Doğru ve Doğal Backlink Alma Yöntemleri

Doğal Backlink

Doğal Backlink Nedir ?

İnternet üzerinde soe çalışmalarında en çok kullanılan ve etkili olarak bilinen yöntemlerin başında backlink inşaası gelmektedir. Doğal backlinkler ve otomatik backlink oluşturmak gibi iki kavram vardır. Otomatik backlinkler genellikle bir program veya otomasyon ile sağlanmaktadır ve kullanımı çok basittir.

Zincirleme bir yapıyla bir makaleyi veya link kodunu diğer sitelerde forumlarda bloglarda paylaşarak backlink alınmaktadır. Diğer bir doğal link mantığı ise özel olarak elle alınan ve girilen backlinkler diyebilir. Tanıtım makaleleri içindeki linkleriniz, Forum web sitesi linkleriniz, bloglar içindeki linkleriniz birer doğal yönetilebilir backlink sistemleri arasındadır.

Backlink alacağınız sitenin bloglarının kendinizde olması biraz daha sağlıklıdır ama bütün blogların aktif şekilde yönetimi yapılması gerekmektedir. Bu nedenle hit ve içerik bakımından çoklu siteler diğer sitelere nazaran biraz daha pasif kalırlar. Değer ve otorite olarak düşüktürler.

Kendinize özel 10 20 adet blog hazırlayarak hepsini yöntebilirim diyorsanız bir seviyeye geldikten sonra backlink almanız sağlıklı olacaktır. Eğer bunu yapamayacağınızı düşünüyorsanız. Diğer aktif sitelerden tanıtım makaleleri satın alabilir yada değişim yapabilirsiniz. Yada yorum yaparak backlink ekleyebilirsiniz.

Yorum Yaparak Nasıl Backlink Alınır

Bu işlem için en basit yöntem anahtar kelimenize uygun wordpress tabanlı siteleri bularak normal yorumlar bırakmaktır. Yorumlarınızda detaylı yorumlar bırakmanız sağlıklı olacaktır iki taraf içinde. Web sitesi kısmına site url adresinizi paylaşarak isim kısmınıza anahtar kelimenizi yazarak kelime backlink almış olabilirsiniz. Web sitesine onay vermek web site sahibine kalmıştır tabiki 10 yorum içinde 3 tane onaylanmış olsa bile yararlı olacaktır sizin için.

Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0
Bunu paylaşmak ister misiniz...

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

ڧ ZLine
Çılgınca şeyler yapmak geliyor içimden, dizginliyorum. Sonra birşey oluyor dizginlediğim için kendime kızıyorum. Sonra başka bir şey oluyor iyiki dizginlemişim diyorum. Sonra hoop tekrar başa.

Bir Cevap Yazın

Top