Cin Atı nedir ? Nasıl Binilir?

Eskiden bisiklete Anadolulular tarafından verilen bir isim olarak bilinse de bizim için önemli olan kelime anlamı başkadır. Ama genellikle bisiklete verilen isim olarak da bilinebilir.

Cin atına binmek

İnsanların bir durum veya şey karşısında sinirlenmeleri, köpürme ve hiddetlenme sonucunca oluşan hale denilmektedir. Bu durum olmadan önce genellikle kişi uyarılır ve beni cin atına bindirme şekline geri püskütme çalışmaları yapılmaktadır.

İsim olarak çok sevdiğimiz bir isim diyebiliriz. İnsanların sinirlenmesine verilen bu isimden ziyade birde sadece bizim kullandığımız bir anlamı vardır.

Cin atına binmek, o ana kadar senin karakterine uygun olan herşeyi bir kenara bırakarak kendini içindeki daha güçlü olan öz güveni senden daha güçlü olan kişiliğe bırakarak savaşı kazanmasını sağlamaktır.

Bu durum, insanın en güçlü anıdır

 

Cin temalı korku evi makalesi ilginizi çekebilir…

Previous Isı yalıtımı ve izolasyon nasıl yapılır?
Next Fantastik Çekicilik Nedir?

Yazar Hakkında

#ZLine
#ZLine 79 Paylaşım

Çılgınca şeyler yapmak geliyor içimden, dizginliyorum. Sonra birşey oluyor dizginlediğim için kendime kızıyorum. Sonra başka bir şey oluyor iyiki dizginlemişim diyorum. Sonra hoop tekrar başa.

Yazarın bütün yazılarını gör →

İlginizi çekebilecek konular

İlişki ve tanışmalarda vur kaç yöntemi

Tam anlamı ile bilinç altına oynanmış bir oyun gibi, yer Flash TV film İbrâhim Tatlıses ve Hülya Avşar’ın başroller olarak bulunduğu Ayşem. Nereden geldim nasıl izlenmeye başladım bilmiyorum ama olay

Amerikan Korku Filmi Klişeleri

Korku filmi denildiğinde amerikan sineması bu konunun en altında yer alıyor diyebiliriz. Bunun sebebi seçtikleri konu ve senaryonun sürekli aynı dizin üzerinden ve kopya şeklinde gidiyor olmasıdır. Örneğin cem yılmazın

Boynuzlu Kadın Malefiz

Boznuzlu Kadın Malefiz o, bize aslında Uyuyan güzel masalının bize anlatıldığı gibi olmadığını, aslında tarihin nasıl yazılırsa bir zaman sonra o şekilde inanılacağını gösteren bir karakter. Kötü olarak gözüken ama

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış!

İlk yorumu siz yapabilirsiniz. Yorum yap!