Eski Çizgi Filmler

Eski çizgi filmler vardı, bir konu ve kurgusu olan hani çocuk halimizle izleyip sadece eğlenerek bir şeyler aradığımız. Aslında bu çizgifilmlerin konusu ve işleyişi o yaşındaki bir çocuğa göre basit geliyor olsa da altında yatan anlam geçekten de çok farklı diyebiliriz.

Pokemon çizgi dizisi

Örnek olarak verecek olursak pokemon çizgi filmini herkes bilir ashin büyük bir eğitmen olmak istemesi ve pokemon satın alma sırasına geç kaldığından dolayı pikachu ile başlayan serüven dolu bu macerada hangimiz kendimizi bir pokemonun yerine koymadık ki ?

Aslında bakarsanız bu olayın çok daha bir farklı durumu da bulunmakta ,”kurgu” o zamanlar buna çok dikkat etmiyor da olsak çok mükemmel hesaplanmış bir kurguya sahipti. Şimdilerde tekrar izleyecek olursanız ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Yugioh çizgi dizisi

Yugioh bu filmi kimilerinin hala duymadığına üzüldüğümü söyleyebilirim. Bir kart oyunu düşünün çocukken güçlü destenin kazandığı bir oyun izlediğimiz halde. Büyük halimizle birkez daha sezonu izlediğimizde aslında konusunun şimdiki filmlerden bile çok daha iyi olduğu dikkatlerden kaçmaması bir durumdur. Büyük babasının verdiği puzzle ve deste ile yola çıkan yugi moto nun maceralarını konu alan bu yapımda eski mısır , atlantis  ve bir çok tarihi uygarlıkları görmenin yanı sıra bilgi ve birikimin fazlasıyla aşılandığı görülmektedir. Lakin bazı kesimler tarafından çocukları dinden çıkardığı düşüncesi ile kötü bir şöhrete sahiptir.

Bu ve bunlar gibi bir çok çizgifilmin aslında çizgi dizinin  olduğu , hatta izlenildiğinde sıkılmadan bir sezonu izleyebileceğiniz bir yapım oldukları söylenebilir.

Şimdiki çizgi filmlere bakacak olursak bunların 2 çeşidi bulunmaktadır. Eğitici öğretici olan 1. kısım ve tamamen çocukların beynini yıkamaya yönelik bilinç altı mesajlarıyla dolu 2. kısım bu çizgi filmlerin ortak özellikleri ise bir kurgu veya senaryonun olmayıp sadece her bölüm farklı bir tarz olaylar işlenerek izlenebiliyor olmasıdır. Aslında bu durumdan herkesin haberi olmasına rağmen yapılacak bir şeyin olmayışı üzücü bir durum olmakta. Zira şuan youtube üzerinden her türlü kötü içerik ve zeka geriletici video ve içerik bulmak mümkündür. Yeni nesil  çocuklarının tamamıyla teknoloji ile büyüdüğünü düşürsek daha iyi içeriklerin çıkması umuduyla makalemizi bitiriyoruz.

Son söz olarak

Albert Einstein : “Korkarım ki bir gün teknoloji, insan iletişiminin ve yakınlaşmasının önüne geçecek ve aptal bir nesil ortaya çıkacak”


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Previous Uzak Doğu Korku Sektörü
Next Marvel Filmlerinin Sorunları

Yazar Hakkında

Sezer Özüdoğru
Sezer Özüdoğru 67 Paylaşım

Hayat sana limon verdiğinde ondan tuz ve tekila iste.

Yazarın bütün yazılarını gör →

İlginizi çekebilecek konular

Cadı ve Cadılık Nedir

Öncelik olarak cadı denildiğinde hemen akla gelen ellerinde süpürge olan burnu uzun o iğrenç yaratıkları bir kenara bırakmak lazım. Cadılık yüzyıllardır var olduğu düşünülen hatta Salem cadı mahkemesi altında 100 lerce

Stephen William Hawking Kimdir

Stephen Hawking 1942, İngiltere doğumludur. Bir yaşa kadar normal bir hayat süren Hawking’in çocukluk yılları da normal seyrinde devam etmişti; ancak zeki bir çocuktu. 1965’te 23 yaşında, bir süredir birlikte

Php Kodlar 2 Comments

Php Kayıtlarda Mail Uzantısı Sınırlandırma Fonksiyonu

Sadece belirli email uzantılarını kabul etmek için aşağıdaki fonksiyonu kullanabilirsiniz. Kullanımı çok kolaydır. Rahatlıkla her yerde kullanabilirsiniz. Kod Dizinini İndir Mail Engelleme Sınırlama Kod Dizini Txt Olarak Gör : Mail

3 Yorum

  1. SelinCico
    Ekim 12, 16:03 Reply

    Çok güzel yazılar yazıyorsunuz inşallah iyi yerlere gelirsiniz…

Yorum yapmak ister misin?