Bir Roman Okumak

Bazı romanlar vardır başladığında bitirmek için can attığınız. Şimdi size bu tarz bir romandan bahsedeceğiz.

Güzel bir roman okumayı herkes ister. Sessiz bir gün ahbeni alıp oturduğunda camın kenarına umursamazca sokaktan gelen korna ve şehir seslerini gömülürsün önünde duran okumuş olduğun o kitaba.

Bazen böyle zamanlarda insanın zamanı durdurası geliyor, sanki o zaman hep orada tıkanır gibi olur ya görelelik diyorlar işte bu kurama ama ne yaparsanız yapın zaman hızlıca akıp gitmeye devam eder. Hayat sizi bunaltır bazen sıkılırsın ve çekip gidesin gelir uzaklara işte bu anlatacağım romanda bir dedektifin sorulanahrı ve coranın vermiş olduğu cevaplar sizi adeta bulmaca çözel hissiyatı ile içine alacak bu kitap bir zaman sonra hadi artık bitirelim şu dosyayı diye bağıracaksınız içten içe. Bazen cora için üzülecek bazen sevinecek bazende ona kızacaksınız. Günahkar kitabının konusuna gelecek olursak  günahkar olmak terimi aşırı dindar bir ailede büyüyen bir kızın hasta kardeşinin hastalığının suçunu kendi yüzünden sanması ve bununla birlikte süregelen bir dizi günah serisi. Sanki bir önceki günah bir sonrakini hazırlıyor gibi hissedeceksiniz.

Günahkar Romanı

Cora intihar etmek istediği bir zamanda bir göl kıyısına giderler burada her şey güzel giderken bir anda her şey değişir Akşam olduğunda , Cora hala yaşamaktadır ve işlemiş olduğu bir cinayetin hesabını vermek zorundadır. Daha önce hiç görmediği bir adamı öldürmüştür. Bu genç kadının yabancı birini bıçaklamak için ne gibi bir nedeni olabilir ?

Cora, suçunu itiraf eder. Polis, dosyayı kapatıp mahkemeye, zanlının suçunu itiraf ettiğini, delillerinde çok net bir şekilde ortada olduğunu gösteren bir rapor sunmaya niyetlidir. Ancak baş komiser olayın sıradan bir dava olarak değerlendirilmesine karşı çıkar, Cora nın büyük bir sır gizlediğini düşünerek vakayı soruşturmayı sürdürür. Adım adım yol alarak ortaya çıkardığı şey ise , kabus gibi bir yaşam olacaktır. Daha başlamadan darmadağın olmuş, kader ve yalnızlık dolu bir yaşam öyküsü…

Petra Hammesfahr Kimdir

Almanya’nın sevilen ve çok okunan yazarlarından birisidir kendisi. Çevirmenlik de yapan yazar sessiz bay genardy isimli romanı bir çok dile çevrildi ve başarılı bir şekilde filmi yapıldı. Almanya’da geniş bir okuyucu kitlesine sahip olan Günahkar’ın okuyucuların da beğenisini kazanacağından eminim.

Petra hammesfahr büyük bir ustalıkla, ailedeki hataların ne denli yıkıcı olabileceğine ve bir çocuğun yalnızlığının varabileceği acı sonuçlara dikkat çekerken, İnsan ruhunun karanlık yanını da gözler önüne seriyor. Günahkar psikolojik gerilim türünde, unutulamayacak bir başyapıt olarak karşımıza çıkmakta…

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here