Buradasınız
Anasayfa > Popüler > Şeytanın avukatı | Kibir insanı nerelere sürükler

Şeytanın avukatı | Kibir insanı nerelere sürükler

En iyi yapan bile olsan bir gün dipte bulabilirsin kendini.

agır ceza avukatı gorevleriSanırım bu filmi hepimiz izlemişizdir. Al Pacino ve Keanu Reeves başrollerini paylaştığı bu filmi unutmanız mümkün değil zaten. Başarılı bir ağır ceza avukatı olan karakterimiz. Küçük bir bölgede olsa bile başarıları ile kendini kanıtlamış ve bir çok dava ve avukatlar üzerinde baskın gelmiştir. Avukatımızın bu yeteneklerini fark eden büyük bir avukat bürosu onu yanında ister. Her şey aslında bundan sonra başlar. Küçük bir kasabada ağır ceza avukatı olan Kevin, artık büyük oyunculara katılmak için büyük bir kente gitmektedir.

Tabiri caizse ipten adam alacak kadar detaylı düşünen kahramanımız hiç bir davayı kaybetmemiş mükemmel bir sicile sahip bir avukattır. Şeytanın avukatı olmaya ise ilk adımını gerçekten suçlu olan bir kişiyi kurtarması ile başlamıştır.

agır ceza avukatı kimdirİlk mahkeme sahnesi zaten film için başlangıç olarak en etkileyici sahnelerinden birisidir. Farkında olmadan aldığı bir davada tacizci bir öğretmenle öğrencisi arasındaki davadır. Bu dava sırasında müvekkilinin suçlu olduğunu fark etmiş olsa da kariyeri için davayı kazanmak zorunda olduğunu da biliyordu. Ağır ceza avukatı tabi ki kariyerini tercih eder ve öğrencinin açıklarını bularak davayı kazanmıştır. Bu olay sonrasında birbirini takip eden bir serüvene dönüşmüştür.Ağır ceza avukatı görevleri ve çalışma alanları

Anlayacağınız gibi ceza avukatları genellikle en büyük suçların savunmasını yapmaktadır. Bundan dolayı fiyatları yüksektir. Dava riskleri büyük olduğu için fiyatları reddedilemez. Çünkü sonucu ya uzun yıllar tutuklu kalmaktır yada servetinin yarısıdır. Bunu insan iç rahatlığı ile yapabilir sanırım.

Buradaki ağır ceza avukatı rolümüzde öyledir. Büyük suçları olan kişileri seçerek servetlerini genişletirler. Başka çaresi olmayan kişiler mecburen bu hizmeti almak zorundadırlar.

agır ceza avukatıEn başarılı avukat genellikle bu kısımlardan çıkmaktadır. Çünkü diğer boşanma avukatı, icra avukatı gibi branşlara göre zorlu ve dikkat isteyen bir iştir. Hukuk kurallarını çok iyi şekilde bilinmesi gerekmektedir. Müvekkillerini çok iyi savunmaları ve çözüme götürmeleri çok önemlidir. Pek uygun gözükmese bile suçlu olsa bile savunmayı başarılı şekilde yaparak, müvekkiline en az cezayı alması için yol göstermesi gerekmektedir.

Bu derece riskli bir kategorinin tabi ki kazandığı paralar fazla görülemez ama gerçekten çok büyük rakamlar kazanmaktadırlar. Filmde gördüğünüz gibi zaten karakter hukuk tarafını çok iyi biliyor ve insanları inceleyerek tanıyabiliyor. Tabi ki gerçek dünyada avukatlar bu şekilde olmasa da ortak noktaları var diyebiliriz. Etkileyici bir girişle bizi kendisine bağlayan Kevin gibi, bu kişiler de ipten adam alabilecek düzeyde olması gerekmektedir.


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
14 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 4,50.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir. Eğer yararlı ise makale daha geniş araştırmalara ve değerlendirmelere tabi olur.
#Alamut
Çılgınca şeyler yapmak geliyor içimden, dizginliyorum. Sonra birşey oluyor dizginlediğim için kendime kızıyorum. Sonra başka bir şey oluyor iyiki dizginlemişim diyorum. Sonra hoop tekrar başa.

3 thoughts on “Şeytanın avukatı | Kibir insanı nerelere sürükler

  1. Bunu uzun zaman önce izlemiştim çok başarılı bir avukat ama kibir sayesinde hayatını dağıtıyor beni asıl şaşırtan filmin son sahnesindeki o kadar yaşadığı şeylere rağmen hala aynı hatayı yapıcak hareketlerde bulunuyor insan oğlunun ne kadar günaha meilli olduğunun kanıtı gibi sanki

  2. vallah ceza konusunda zaten milletin yatacak yerleri yok devletin şartlı tahliye vermesi lazım

Bir Cevap Yazın

Top