Dark Phonix Ve Jean Grey Kimdir

Dark Phonix Kimdir

Dark phonix Marvel evreninden kurgulanmış bir karakterdir.

Dark phonix yani diğer adıyla Phonix force  Marvel Evreni’nin en temel “kozmik güçlerinden bir tanesi, yani evrenin yaşayabilmesi için var olması gereken bir güç. Evrendeki ölüm-yeniden doğuş döngüsünü simgeliyor, aynı zamanda da insanlarla “birleşerek” onları kontrol edebilme ve güçlerini binlerce kat arttırabilme gibi bir özelliği vardır.

Phonix Jean Grey İle Nasıl Birleşti

Mutantları avlayan robot Sentineller bizim grubu kaçırıp bir uzay istasyonuna hapsederler. Buradan kaçarlarken bindikleri uzay mekiği dünyanın atmosferine girmeden önce ölümcül bir güneş radyasyonu fırtınasına yakalanır. Ekibin diğer üyeleri mekiğin arkasındaki daha korunaklı yere sığınırken Jean, Cyclops’un itirazlarına rağmen mekiği uçurmakta ısrar eder. Jean mekiği uçururken yüksek radyasyon giderek vücudunu yok etmeye başlar.
Jean tam ölecekken phonix tarafından hayatı kurtarılır. Phonix Force  Jean’in vücudunun benzerini kendisine kopyalar ve Jean’in anılarını da buna aktarır. Mekik denize düştükten sonra Jean’in asıl vücudu denizin dibinde bir koza içinde kalır. X-Men’lerin Jean sandıkları Phoenix çok üstün kozmik gücüyle zamanla herkes için tehlikeli olmaya başlar. Fakat Phoenix’in kişiliğinde Jean’den bir parça vardır. Daha sonra ise yenilmezler ekibi denizde bu kozayı bulurlar kozanın psişik korumasını kırmayı başaran Jean serbest kalır. Tamamen iyileşmiş olarak X-Men’e geri döner ve bir süre sonra da Scott ile evlenir.

Jean Grey Güçleri

Bilinen Güçler: Jean Grey gibi Dark Phoenix de telepati ve telekineziyi kullandı fakat bunu çok daha üst seviyelerde yaptı. Maddenin moleküler yapısını yeniden düzenleyebiliyordu ve sesten daha hızlı olarak uçabiliyordu. Phoenix Force/Gücü’nü kullanarak hiperuzayda dolaşabiliyor ve Shi’ar savaş gemilerini çok az bir güçle yok edebiliyordu.

Bilinen Yetenekler: Phoeniz Jean’in zihniyle bağlantılı olduğu için Cyclops ile zihinsel olarak bir bağlantı kurmuştu.

Güç Seviyesi: Jean Grey olarak Phoenix, kendi yaşındaki, boyundaki ve sağlıklı normal bir kadının sahip olduğu insan gücüne sahipti. Kozmik güçlerini ve telekinezi kullanarak Phoenix bilinmeyen bir miktarda – muhtemelen binlerce ton – bir kütleyi kaldırabilirdi.

 

Previous Ejderhaların Annesi Khaleesi Daenerys Targaryen
Next Kemanı Konuşturan Kadın Lindsey Stirling

Yazar Hakkında

Sezer Özüdoğru
Sezer Özüdoğru 40 Paylaşım

Hayat sana limon verdiğinde ondan tuz ve tekila iste.

Yazarın bütün yazılarını gör →

İlginizi çekebilecek konular

HAARP Projesi Nedir?

Nikola Tesla ve Haarp HAARP “High Frequency Active Auroral Research Program” İngilizce kelimelerinin ilk harflerinden oluşan ve mucidi Sırp asıllı ABD’li bilim adamı Nikola Tesla tarafından geliştirilmiş bir teknolojinin adıdır.

Popüler 0 Comments

En Güzel Kötü Karakter Harley Quinn

Harley Quinn, En çılgın, çatlak ve Jokerin sevgilisi olarak tanıdığımız. İnanılmaz tatlı ve seksi bir karakterdir. Sorunlu bir çocukluk yaşatan DR Quinzel psikolog olarak çalışmaktadır. Tabi o dönemlerde Batman bizim

Arka Sıradakiler Dizisi Ve Eskiler

Gözümde canlanır koskoca mazi , bir zamanların en iyi dizisiydi arka sıradakiler her 3 kişiden 1 birinin konuştuğu diziydi arka sıradakiler. Bir lise hayatını konu alıyordu film ama çok daha

4 Yorum

 1. ahmet
  Temmuz 31, 07:38 Reply

  En güçlü karakterlerden birisi olduğunu biliyordum ama Dark Phonix’i ilk defa duydum yazı güzel olmuş kolay gelsin

 2. ahmet
  Temmuz 31, 23:56 Reply

  bu karekter hakkında fazla bilgi sahibi değilim

 3. tuncay
  Ağustos 13, 15:34 Reply

  kim oldugunu bilmiyorum ama sexi güzel biri flimleride super

Yorum yapmak ister misin?