Domain Otoritesini Arttırmak – DA Nasıl Arttırılır?

Hep duymuşsunuzdur. Otoriter sitelerden backlink alın, otoriter siteler sizi üst sıralara taşır vs. vs. Peki kim bu otoriter siteler. Otoriter siteler basitçe anlatılırsa sistemini oturtmuş belli başlı bir süreci geçmiş artık çocukluktan çıkıp büyük adam olma yoluna giden sitelerdir. Otoriter site puanı DA, 100 üzerinen değerlendirilmektedir. Örneğin Facebook, Google gibi siteler bütün herkes tarafından tanınan sitelerdir. Otorite puanı ikisininde 100. Mynet örnek alırsak Türkiyede tanınmış bir sitedir. Otorite puanı 57.  Mesela yine bir örnek verelim bizi henüz kimse tanımıyor. Puanımız 11. Bu otorite puanlarının artması sitenizin belli başlı durumlarına göre değişmektedir. Genel olarak site yapısından, bilindik seo kriterlerinden öncelik alarak sitenin yaşına, ziyaretçilerine, ziyaretçi sürelerine göre bir çok şekilde değişmektedir.

Kısaca otoriter site nasıl olunur anlatmaya çalıştık. Lütfen makaleyi takip edin. Biraz uzun gelebilir ama bizim amacımızda otoriter bir site olmak ve unun için makaleleri verimli ve uzun tutmak zorundayız.


Site otoritesi öğrenmek için, bu adresi kullanabilirsiniz. http://smallseotools.com/domain-authority-checker


Domain Otoritesi Nedir?

Domain otoritesi, İngilizce olarak DA (Domain Authority) anlamına gelmektedir. Bu kavram sitelerin diğer sitelere göre kalitesini ve google açısından durumunu belirlemektedir. Otoriter bir site, diğer sitelere göre daha verimli veya yararlı olduğunu gösteren sitelerin ayrıştırılması için kullanılan bir kavramdır. Alexa gibi bir çok farklı bakış açısıyla sitenin analiz edilerek puan verilmesidir. Puanlama için incelenen özelliklerden bahsedelim.

Domain yaşı

Web sitenizin domain yaşı google için önemi vardır. Google, sitenin ne zamandır aktif olacağını ve planlanan ne kadar süre daha aktif olmayı hedeflediğine bakmaktadır. Domain kayıtlarında otoriterliğin artmasındaki etkenlerin başında gelen bu durum yanlış anlaşılmamalı. 15 yıllık bir domain çok otoriter bir domain değildir. 1 yıllık bir site otorite olarak çok daha fazla bir puanlamaya sahip olabilir. Yanlış yapılan seo çalışmaları, değiştirilen içerikler, site içerik ve yapısı gibi durumlar bu puanın durumunu düşürebilir. 15 yıllık meslek hayatını boşuna yaşamış bir insanla 1 yılda mesleğinde yeniliklerle ilerlemeyi başarmış bir insan örneğini verirsek sanırım yeterli olur.

Özgün yeni içerikler

Site içi seo kalitesi

Backlinkler | Site bağlantıları

Backlinklerin kalitesi ve doğallığı

Sosyal medya başarısı ( paylaşma, beğeni, yorum )

Site hızı

Previous Site arkaplanda mp4 oynatmak
Next Salem Cadı Mahkemeleri | Kadının içindeki karanlık

Yazar Hakkında

#ZLine
#ZLine 79 Paylaşım

Çılgınca şeyler yapmak geliyor içimden, dizginliyorum. Sonra birşey oluyor dizginlediğim için kendime kızıyorum. Sonra başka bir şey oluyor iyiki dizginlemişim diyorum. Sonra hoop tekrar başa.

Yazarın bütün yazılarını gör →

İlginizi çekebilecek konular

Doğru ve Doğal Backlink Alma Yöntemleri

Doğal Backlink Nedir ? İnternet üzerinde soe çalışmalarında en çok kullanılan ve etkili olarak bilinen yöntemlerin başında backlink inşaası gelmektedir. Doğal backlinkler ve otomatik backlink oluşturmak gibi iki kavram vardır.

Backlink nasıl alınmalıdır? Backlink yararı nedir ?

Backlink Nedir ? Backlink bir internet sitesinde sizin sitenizin linkinin bulunmasıdır. Backlink almak veya arttırmak diğer sitelerde kendi sitenizden bahsederek veya yorumlarda kendi site adresini paylaşarak yapılmaktadır. Genel kitle bu

WP için SEO eklentisi All in one Seo Pack

Bütün webmasterlar bilirler SEO’nun önemini, WordPress içinde Seo all in one üzerinden çok kolay ve kaliteli şekilde yapılmaktadır. Site seo uyumluluğu için oluşturulmuş bölümlerini değiştirerek iç SEO ayarlarını yapabilirsiniz. SEO

2 Yorum

    • #Alamut
      Mart 31, 23:39 Reply

      Yorumunuz için teşekkür ederiz.

Yorum yapmak ister misin?