Çamurdan Kıza Aşık Olunmaz.

Herkesin Bir Hikayesi Vardır

Biliyor musun bize en başta yalan söylediler. İnsanlar doğup büyüyüp ölmüyor sadece. Arada bir aşk diye bir şey koymuşlar. Hepsinden daha acı. Çamur kız koyduk adını. Bana bizi anlat diyordu. Benim gözümden bir hayat yazıyorum. Ölüm kadar soğuk. Onun kadar kirli. Bu iyi dileklerle dolu bir elveda olmayacak. Sana çamur kadar kirli bir kızın hikayesini anlatacağım.

İnsanı aşk büyütür, sevgi güçlendirir. Umutlar ve hayaller bir yaprak gibi ağaç sarar gibi insan bedenini sarar. Ama ağaca yıkılmaz bir ihtişam veren şey iradedir. Kadın topraktır, ağaç toprağa aşık ve sıkı sıkı sarılmıştır.

Dünya üzerinde bir çok duygu var biliyorsun, bana göre bunların en güçlüsü nefrettir. Ne kadar insanı güçlendirse de sevgi aşk vs. Ağacından kırılan bir dal kin ile beslendiğinde bir baltaya dönüşür. Dışlandığı ağaçtan intakımını almakla kalmaz bir ormanı bile yok edebilir.

Toprağa sıkıca sarılırsanız, toprak buna o kadar çok alışır ki kendine muhtaç olduğunuzu sanar. Yeni şeyler arar, genel dünya yapısında var bu şey. Yürüyenler uçmak ister, uçanlar ise yüzmek. Yer göklere, iyi kötüye olduğu gibi siyahta beyaza aşıktır. Toprak ağacın sevgisi yerine yağmur damlalarının kokusunu tercih eder. Bir damla suyun çıkardığı 1 saniyelik koku için bir çok çiçek, fidan ve meyveden. Dev bir gölgeden vazgeçer. Çöller böyle oluşur, kadın yanlış kişiye güvenir. Doğru kişiyi seçmediğinde tek tek düşen yağmur taneleri zamanla artar. Islanması kolay olan toprağa yağmur bulutları yerleşir. Kötülük dolu kara bulutlar sularını boşaltır üzerine. Bir damlanın toprağıyla birleşmesiyle zevk alan, yağmurlar su gölü olduğunda çamura böyle dönüşür. Siz ağaç olsanız, bunu görerek yaşayabilir misiniz ?

Asıl sana sormak istediğim soru şu. Ağaçsın, çok sevdin, toprak o kadar çok hata yaptı ki artık çamura dönüştü. Üzerinde çimenler bitmez oldu, Sen çürümeye başladın.

Bu cümleyi çok iyi anla. Toprağı çamur yapan sudan arta kalan ile yaşamaya mı çalışırsın? Yoksa, ölümün daha erken gelmesi için dualar mı edersin?

Unutma, insan kendine yakışan şekilde sevmelidir. Yani nasıl seveceğin senin şerefine kalmıştır.

  • YÂSÎN-77: İnsan, bizim, kendisini az bir sudan yarattığımızı görmedi mi ki, kalkmış apaçık bir düşman kesilmiştir.

Anlıyorsun değil mi beni. Önemli olan gelip geçici bir su damlası olmak değildir toprağa. Yıllar boyunca o toprak üstünde büyümektir fidanlarını. İki durumun oluşturacağı sonuçlarda bellidir. Seçim yine toprağın şerefine kalmıştır.

Geride kalan kelimeler dökülüyor… %1


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Previous Bazen hiçbir şey söylemeden gitmek gerekir.
Next Pişmanlık, affedilmek için yeterli değildir.

Yazar Hakkında

ڧ ZLine
ڧ ZLine 89 Paylaşım

Çılgınca şeyler yapmak geliyor içimden, dizginliyorum. Sonra birşey oluyor dizginlediğim için kendime kızıyorum. Sonra başka bir şey oluyor iyiki dizginlemişim diyorum. Sonra hoop tekrar başa.

Yazarın bütün yazılarını gör →

İlginizi çekebilecek konular

Erkek Aklı 0 Comments

Pişmanlık, affedilmek için yeterli değildir.

Bu tür şeyler kesinlikle sadece filmlerde oluyor biliyor musun?. Ölmeyen kurşun geçirmeyen baş roller, sürekli bir yalan içindeki hayatlar gibi gerçekten seven insanlarda sadece filmlerde oluyor. Bakıyorum bir insan bir

Okullardaki yapmacık eğitim hataları

Gereksiz tanışma soruları. Yeni okul dönemlerinde hep yapılmıştır, ilk önce birbirimizi tanıyalım diye başlar, sırayla ayağa kalkıp isminizi, şehrinizi ve babanızın annenizin yaptığı işi söyleyinle bitirirler. Peki ama neden anne

Erkek Aklı 0 Comments

Kadın dediğin önce zeki olacak.

Kadın bir toplumun kültüründe, sanatında, eğitiminde ve neredeyse her yerinde vardır. Evinizdeki düzenden tutun kendinize baktığınızda gördüğünüz kişide bile azımsanamayacak kadar büyük bir kadın payı vardır. İlk eğitimi biz kadınlardan

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış!

İlk yorumu siz yapabilirsiniz. Yorum yap!