Buradasınız
Anasayfa > Genel > Boynuzlu Kadın Malefiz

Boynuzlu Kadın Malefiz

Boznuzlu Kadın Malefiz o, bize aslında Uyuyan güzel masalının bize anlatıldığı gibi olmadığını, aslında tarihin nasıl yazılırsa bir zaman sonra o şekilde inanılacağını gösteren bir karakter. Kötü olarak gözüken ama mükemmel iyi olduğunu anlatan birisi. Boynuzları olsa bile, hem boynuzları yakışıyor. Angelina Jolie ne yakışmaz ki zaten.

Bilim kurgu ve fantastik tarzı diyebileceğim ve güzeller kategorisinin bile zirvesine koyulabilecek gerek oyunculuklar efektler ve hikaye gerekse el altından bize verdiği fikirler olsun hayatımızın dönüm noktalarından birisi olabilir. Genç yaşta bir kızın aşkı ve genç bir erkeğin güç uğruna sevgisinden vazgeçmesini konu alan film. Güzel peri Malefiz’in kötü bir cadıya dönüşmesi ile devam ediyor. Ama gerçek aşk sonunda Malefiz’in yıllar önce kaybettiği duyguları tekrar bulmasını sağlıyor.

Herkes uçmak ister ve muhakkaktır ki gökyüzü hepimizin istediği bir yerdir. Bunun için Malefiz’in kanatları iyi çok etkileyici. Evet ben her şeyden etkileniyor olabilirim, ama bir kişi bile etkileniyorsa etkileyicidir. Ek olarak Malefiz kanatları çalındıktan sonra cadıya dönüşmesi sonrasında iyi

haline göre daha güçlü bir yapıya bürünmüştür. Bizim buradan anladığımız kötülüğün çok daha büyük bir öz güven ve güç verdiğidir. İzlediğinizde kalbiniz ne kadar iyi bir Malefiz görmek istese de o kötülüğü seveceksiniz. Angelina Jolie’nin röportajında dediği gibi “Küçüklüğünden beridir bildiği, korktuğu ama hayran olduğu bir karakter.” Hayatımızda öyle zaten uzaktan bakınca kötü gelir, eleştirirsiniz. Olmamış falan dersiniz ama içten içten onun yerinde olmak, öyle olmak istersiniz. Bazıları bunu kendine itiraf eder benim gibi, bazıları ise sanki içinde tuttuğu zaman daha güçlü olacaklarmış gibi saklarlar senin gibi.

İnsanları övmekten korkmayın, iyi olmaktan veya kötü olmaktan da korkmayın. Hayatın size yaşattıklarına göre şekillenmeyi öğrenin, eğer iyi bir kaderiniz olacaksa sonunda Malefiz’de olduğu gibi bu sizi yıllar sonrada olsa bulacaktır.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular...

Bunu paylaşmak ister misini?

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
3 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 4,33.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir. Eğer yararlı ise makale daha geniş araştırmalara ve değerlendirmelere tabi olur.
#Alamut
Çılgınca şeyler yapmak geliyor içimden, dizginliyorum. Sonra birşey oluyor dizginlediğim için kendime kızıyorum. Sonra başka bir şey oluyor iyiki dizginlemişim diyorum. Sonra hoop tekrar başa.

Bir Cevap Yazın

Lütfen yorumlarınızı uzun ve açıklayıcı bir şekilde yazınız.

Top