Aşk Büyüsü Nedir

Çok sıkça yaşanan günümüz sorunlarından bir tanesi olan çiftlerin bir birinden sıkılma durumu beraberinde birçok sorun getirmektedir. Evliliklerde ki ya da birlikteliklerde ki uzun seneler sonrasında yaşanan yıpranmalardan ya da sıkılmalardan meydana gelen durumlarda aşk büyüsü uygulamak mümkündür. Çiftlerden bir tarafın diğer kişiye karşı aşk anlamında uzaklaşması sonucu seven kişinin diğer tarafın aşkını tekrardan kazanmak için başvurduğu popüler bir büyü çeşididir.

Aşk büyüsü talebi toplumumuzda genel olarak ikili ilişkilerde kadın tarafından talep edilmektedir. Aşk büyüleri diğer isimleri ile bağlama büyüsü ve geri getirme büyüsü şeklinde adlar ile halk arasında çoklukla söylenmektedir.

Aşk büyüsünü kimler yaptırır

Aşık etme büyülerini evli ya da bekar hemen herkes yaptırabilir. Burada temel olan konu bu aşk büyüsünü yaptıracak tarafın gerçek manada bu duygusundan emin olması durumudur. Nitekim günümüz gençleri arasında yaşanan bazı tipik aşk oyunları ve gençlikten gelen tecrübesizlik sonucunda bir nevi aşık olduklarını düşünmekteler fakat aslında yaşadıklarının temelde gerçek bir aşk olmadığının farkında olmazlar.

​​​​​​​ Bu amaç ile özellikle aşk büyüsüne başvuracak olan kişilerin öncelikle şu temel soruyu kendilerine sormaları gerekmektedir. Acaba ben bu insan ile bir ömür boyu mutlu bir hayat yaşaya bilir miyim? Bu soruya gerçek anlamda evet cevabı verilebiliyor ise bu büyüyü yapmak mümkündür.

Aşk Büyüsü Yapımı

Bir çok yöntemi olsa da sizlere sadece yaprak büyüsü hakkında bilgi verebiliriz.

yaprak büyüsü birinci aşama

Yaprak aşk büyüsünde yaprak seçimi son derece önemlidir. Büyüde kullanılacak yaprak “dil biçiminde yaprak” olmalıdır. Yani yuvarlak değil hafif uzun olmalı ve ortadaki damar belirgin olmalıdır. Dış görüntü yönüyle insan diline benzerlik göstermelidir. Günümüzde büro ve evlerde süs niyetiyle kullanılan birçok çiçeğin yaprakları bu biçimdedir. Kauçuk ağacının yaprağı bu yaprak türünün en bilinenidir. Yaprak seçerken tereddüde düşmemeniz açısından size “dil biçiminde yaprak” örneklerinden bir fotoğraf sunuyoruz:

Yaprak aşk büyüsünde ikinci aşama demleme aşamasıdır

Dil şeklindeki yaprak alınarak küçük küçük parçalara ayrılır. Parçalara ayırma işlemi sırasında aşık olunması istenen kişinin adı her parçalama hareketi ile birlikte bir defa söylenir. Yaprak kaç parçaya bölünmüşse sevgilinin ismi o sıklıkta söylenecektir. Bazı kaynaklarda parçalama işlemi sırasında “ya vedûd” denilmesi gerektiği ifade edilse de bu bilgi yanlıştır. Sadece kişinin adı söylenmelidir. Yaprak mümkün olduğu kadar küçük parçalara bölünmelidir. İstenirse makas, bıçak gibi aletlerden de faydalanılabilir.
Kesilen bu yaprak parçaları bir kap suyun içine atılır ve kabın ağzı kapatılır. İstenirse yarısına kadar su doldurulmuş küçük su petleri de bu iş için kullanılabilir. Ağzı kapatılmış kap ya da pet kimsenin göremeyeceği gizli bir yere konur. 19 gün bu suyun o gizli yerde beklemesi gerekir. Bu aşamanın ismi “mayalama ya da demleme” aşamasıdır.Yaprak kopardığınız bitki kesinlikle kurumamalı

Yaprak aşk büyüsünde beklenilen 19 günlük sürede kişi hangi bitkiden yaprağı koparmışsa o bitkiye itina ile bakmalıdır. Zira kesinlikle bu bitki kurumamalıdır. Bitkinin bakımından kişinin kendisi bizzat sorumlu olmalıdır. Bitkiye her su verildiğinde hatta bitki her görüldüğünde aşık olması istenilen kişinin adı içten içe zikredilmelidir. Bunun her gün yapılması gerekmez. Bir iki defa dahi yapılırsa yeterlidir.

Demleme 19. gün bittiğinde…

19. gün demleme aşaması bittiğinde yaprakların atıldığı su gizli yerinden çıkarılır. Çok büyük ihtimalle su yeşilimsi bir hale gelecektir. Sudaki yaprak parçaları hamurlaşmış olacaktır. Bu su alınarak yaprağın koparıldığı bitkinin yanına götürülür. Aşık edilecek kişinin ismi sessizce söylene söylene bu su bitkinin köküne dökülür. Bu uygulamada önemli bir detay kaçırılmamalıdır. O da bu su dökme işinin 19. günün sabahında yapılması gerektiğidir. Bu aşama kesinlikle gün ortasına kadar dahi sarkmamalıdır.

Buradaki sembolik uygulama hasret ile vuslat ilişkisini 19 lafzı ile sistemleştirip kavuşmayı daimi kılmaktır. Yaprak kendi bitkisinden ayrılmış ve kendisini eriterek tekrar ona dönmüştür. Kaderde sevgili olarak yazılmış kişinin de bir süre uzakta kaldığı ama artık asıl sevgilisinin yanına dönmesi gerektiği vurgulanmıştır.

Eski dönemlerde yaprak genellikle ağaçlardan alınırdı. Beklenmesi gereken süre dolduğunda yine ağacın dibine bu su dökülürdü. Günümüzde ise içinde bulunulan şartlar el vermediği için saksılarda yetiştirilen bitkilerle bu büyü yapılabilir. Çünkü büyüde önemli olan malzeme değildir. Malzemenin kullanım amacı ve simgesel anlamı asıl üzerinde durulması gereken noktadır.

Yaprak aşk büyüsünün en yaygın yapıldığı yer Uzak Doğu kültürleridir. Anadolu’da pek fazla bilinen bir büyü değildir. Daha çok Selçuklu saraylarında ve büyük konaklarda yaşayan üst düzey kişilerin uyguladıkları bir büyüdür. Günümüzde ise yine revaç kazanmaya başlamıştır.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here