Bazen hiçbir şey söylemeden gitmek gerekir.

Sessizce gitmek kötü bir şey değildir.

Benimde başıma geldi, kendime nokta kadar değerin yokmuş dedim. Bir cevap kadar yokmuşsun, ama kendim yapana kadar anlamını anlamamıştım. Sessizce gitmek gerekir bazen. Kalıp konuşmak hiç bir işe yaramayacaktır çünkü. O kadar kırılır veya yorulur ki insan zaten zamanını kollamıştır. Bu konuşmanın buralara gelebilmesi için kendiyle o kadar savaşmıştır. Ne söylese gereksizdir bir zaman sonra. Haberini vermiştir, karanlıklar içinde kaybolmak son kalan şeydir.

Benim başıma gelen şey bir hatalar bütünü içinde yaşanan kötü bir hayattı. Bir insanın nasıl ve en fazla ne kadar sevileceğini gösterecek bir sınavdı benim ki. Hani çok seversiniz ama karşı taraf buna karşılık veremez. Bir çok nedeni vardır kendince. Kim bilebilir ki zaten karşındaki insanın doğru insan olduğunu, belkide bilmiyordu. O kadar salaktı belkide.

Ne diyordu İncir Reçeli 2’deki ablamız, Yolu uzun süre aşka düşmemiş bir adama denk gelirse yüreğiniz; çalkalayın, zira dibine çökmüş olabilir seven yanları… belkide dibe çökmüştü kalbi.  Bunlar anlaşılabilir. Geride kalanın aslında suçu, gideni o kadar kırmıştır ki, kalan kişiye söylenecek bir şey kalmamıştır.

Bir şey söylenmemesi aslında kalan için bir ödüldür. Giden’in bir teşekkürüdür, giderken yıkmamıştır ortalığı, her şeyi bitirmemiştir. Gözyaşları bırakmamıştır ve hıçkırıklar, yada gecenin bir yarısı gelen mesaj ile sinir titremeleri geçirmesine neden olmamıştır. En önemlisi yalan söylememiştir. Eğer konuşursa yıkar geçer ama yapmamıştır. Çıkardığı bataklığa, çektiği uçurum kenarına tekrar sessizce bırakmıştır. Bundan sonra ne yapılacağı, kalanın şerefine kalmıştır.


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Previous Hayatınızda hedefler belirleyin.
Next Çamurdan Kıza Aşık Olunmaz.

Yazar Hakkında

ڧ ZLine
ڧ ZLine 89 Paylaşım

Çılgınca şeyler yapmak geliyor içimden, dizginliyorum. Sonra birşey oluyor dizginlediğim için kendime kızıyorum. Sonra başka bir şey oluyor iyiki dizginlemişim diyorum. Sonra hoop tekrar başa.

Yazarın bütün yazılarını gör →

İlginizi çekebilecek konular

Kadın Aklı 0 Comments

İlk Buluşmada Kadınlar Nelere Dikkat Eder ?

1. İlk buluşmada aracınız varsa buluşacağınız bayanı evinden alıp günün  sonunda geri evine bırakmalısınız. 2. Buluşmaya giderken eli boş gitmemeli mutlaka güzel bir çiçek demeti yaptırmalısınız. 3. Eğer ki buluşma

İnsanlara güvenmek bizi zayıflatır mı?

Bu sorunun cevabı aslında o kadar uzun uzun makale yazılacak bir şey değil, tek kelime evet ile özetleyebilirsiniz. Dünya üzerindeki insan çokluğunu iyi ve kötüler olarak bölerseniz şüphesiz insanlara zararı

Sevgililer gününde erkeğe ne hediye alınır ?

Erkekler olarak yine bir özel gün vakası ile baş başayız. Yerli yersiz gerginlikler telaşlar ve aylarca önceden hazırlanmış olan büyük beklentiler. Beklentileri karşılanmaması durumunda yapılacak tripler. Hepsi hazır. Sanırım erkeklere

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış!

İlk yorumu siz yapabilirsiniz. Yorum yap!