Web sitenizde aşırı görsellikten kaçının

web sitesi gorselligi

Büyük Boyutlu Resim Dosyaları Kullanmayın.

Web sitenizdeki büyük boyutlu resimler, Sürekli çıkan reklamlar, Animasyonlar gibi site açılışını yavaşlatan içeriklerden kaçınmanız gereklidir. Ortalama seo açısından bir sitenin açılması için 5 saniye verilmiştir. Bu seviye üstündeki siteler genellikle sorun yaşatabilir ve sizi etkileyebilir. Dışardan javascript css gibi dosyaların çekilmesi bile uygun görülmez ve içeri aktarılması önerilirken sayfanızdaki bir görselin 2 3 mb olması site açılışını hayli yoracağından önerilmemektedir.

Resimleri PNG yerine JPG kullanın.

PNG uzantılı resimler genellikle büyük boyutlu olmaktadır. 1920x1080P full hd bir fotoğraf varsa elinizde ve siteniz içinde makalelerde kullanmak istiyorsanız png uzantısı olarak 3mb gibi bir boyuta sahip olur jpg dönüştürdüğünüzde 500kb lara düşecektir. Bunun için jpg önerilir. WordPress kullanıyorsanız bu durumu kendince optimize ediyor ama ne kadar sağlıklı olur bilinmez. 3Mb bir dosyayı wordpress yapıyor diye atmaktansa 500kb gönül rahatlığıyla kullanmak daha mantıklıdır.

 

Share on Facebook
Facebook
4Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0
Bunu paylaşmak ister misiniz...

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

ڧ ZLine
Çılgınca şeyler yapmak geliyor içimden, dizginliyorum. Sonra birşey oluyor dizginlediğim için kendime kızıyorum. Sonra başka bir şey oluyor iyiki dizginlemişim diyorum. Sonra hoop tekrar başa.

2 thoughts on “Web sitenizde aşırı görsellikten kaçının

Bir cevap yazın

Top