Buradasınız
Anasayfa > Genel > Dabbe 7 El Nazar Konusu

Dabbe 7 El Nazar Konusu

Dabbe Nedir

Kuran-ı Kerim’de geçen adı Dabbe’tül Arz’dır. Dabbe; İslam dinine göre kıyamet öncesi ortaya çıkacak bir varlıktır. Dabbe’nin kıyamet alameti olduğu biliniyor.
İslam yazarlarının dabbe hakkında çeşitli görüşleri bulunmaktadır fakat dabbe hakkında net bir bilgiyi kimse verememektedir. Kimileri onun hayvan olduğunu iddaa ediyor kimileriyse onun insan olduğunu düşünüyor. Dabbe’nin topraktan çıkacağı ya da topraktan yaratılacağı görüşü hakimdir.

hasan karacadağın japonya da çekimlerini yaptığı el nazar filminde özel efekt olarak ilk kez yapılacak bir sistemin olacağı da açıklamaları arasındadır.

Türkiyede korku filmi denildiğinde ilk akla gelen seridir dabbe serisi. Hasan karacadağın muhteşem performansını sergilediği dabbe filminin yeni çekilecek olan el nazar filminin çekimleri başladı.Amerikanın son magi filminde hasan karacadağdan destek istemesi ve filmin yapılması ardından ertelenen el nazar filmi dabbe serisinin 7. filmi olarak karşımıza çıkacaktır. Hatta alper mestçi nin kullandığı 4xd sistemi bu filmdede kullanılacak gibi durmakta.
Dabbe serisi soluksuz bir şekilde devam ediyor. Hayranlarının merakla beklediği filmin vizyon tarihi ise merak konusu.

Dabbe 7 El Nazar Konusu

Dabbe serisinin yaratıcısı Hasan Karacadağ’dan seriye yeni bir film daha ekleniyor. Dabbe 7: El Nazar olarak vizyona girecek olan film, iki cin kabilesinin bir araya gelmesiyle hayatları cehenneme dönen bir ailenin korku dolu yaşamlarını anlatıyor. Filmin çekimleri Türkiye’de ve Japonya’da olacak. Türkiye’deki çekimleri, İstanbul’un tarihi mekanları Yedikule ve Balat Zindanları, Şile ve Bursa’nın Cumalıkızık köyünde olacaktır. Filmde, önceki filmlerde de kullanılan gerçek ses kayıtları ve gazete arşivleri de yer alıyor.Olayın yine gerçek yaşantılara dayandırılıyor olması da filmi biraz daha güzel kılıyor. Hasan karacadağın kendi açıklamasında da yer aldığı gibi filmdeki olaylar abartılarak yansıtılıyor ve gerçek olan hikayeler seyirciye yansıtılıyor durumda olacaktır.

Film fragmanı ilerleyen günlerde yayınlanacaktır.

TAFF Pictures ve J Plan’ın yapımcılığını üstlendiği filmin 2017 Aralık ayında vizyona girmesi bekleniyor. Fakat yine bir erteleme planlar arasında gözüküyor olabilir . Çünkü halen gelecek filmler arasında yer almayan el nazar için şimdilik net bir tarih vermek sadece tahmin etmekten başka bir şey olmayacaktır.

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

Sezer Özüdoğru
Hayat sana limon verdiğinde ondan tuz ve tekila iste.

Bir Cevap Yazın

Top