarpışarak kitaplarını düşürdüğümüz o güzel kız yada. Kaybettiğiniz kaç şeyin farkındayız.

Bu şeyleri denemeden bilemeyiz, belki hayat bize bunları kötü sonuçlar ile sunacak ama kontrol sizin elinizde olacak, hayatın sizi kontrol etmesi yerine kontrolü artık siz kendi elinize alacaksınız. Hedef koyun kendinize. Bu blog için ilk hedef SEO önerileri kelimesinde zirveye çıkmaktı. Ve bir süre sonra çalışmalar meyvelerini vererek isteklerimiz gerçekleşti. Artık zirvedeydik. Sürekli yeni hedefler oluşturarak ileryebilirsiniz.

Genel motivasyon saçmalığını yapmaya çalıştıktan sonra normal konumuza gelelim. Hani diyorum ya hedef koyun diye, ben hedefsizlikten ölmek üzereyim. Yıllardır hayat bana ne sunduysa, hangi rüzgar nasıl alıp götürüyorsa sorgusuz sualsiz kabul ettim, bazen insanlara katlanmak zorunda kaldım. Peki bu hedef koymak nasıl olur? Ben bu sorunun cevabını bile bilmiyorum. İstediğiniz bir şeyi söyleyin diyorlar.

Benim hedefim mutlu olmaktı, her şeyi unutarak mutlu olmak. Bazen koyduğunuz hedeflerin bütün kontrolü sizde değildir. Siz ne kadar hedef koysanız da bir şekilde yıkılabilir. Sadece kendi kontrolünüzde olduğuna inandığınız şeyleri çok çalışarak ilerletme şansınız vardır.

Bu blog gibi mesela. Elimde kalan az sayıda şeylerden birisi, görmek istediğim yerleri düşünüyorum. Olmasını istediğim şeyi, nasıl yapacağımıda biliyorum ama yapmak için bir adım atmıyorum. İşte bunun adı atalet’miş bir kitapta okumuştum. Ne sandın, okuyordum bir zamanlar.

 


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Previous Yalnız yaşamak, yanlış kişiyle yaşamaktan daha iyidir.
Next Bazen hiçbir şey söylemeden gitmek gerekir.

Yazar Hakkında

ڧ ZLine
ڧ ZLine 89 Paylaşım

Çılgınca şeyler yapmak geliyor içimden, dizginliyorum. Sonra birşey oluyor dizginlediğim için kendime kızıyorum. Sonra başka bir şey oluyor iyiki dizginlemişim diyorum. Sonra hoop tekrar başa.

Yazarın bütün yazılarını gör →

İlginizi çekebilecek konular

Bazen hiçbir şey söylemeden gitmek gerekir.

Sessizce gitmek kötü bir şey değildir. Benimde başıma geldi, kendime nokta kadar değerin yokmuş dedim. Bir cevap kadar yokmuşsun, ama kendim yapana kadar anlamını anlamamıştım. Sessizce gitmek gerekir bazen. Kalıp

Çamurdan Kıza Aşık Olunmaz.

Herkesin Bir Hikayesi Vardır Biliyor musun bize en başta yalan söylediler. İnsanlar doğup büyüyüp ölmüyor sadece. Arada bir aşk diye bir şey koymuşlar. Hepsinden daha acı. Çamur kız koyduk adını.

Erkek Aklı 0 Comments

Neden filmler mutlu sonla bitmez. 

Şuan Poyraz Karayel var karşımda ekrana kilitlenmiş şekilde bu kadar eğlenerek izlediğim bazen komik bazen edebi sahneleriyle aklıma kazınmış olan bu film neden bir ölümle son bulur. Sezon finalinde Poyraz’ın

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış!

İlk yorumu siz yapabilirsiniz. Yorum yap!