Ejderhaların Annesi Khaleesi Daenerys Targaryen

İsminin telaffuzunun doğruluğundan bile emin değilim ama Game Of Thrones dizisinin yayınlandığı dönemden beridir bir kez bile izlememiş birisi olarak, Khaleesi bölümleri beni kendine çekiyor. Hayır sapık değilim, yani öyle düşünüyorum. Karaktere gerçekten inanılmaz derecede yakışan ve belkide ejderhaya binmesi dışında kendisini sevdiren şey oyunculuğu üstlenen Emilia Clarke dir diyeceğim ama şimdi fotoğraflarına baktım yok Khaleesi bir başka büyüleyici. O zaman iki seçenek kalıyor geriye. Ya ben sapığım yada kadın ejderhaya bindiği için çok etkileyici. Bence ikinci tercih kesinlikle doğru. Her neyse Khaleesi nereden gelmiş ne yapmış konularına pek girmiyorum ben sadece dediğim gibi Khaleesi bölümleri izleyip geçtim.

Karşıma en etkileyici girişini, anladığımız kadarıyla kabile şefimi desek devlet başkanımı desek öyle bir şey olan Khal Drogo evlenme ritüeli gibi bir şey yaparken görüyoruz. Eğer yanlış biliyorsamda zaten umrumda değil. Olay Khaleesi’nin At Kalbi Yemesi. Kadın atın kalbini yiyor lan düşünebiliyor musunuz.  Buda bana göre çok etkileyici. Bir kadın at kalbi yerken bu kadar etkileyici olamaz diyorum kendi kendime.

İşte Khaleesi’nin at kalbi yediği sahne.


Tabi Drogo ile Khalesinin mutlu bir hayatı başlar bir çok sahne geçer  bir çok olay olur yüzüysel alırsak bir şekilde Drogo yaralanır ve ölmek üzeredir. Karaktersiz kabilesi tabi ki onun yerinde gözü olan insanlar hemen kendini belli eder. Oradan bir büyücü çıkar ve derki

” – Bak Khaleesi ben seni severim, Dragoda oğlum gibidir ben kurtarmaya bir çalışayım büyü cin çubuk çaput ne varsa halledicem ama ilk önce Dragonun atını keseceği kanıyla yıkayacağız.”  Khalesi şok tabi ee ne kaldı der bana. Tabi adamlar için at çok önemli resmen adamın liderliği sarsılıyor at gidince. Tabi Khalesi ben ne yapayım Dragosuz hayatı kes gitsin atı der. Drago sonrasında yaşarda buna yaşamakmı denir. Dağ gibi adamın sadece gözler harekette.

Khalesi gider sorar cadıya, hacı bu ne iş diye. Cadıda sakin bir şekilde. Yaşıyor mu? yaşıyor, güzelim sen ona bak der. Khaleesiyle dalga geçmek nedir, tamam o zaman ejderhalar yok ama sonuçta kız yanmıyor. Khaleesi diyorku Dragom bu şekilde yaşamayı hak etmiyor, öldüreyim daha iyi diyor ve boğuyor adamı.  Cenazesi yakmalı falan zaten o ara cadıyada kızgın tabi bunu bağlatıyor Dragonun olduğu yere veriyor ateşi, veriyor ateşi. Sonra Ejderha yumurtalarını da alıp kendinde gidiyor ateşe. Sabah kadar yanıyor çadır. Tabi sabah gidiyor arkadaşları Khaleesiye bakmaya 3 tane ejderha yavrusu ile küllerin içinde oturuyor.

Tabi artık Ejderhaların Annesi diye nam salıyor. Sonrası zaten savaşlar vs. Bir çok video’sunu youtube üzerinden bulmanız mümkün. Tek hayranı ben değilim diyorum size. Ha birde bahsetmeden geçemiyorum tabi Khaleesi büyük düşünüyor dünyayı alacak heralde hemen ordu arayışına giriyor ve diyor ki dünya üzerinde en iyi düzen ile yetiştirilmiş ordu olan lekesizleri alayım. Veriyor ejderhanın birisini alıyor lekesizler’i. Sonra orada bir hile hurda yapıyor pek onaylamasak da Astapor’un kendi orduyla askerleri öldürtüyor kaleyi alıyor. Ejderhayada adamı öldürtüyor. Oh herşeyin sahibi khaleesi…

Ve son olarak hâla sizde Khaleesi hayranlığı uyanmadıysa birde alttaki sahneyi izleyin. Bir kadındaki sesin bu kadar etkileyici olması gerçek dünyadaki ağzını gere gere konuşan fok balıklı kadınları bir kaç dakikalığına unutturarak hayal dünyasına götürüyor.

Astapor’u aldıktan sonra Meereen’a saldıran Khaleesi etkileyici bir konuşma yaparak. Hiç savaşmadan kaleyi almıştır. Özür insandan daha çok köle olan ülkelerde savaşmak için zorlanan askerlere özgürlük vermeyi vaat eden Khaleesi ve bunu Astaporda yaptığını kanıtladıktan sonra zaten kalede karşısında savaşacak kimsede kalmamıştır.


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Previous Deniz Kızı Gerçek Olabilir mi ?
Next Dark Phonix Ve Jean Grey Kimdir

Yazar Hakkında

ڧ ZLine
ڧ ZLine 89 Paylaşım

Çılgınca şeyler yapmak geliyor içimden, dizginliyorum. Sonra birşey oluyor dizginlediğim için kendime kızıyorum. Sonra başka bir şey oluyor iyiki dizginlemişim diyorum. Sonra hoop tekrar başa.

Yazarın bütün yazılarını gör →

İlginizi çekebilecek konular

Genel 1Comments

DagonMania Nedir Yavrulama Nasıl Yapılır

Dragon Mania Nedir Ejderhanı nasıl eğitirsin filminden sonra çıkmış olan ve 2015 yılında ilk sürümü yayınlanmış olan dragonmania 2 sene içerisinde bir çok oyuncu kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Dragon mania nedir sorusunun

Bilimin Çözemediği Sorular

Büyük Birleşme Teorisi 10 yıldır fizikçiler, Newton’un klasik fizik teorisiyle Einstein’in izafiyet teorisi arasındaki farkın mantıksal bir açıklamasını bulmaya çalışıyorlar. Bir de bunlara ek Heisenberg’in kuantum fiziğini eklemek kesinlikle gerekli.

Başarıya giderken ekiple veya yalnız ilerlemek.

Aklımda bir fikir var, hayatımız değişecek oluum. Tamam bak bu sefer tamam, disiplinli çalışıp hallediyoruz. Gibi şeyleri ve türevlerini çok duyabilirsiniz. İyi anlaştığınız bir çok arkadaşınızla zamanında fikir üzerinde bir

2 Yorum

  1. ahmet
    Ağustos 01, 09:39 Reply

    videolar izlemeye değer insan hiç usanmadn izler

  2. Boyacı
    Ağustos 18, 03:29 Reply

    Khaleesi gerçekten sesi ve oyunculuğu güzelliği ile etkileyici ama yaşamı biraz sıkıntılı hep hırsı için daha çok kazanmak için yapıyor her şeyi kardeşi kadar aç gözlü gibi hissettiriyor kendisini

Yorum yapmak ister misin?