Buradasınız
Anasayfa > Genel > En Korkunç Güzel Samara Ve Kayako

En Korkunç Güzel Samara Ve Kayako

Halka Filmi Konusu

Kimilerinin rüyalarına girmeyi başaran, Kimilerinin rüyalarını süsleyen bizim içinse beyaz giyme toz olur siyah giyme iz olur’un film karşılığı olan halka olan her şeye çelişkili bakmamızı sağlayan samara morgan yani halka filminin başrolünü ele alacağız. Bir video kasedi izletip ardından kurbanına 7 günlük bir yaşam vermesi bir yana bu 7 günde türlü türlü işkencelerle kurbanına acı çektirmesi bir yana bu karakter o ürkünç suratının altında masum hayaller barındırıyor. Samara morgan ah ulan tatlı kız neden böyle kötü oldun sen dedirtecek cinsten bir karakter kendisi. en başta bilinenin aksine samara’nın annesi anna morgan değildir. samara’nın annesi evelyn (sissy spacek)’dir. olay şöyle gelişir. evelyn samara’yı doğurduktan sonra evelyn’de acaipleşmeler olur. ki bu samara’dan kaynaklanmaktadır. hiç ağlamaz falan filan. bu arada bunlar ana-kız böyle hastane vari bir yerde kalmaktadırlar. bir gün evelyn, samara’yı hastanenin bahçesinde ki havuz gibi bir şeyin içinde boğmaya çalışır ve hemşireler son anda samara’yı ölümden kurtarır ve evelyn’i akıl hastanesine sepetlenir. samara’yı da morgan ailesi evlatlık alır. anna morgan da hafif çatlak biridir. ve samara’yı 9-10 yaşlarındayken kuyuya atar, ardından da kendini uçurumdan atarak intihar eder. samara bir kaç gün kuyuda cebelleşir, çıkmaya çalışır ama orada ölür.sonra intikam almak için kuyudan geri döner.

Garez Filminin Konusu

Kiminin korkusu garez filmindeki kayako kiminin korkusu samara morgan 2 side çok tatlı olmalarına rağmen filmlerde bize öcü gibi gösterilen ana karakterlerdir. Gerçek yaşantısında bir o kadar tatlı olan kayako filmde eciş bücüş yerde sürüklenerek orasını burasını kıra kıra gezen bir kadıncağıza dönüşmesi bizleri hem üzmüş hem korkutmuştur. Kayako Saeki kolej profesörü Peter Kirk’e aşık olur ve takıntılı bir şekilde günlüğüne onun hakkında yazar. Kocası Takeo günlüğünü keşfeder ve Kayako’nun onu aldattığına inanarak zihinsel açıdan kendisini kaybeder ve Kayako’nun boğazını kırarak onu öldürür. Daha sonra izlerini saklamak için küçük oğlu Toshio ve kedisi Mar’ı küvette boğarak öldürür. Kayako’nun hayaleti Toshio’nun yatak odasında Takeo’yu saçlarıyla tavandan asarak onu boğmadan önce Takeo, tavan ve dolaba cesetleri saklar. İşte Kayako hikayemizde burada yerini almaktadır…

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

Sezer Özüdoğru
Hayat sana limon verdiğinde ondan tuz ve tekila iste.

Bir Cevap Yazın

Top