Sıfırdan WordPress Kurulumu

Artık Cpanel ve Plesk Panel hostingler ile size sunulan ‘Softaculous Apps Installer’ sayesinde eskisi gibi dosya indir, tekrar yükle, SQL bağla gibi bir çok zahmetli işten kurtuluyorsunuz. Genellikle Cpanelde en altta bulunan bu menü ile adımları takip ederek 5 yaşından büyükseniz wordpress kurabilirsiniz. İşte bu iş bu kadar ayağa düştü. Zaten ben bunu anlatıyorsam bende iyice sıradanlaşmışımdır, yıllardır koruduğum çizgimden sapmışımdır.

Diğer bir yol ise manuel olarak wordpress’in resmi sitesinden ücretsiz kurulum paketini indirip ftp atıp kurulum başlatmaktır.

Bu yöntemi ne kadar anlatsakta izleyerek yapmanız daha kolay olacaktır. SQL bağlantısı vs nasıl yapılır, SQL nasıl oluşturulur bilmiyorsanız burada onu bulabilirsiniz. Onu anlatıp kendimi yormak istemiyorum, umarım onu bilmeyen insanlar kalmamıştır. Yada bilmeyenlerden birisi gelip burada TR.GG Siteye WordPress kurulumu diye arayıp hayatının yanlışını yapmaz.

Burada size biraz daha üst seviye şeyler öğretelim hadi. Mesela aşağıdakiler gibi.

. . . 

Xampp, Wampserver gibi local serverlar içinde kullanabileceğiniz mantık tamamen aynı olan wordpress kurulum videosunu izleyerek sizde kendi sitenizi kurabilirsiniz.

Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
3Share on Tumblr
Tumblr
0
Bunu paylaşmak ister misiniz...

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

ڧ ZLine
Çılgınca şeyler yapmak geliyor içimden, dizginliyorum. Sonra birşey oluyor dizginlediğim için kendime kızıyorum. Sonra başka bir şey oluyor iyiki dizginlemişim diyorum. Sonra hoop tekrar başa.

Bir cevap yazın

Top