WordPress SEO Araçları & Seo Önerileri

WordPress SEO önerileri

backlink-nasil-alinmalidirBurada anlatılan konu ve bilgiler SEO önerileri konusunda Seo Savaşları olarak test edilmektedir.

Bilindiği gibi site altyapıları olarak seo en uyumlu sistem wordpress olarak bilinir. Bunu bir çok webmasterdan duyabilirsiniz. Site optimizasyonu olarak seo googleda en çok performans sağlanan sistem olarak kendini kanıtlamıştır. Tabiki bu WP site içi seo için geçerlidir. Sadece site içi değil Site dışı seo‘da bizim için gereklidir. WordPress site içi seo ‘dan başlayarak Sağlıklı backlink konusuna kadar geniş bir şekilde konu anlatımı olacaktır. Sıkılabilirsiniz.

 

WordPress site içi seo

WordPress sistemlerin seo bakımından kolay olmasının nedeni belkide en amatör kullanıcıların bile kolay şekilde içerik bulmasıdır. Eklentiler, Temalar ve dökümanlar ile tam bir cennet diyebiliriz.

WordPress ile yeni tanışıyor veya daha önce performans alamadıysanız öncelik sırasına göre kısaca wordpressten bahsedelim.

WordPress Tema Seçimi : Herkes sitesinin güzel gözükmesini ister, büyük hayallerle başlar. Ama sizden kendime söylediğim bir şeyi yapmanızı istiyorum. Kaybetmeyi göze alın. Büyük hayal kırıklıklarından kurtulmuş olursunuz. Beklentiniz ne kadar fazla olursa istekleriniz o kadar fazla olur.” Hemen olsun ” hemen olmaz hayal kırıklığı yaşarsınız.

kaybetmek-seo-onerileri

Tema seçiminde öncelik olarak isteklerinizi belirleyin, Görsellikmi istiyorsunuz. Kullanıcıları siteye girer girmez etkilemekmi istiyorsunuz.( Bu konu hakkında Web sitenizde aşırı görsellikten kaçının makalesini inceleyebilirsiniz.) yoksa verdiğiniz bilgiler zaten kullanıcıları etkileyecek türdemi. Basit bir tasarım mı istiyorsunuz yoksa logosunda alevler olan, site içinde kalpler uçan bir sitemi.  Siteniz ne kadar sade olursa kullanıcı içeriği o kadar kolay bulur ve site içinde gerçekten aradığı konudan memnun kalma olayı artar.

Sade ve seo için uyumlu temalar seçmeye önem verin. Görselliği çok iyi diyerek seo bakımından bir çok hata çıkaracak temalar kullanmanıza gerek yok.

 

WordPress için seo eklentileri : Daha öncede söylediğim gibi wordpress tercih sebeplerinden biriside seo bakımından bir çok eklenti sunulmasıdır. Bunların içinde en çok tercih edilen WP için SEO eklentisi All in one Seo Pack ‘tir ücretsiz olmasından dolayı bir çok kullanıcının tercihidir. Türkçe panel mevcut olduğu için kullanım bakımından da gayet basitttir.

WordPress Optimize Eklentisi : WordPress sistemler zaten kendine göre yüklediğiniz resimleri, Büyük, küçük ve orta boy olarak bölümlendirmektedir. Siz seçtiğiniz boyutu isteğinize göre yüklersiniz. Ama yinede tam ekran resimler kullanıyorsanız sitenizdeki resimleri sıkıştırma eklentisi kullanmanız yararlı olacaktır. Bunun için WP Smush Pro eklentisini kullanabilirsiniz. Eklentiyi ücretsiz kurabilirsiniz ama 50 resim limiti konulmuştur. Limitlendirmeyi kaldırmak için WP Smush Pro Nulled Resim Sıkıştırma Limitini Kaldırma makalesini inceleyiniz.

SEO Uyumlu Makale Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Herkes bilirki, “SEO makalesiz olmaz”. Makale yazarken dikkat edilmesi gereken şeyleri kısaca anlatalım.

SEO için soru sor ;

Hepimiz google’da öne çıkmak için savaşıyoruz. Öne çıkalım ve ön sıralarda daha çok hit kazanalım. Bunun için google anlamak gerek der herkes. Doğru.

Bunun için en etkili yöntem google aramalarındaki genellikle kullanılan cümleler üzerine odaklanmaktır. Mesela. Benim bu makalede odaklanmam gereken kelime “WordPress seo ayarları, WordPress seo yapımı, WordPress etkili seo öneri” gibi kelimeler olmalıdır.

Yani google da ilk önce belirlediğiniz kelimeleri kendiniz aratın. Siz nasıl arıyorsanız insanlarda öyle arayacaktır onlara göre makale yazarsınız.

 

WordPress SEO Backlink Alımları Nasıl Olmalı

Backlink almak aslında pekte “wordpress’te” olarak yazılacak birşey değil ama konumuz wordpress olduğu için öyle uygun gördük.

Backlink genel anlamı ile başka siteler tarafından size link verilmesidir. Bu referans olmak olarakta bilinir. Bunun için kaliteli sitelerden backlink alın denir. Kötü bir referansın size yararından çok zararı vardır.

Otoriter backlinklerde böyle oluşur. Her yere backlink atmaktansa kendini google tarafından bir seviyeye taşımız bir kaçtane site üzerinden tanıtım makalesi alarak seçtiğiniz kelimede çok daha derecelerde google da öne çıkabilirsiniz.

Daha öncelerinde Pagerank olarak belirlenen bu kategorilerde artık manuel olarak daha sağlıklı siteler bulabilirsiniz. Bunun en belirgin yolu. Kelimeniz eğer wordpress seo ise google aramasındaki en öndeki sitelerden backlink almaya çalışın.

Makale şuan yazılıyor…

Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0
Bunu paylaşmak ister misiniz...

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

ڧ ZLine
Çılgınca şeyler yapmak geliyor içimden, dizginliyorum. Sonra birşey oluyor dizginlediğim için kendime kızıyorum. Sonra başka bir şey oluyor iyiki dizginlemişim diyorum. Sonra hoop tekrar başa.

One thought on “WordPress SEO Araçları & Seo Önerileri

Bir Cevap Yazın

Top