Buradasınız
Anasayfa > Genel > Dark Phonix Ve Jean Grey Kimdir

Dark Phonix Ve Jean Grey Kimdir

Dark Phonix Kimdir

Dark phonix Marvel evreninden kurgulanmış bir karakterdir.

Dark phonix yani diğer adıyla Phonix force  Marvel Evreni’nin en temel “kozmik güçlerinden bir tanesi, yani evrenin yaşayabilmesi için var olması gereken bir güç. Evrendeki ölüm-yeniden doğuş döngüsünü simgeliyor, aynı zamanda da insanlarla “birleşerek” onları kontrol edebilme ve güçlerini binlerce kat arttırabilme gibi bir özelliği vardır.

Phonix Jean Grey İle Nasıl Birleşti

Mutantları avlayan robot Sentineller bizim grubu kaçırıp bir uzay istasyonuna hapsederler. Buradan kaçarlarken bindikleri uzay mekiği dünyanın atmosferine girmeden önce ölümcül bir güneş radyasyonu fırtınasına yakalanır. Ekibin diğer üyeleri mekiğin arkasındaki daha korunaklı yere sığınırken Jean, Cyclops’un itirazlarına rağmen mekiği uçurmakta ısrar eder. Jean mekiği uçururken yüksek radyasyon giderek vücudunu yok etmeye başlar.
Jean tam ölecekken phonix tarafından hayatı kurtarılır. Phonix Force  Jean’in vücudunun benzerini kendisine kopyalar ve Jean’in anılarını da buna aktarır. Mekik denize düştükten sonra Jean’in asıl vücudu denizin dibinde bir koza içinde kalır. X-Men’lerin Jean sandıkları Phoenix çok üstün kozmik gücüyle zamanla herkes için tehlikeli olmaya başlar. Fakat Phoenix’in kişiliğinde Jean’den bir parça vardır. Daha sonra ise yenilmezler ekibi denizde bu kozayı bulurlar kozanın psişik korumasını kırmayı başaran Jean serbest kalır. Tamamen iyileşmiş olarak X-Men’e geri döner ve bir süre sonra da Scott ile evlenir.

Jean Grey Güçleri

Bilinen Güçler: Jean Grey gibi Dark Phoenix de telepati ve telekineziyi kullandı fakat bunu çok daha üst seviyelerde yaptı. Maddenin moleküler yapısını yeniden düzenleyebiliyordu ve sesten daha hızlı olarak uçabiliyordu. Phoenix Force/Gücü’nü kullanarak hiperuzayda dolaşabiliyor ve Shi’ar savaş gemilerini çok az bir güçle yok edebiliyordu.

Bilinen Yetenekler: Phoeniz Jean’in zihniyle bağlantılı olduğu için Cyclops ile zihinsel olarak bir bağlantı kurmuştu.

Güç Seviyesi: Jean Grey olarak Phoenix, kendi yaşındaki, boyundaki ve sağlıklı normal bir kadının sahip olduğu insan gücüne sahipti. Kozmik güçlerini ve telekinezi kullanarak Phoenix bilinmeyen bir miktarda – muhtemelen binlerce ton – bir kütleyi kaldırabilirdi.

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

Sezer Özüdoğru
Hayat sana limon verdiğinde ondan tuz ve tekila iste.

4 thoughts on “Dark Phonix Ve Jean Grey Kimdir

  1. En güçlü karakterlerden birisi olduğunu biliyordum ama Dark Phonix’i ilk defa duydum yazı güzel olmuş kolay gelsin

Bir Cevap Yazın

Top