Wifi Şifre Kırma Platformları

Modemlerin cihazlar arasında kablosuz bağlantı kurma şekline wifi adı verilmektedir. Bu teknoloji son zamanlarda güvensiz sistemler arasında duyulmaya başladı. Çünkü artık internet faturası ödemek istemeyen kişiler tarafından modemin şifreleri kırılmaya hatta bununla ilgili programlar bile kullanılmaya başlanmıştır.

wifi kirici

Etkili şekile bir çok yöntem geliştirilmiş ve bu işlem başarılmıştır. Gerçektende artık güvenli sistem yoktu. İlk önce linux işletim sistemi ile geldiler karşımıza. Linux sistemlerde tamamen kod panel ile denemeler yapıldığı için bir çok kişi korkuyordu. Ne kadar basit kodlara indirgenmiş olsada, otomatik scan ve attacklar yapılıyor olsada bir çok kişinin facebook’unu bile açamadığı dönemde bu işlem çok az kişi tarafından yapılabiliyordu. Nerede wifi şifresi kırmak için uğraşacaklar bu insanlar.

Linux kırıcıların temel mantığı tüm kombinasyonları deneyerek modemin şifresini öğrenmek odaklıydı. Bu kombinasyon denemeleri saatler sürebiliyordu belkide daha fazla.

Sonra, yani yıllar önce (Yaklaşık olarak 2015) bir program ortaya çıktı, adı ‘DUMPPER’ dedilerki wifi şifrelerini WPS pin açıklarıyla kırıyormuş.  O zamanlar tabi modem güvenlikleri arttırılmış, öyle saatlar falan sürmüyor 3 5 denemeden sonra modem direk kilit. Onun için linux sistemler sıkıntıya girmişti.

. . . 

wifi sifre kirma

. . . 

Dumpper, WPS denilen teknoloji ile işini hallediyordu. WPS modemin bir süreliğine tüm girişlere izin vermesi gibi birşeydi. Modemin bazı ayarları ile pinlerini bulmuşlar ve modeme sinyal gönderdiği anda modeme WPS pin giriyor ve modem girişe izin veriyordu. Tabi bu işlem en fazla 2 3 dakika sürüyordu. Bir çok kişi bundan memnun kaldı ve özelliklede amatörler.

Çünkü Dumpper windows tabanlı çalışan bir wifi kırıcı ve herkes kolaylıkla kullanabiliyor. Tabiki hâla facebook şifresini unutan kişiler kullanamıyordur muhtemelen ama sonuçta mükemmel derede kolaylaşmış bir durumda.

Temel mantığı bu şekilde olan ve kullanımı çok basit olmasına rağmen hâla çalıştırmayı beceremeyenler var. Bir çok yorum yapamadık edemedik beceremedik şeklinde olmaktadır. İndirme linkini ve video anlatımı incelerseniz etkili olacaktır.

Şifre Kırıcı Hakkında Dev Makale

sifre kiriciİyice manyağa bağladım, temel kurallarımı unuttum ve çatlak blog için hiç kaybetmemem gereken isteği kaybettim. Onu tekrar kazanmaya çalışıyorum Her şeyin başındayken yanımda olanları asla bırakamam. Wifi kırma kelimesini neredeyse tek elde tutma çabasındayız, amacımız bu ve neredeyse tamam ama asıl hak edenlerden birisinin oraya çıkması gerek, bunun için dev bir makale oluşturmamız gerek.

Biraz modemlerden bahsedenim, akışkan içerik olsun. Yıllar önce anlatıldığı kadarıyla telefon hattı üzerinden bağlanılan internet zamanlarından şimdiki döneme büyük bir akış içindeyiz. Çok hızlı gelişmiş belkide teknoloji bilmiyorum ama wifi’nin bulunması ile artık uzak saldırılar daha kolaylaşmaya başladı. Wifi şifre kırma programları yaygınlaştı ve herkes birilerinin internetini kırmaya başladı. Hiç hoş birşey olmamasına rağmen insanlar bu yolu çok tercih ettiler.

Kablolu internetin paylaşılması, sahibinin izini ile komşuya verilmesi bile yasakken izinsiz şekilde wifi şifresini çalmak ne kadar büyük bir suçtur siz düşünün ama insanlar bunu yapıyorlar. Çok saçma. Bizde yaptık ama sonrasında tabiki bıraktık, bunun bir yolunu bulmanız gerek fiyatlar çok ucuzladı. TürkTelekom her yerde altyapılarını sunarak, özelliklere öğrencilere özel yaptıkları indirimler ile büyük ilgi görmektedir. Onlardan kendinize yeni bir yer açabilirsiniz.

internet

Başkalarının wifi şifresi ile bağlandığınız her an belli olabilir, küçücük bir davanın bile ülkemizde insanları ne denli rezil ettiğini tahmin ediyorsunuz. Aylar yıllar boyunca uğraşırsınız, sonra daha büyük paralar ödemek zorunda kalırsınız. Tamam dumpper çok basit ve etkili bir program ama, siz ne kadar bilgilisiniz? Nasıl gizleneceğinizi biliyor musunuz?

Öküz gibi şifreyi kırıp internete girme hevesindesiniz. Hayat o kadar kolay değil ve sen bu hayat için çok masumsun.

Share on Facebook
Facebook
5Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
2Share on Tumblr
Tumblr
2
Bunu paylaşmak ister misiniz...

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

ڧ ZLine
Çılgınca şeyler yapmak geliyor içimden, dizginliyorum. Sonra birşey oluyor dizginlediğim için kendime kızıyorum. Sonra başka bir şey oluyor iyiki dizginlemişim diyorum. Sonra hoop tekrar başa.

Bir Cevap Yazın

Top