Buradasınız
Anasayfa > Genel > HAARP Projesi Nedir?

HAARP Projesi Nedir?

Nikola Tesla ve Haarp

HAARP “High Frequency Active Auroral Research Program” İngilizce kelimelerinin ilk harflerinden oluşan ve mucidi Sırp asıllı ABD’li bilim adamı Nikola Tesla tarafından geliştirilmiş bir teknolojinin adıdır.  Nikola Tesla bir gün amerikada bir inşaata girmiş ve elindeki cihazı çıkartarak çalıştırmıştır. Bununla birlikte içlerinde bulundukları yapı şiddetli şekilde sallanmıştır. Daha sonra Tesla açıklamasında 10 dakika daha devam etseydim bu binayı yıkabilirdim demiştir.  Bu olayın yaşanmasında Bir süre sonra Nikola Tesla’nın yaşadığı Aşağı Manhattan’da deprem olmaya başlar. Nikola Tesla’nın çılgın/deli bir bilim adamı olduğunu ve bu depremden Nikola’nın sorumlu olduğunu düşünen halk Manhattan polis merkezini arar. Manhattan polis görevlileri Nikola Tesla’nın kapısına dayanırlar. Deprem halen devam etmektedir ve kapı açılmayınca polis memurları kapıyı kırarak içeri girdiklerinde Nikola Tesla’nın elinde bir çekiçle deprem makinesini parçaladığını görürler. Zira cihazın düğmesi takılı kalmış ve cihazı durduramayan TESLA eline aldığı çekiçle makineyi parçalayarak durdurmuştur.Bir süre sonra Nikola Tesla’nın yaşadığı Aşağı Manhattan’da deprem olmaya başlar. Nikola Tesla’nın çılgın/deli bir bilim adamı olduğunu ve bu depremden Nikola’nın sorumlu olduğunu düşünen halk Manhattan polis merkezini arar. Manhattan polis görevlileri Nikola Tesla’nın kapısına dayanırlar. Deprem halen devam etmektedir ve kapı açılmayınca polis memurları kapıyı kırarak içeri girdiklerinde Nikola Tesla’nın elinde bir çekiçle deprem makinesini parçaladığını görürler. Zira cihazın düğmesi takılı kalmış ve cihazı durduramayan TESLA eline aldığı çekiçle makineyi parçalayarak durdurmuştur.

Nikola Tesla Kimdir

10 temmuz 1856’da  Sırbistan’ın Hırvatistan sınırındaki kenti Smiljan’da dünyaya gelir. Ortodoks kilisesinde papaz olan babası, Tesla’nın da papaz olmasını ister ancak Tesla mühendis olup bilimle uğraşmayı tercih eder.

Nikola Tesla Diğer İcatları

#Alternatif akım (AC)
#Florasan lamba
#Neon ışıkları
#Hız ölçer
#Otomobil ateşleme sistemi
#Uzaktan kumanda
#Dünya çapında telsiz
#Dünya’nın en güçlü vericisi
#Radyo frekans alternatörü
#Radar elektron mikroskobu, mikro dalga fırın’ın temellerini de Nikola Tesla tarafından atılmıştır.

Haarp Teknolojisi Nedir

Nikola Tesla atmosferin iyonosfer tabakasının bir ayna gibi kullanılabileceğini ve üretilen elektriğin bu tabakadan tüm Dünyaya bedava dağıtılabileceğini söylemiştir. Elektriği bedava dağıtma fikrinden hoşlanmayan girişimciler Nikola TESLA’ya parasal desteklerini tümüyle kesmişlerdir. Bu destekler kesilmemiş olsaydı şuan belkide tüm dünya bedava elektrik kullanıyor olacaktı.

HAARP deprem makinesi aslında dev bir osilatör görevi gören bir cihazdır. Çok büyük akımları, iyonosfer ve uygular aracılığıyla istenilen bölgede odaklayarak kırılması beklenen enerji birikimi bulunan bir fay hattının erken ve şiddetli şekilde kırılmasına dayanır. Tabi sadece bu görevi görmez. HAARP makinesiyle iyonosferi kullanarak atmosferin herhangi bir bölgesi ısıtılarak ve çeşitli güçlerde elektromanyetik titreşimler uygulanarak meteorolojik değişimler elde edilebilir. Hortum, kasırga, şiddetli yağış meydana getirilebilir.

Haarp Teknolojisi ve ABD

Nikola Teslanın ölümünden sonra tüm çalışmaları abd tarafından alınmış ve saklanmıştır. ABD’nin şuan aktif olarak uygulamakta olduğu bu projeye dünya üzerindeki birçok devlet karşı çıkmaktadır.Nitekim bu programda asıl amacın iyonosferi incelemek değil, dünya üzerindeki iklimleri etkileme, bölgesel iklim değişiklikleri ve deprem yaratabilme imkanı olduğu düşünülüyor.

Alaska’da toplam 180 HAARP anteni bulunmaktadır. Bazı kesimler günümüzde yaşanan uçak kazası olaylarının bir kısmını da bu projeye bağlamıştır. Her ne kadar dünya için yararlı bir proje olarak gösterilse de ABD’li bazı bilim adamları dahi bu projenin tehlikeli olduğunu ve asıl amacının saklandığını belirtmektedir. Hatta gölcük ve marmara depremlerinin HAARP teknolojisi ile yapıldığı da söylentiler arasındadır. Olay gecesi görülen farklı durumlar ve yaşanan farklı olaylar bu durumu biraz daha alevlendirmiştir.

 

 

 

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

Sezer Özüdoğru
Hayat sana limon verdiğinde ondan tuz ve tekila iste.

Bir Cevap Yazın

Top