WP Sağ tıklama ve Metin seçme engelleme eklentisi

Sitenizde özgün makaleler yazıyorsunuz, WP sitenizde sağ tık engeli veya metin seçme engeli bulunmadığı için konu hakkında düşünüp kafa yorduğunuz yazıyı birisi gelip çalıyor. Hemde çok basit bir şekilde kopyala yapıştır ile. Ne kadar üzücü bir durum. WordPress dahil olmak üzere diğer dillerde bu konu ile savaşlar hep sürmektedir. Makale ağırlıklı bir siteniz varsa ve sitenizi özgün şekilde hazırlıyorsanız korumakta size düşüyor. Sitenizin makalelerini korumanın en iyi yolu genellikle sağ tıklama engeli olarak bilinir. Ama bu durum pek sağlıklı olmuyor çünkü bir çok eklenti sadece sağ tıklamayı kapatıyor. Kullanıcı metini seçtikten sonra CTRL + C yapması yeterli oluyor. Hatta bu sağ tık kopyaladan daha kolay. Bir webmaster sizin makalelerinizi çalıyorsa eminim sağ tık kullanmaya bile tenezzül etmeyecektir.

wp (2)

Farklı bir makale koruma güvenliği ise Metin seçmeyi engellemektir. Metin seçmeyi engellemek hırsıza kopyalanacak bir yazı vermemektedir. Seçemediği şeyide kopyalayamacaktır.  Bu sayede özgün makaleleriniz iki satır yazmaya erinip kendini zeki sanan insanların elinden kurtulacak.

Aşağıda linki verilen wordpress metin seçim engelleme ve sağ tık engelleme eklentisidir. Panelinizden bunlardan hangisini kullanacağınıza karar verebilir ve güvenliğinizi ona göre sağlayabilirsiniz.

Özgün makalelerle kalın.

Eklenti Adresi : Sağ Tıklama ve Metin seçme engelleme eklentisi

Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
1
Bunu paylaşmak ister misiniz...

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

ڧ ZLine
Çılgınca şeyler yapmak geliyor içimden, dizginliyorum. Sonra birşey oluyor dizginlediğim için kendime kızıyorum. Sonra başka bir şey oluyor iyiki dizginlemişim diyorum. Sonra hoop tekrar başa.

One thought on “WP Sağ tıklama ve Metin seçme engelleme eklentisi

Bir cevap yazın

Top