Anarşi SEO Uzmanı Yöntemleri

SEO Anarşi Nedir ?

Anarşi Seo alışılmış ve genel düzende kullanılan dan farklı olarak iyi ve kötünün karışımı olarak adlandırdığımız bir yöntemdir. Bu yöntem ile kurallar olmadan ve bilinen iyi huylu Seo mantığını abartı şekilde saptırmadan yaptığımız bir Seo çalışmasıdır. Olacaklar hakkında kesin bir sonuç yoktur. Daha önceki Seo önerileri kelimesinde beklediğimiz sonucu aldık ve devam ediyoruz.

SEO Uzmanı Benzerlikleri

Görüp takip ettiğimiz bütün seo uzmanları tek bir mantık çerçevesinde genel bilinen kurallar ile seo çalışmalarını yürütmedirler. Burada seo devrimi gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Yeni bir test. Daha önce denediğimiz seo önerileri kelimesi bir çok webmaster ve seo hizmeti veren kişilerin alt sayfalarında yerini almış bir kelime olduğu için seçmiştik. Bu seferki kelimemiz biraz daha farklı olacak. Kelimemiz SEO Uzmanı. Asıl farklılık yaratmak istediğimiz konuda burada herkes google sevgisi ile seo yaparken biz google’dan nefret ederek yapacağız. Gerekirse küfürler edeceğiz ki sürekli ediyoruz ama yinede amaç, makale başlığında veya url içinde geçmeyen anahtar kelimemizi üst sıralara taşımak olacaktır. Bunu nasıl yapacağız ne kadar sürecek ve ne kadar verimli olacak hiç bir fikrim yok. Umrumda da değil. Birisini taklit ederek onun gölgesinde yaşamayacak kendi karanlığımda kaybolacağım. Evet çoğu zamanda boş kelimelerle dolu olacak makale. Farklılık dedik. Burada anarşist bir hareketiz.

SEO Açısından Google Önemi

Dünyadaki farklı toplumlar ve ülkeler hep karşı tarafı kandırma eğilimindeydi. Bize göre de webmaster seo aleminde bu durum böyle bize anlatılan seo tamamen bir hayal ürünü. “Kaliteli içerik öne çıkar” mantığı ile bir çok çaba sarf edildi. Her şey google sıralamasında öne çıkmak için. Peki Google kim ? Büyük ve Dev Arama motoruuu. Herşeyi didik didik eder ve aramak istediğiniz şeyi bulur. Kuralları var öyle herkesi üst sıralara almaz. Çok kaliteli olmanız gerek. Bana anarşi seo hissiyatını yaratan da işte buydu. Kuralların var öyle herkes üste çıkamaz. Ama çıkıyorlar google. Bir çok kişi hak etmedikleri yerde oluyorlar. Bir çok kişinin hakkı yenerek makaleleri çalınarak şuan orada oturuyorlar. Peki sen. Salmışsın penguen algoritması, panda algoritması, o, bu, şu. Peki bunlar gerçekten işe yarıyor mu? Bizim gözümüzde büyüttüğümüz kadar büyükmüsün. Saygımızı hak ediyormusun? Bir seo uzmanı için verdiğin emeğin karşılığı mısın.

Büyük ve karışık algoritmaları ile kendi içinde basit bir kedi gibi görünüyorsun. Kötü insanlar tarafından kandırılması kolay ve bir çok başlangıcı hayal kırıklığına uğratan koca bir Arama motoru!.

Gizli Yöntemleriniz Olsun

Eğer seo çalışmaları yapmak istiyorsanız. Bunun için iki seçeneğiniz vardır. Birincisi google’da seo nasıl yapılır gibi araştırmalar yaparak bir çok blogdan seo hakkında bir çok makale bulabilirsiniz yada kendinize göre bir yöntem geliştirebilirsiniz. Tabiki bu ikinci seçenek için en azından seo öğrenmek için yine o blogları ziyaret etmeniz gerekecektir. Edin tabiki. Aslında en iyisidir siteleri gezmek artıları ve eksileri görürsünüz. Görüdüğünüz bir artıyı kendinize çevirebilir yada eksik olanları kendinize uygulamamaya önem verirsiniz. Bunun için gezin diğer siteleri ve reklamlara tıklayın. Toplumumuz bilinçlensin. Reklamlara tıklayın arkadaşlar. Reklamlar sizin için rahatsızlık gibi gözüksede birileri için size o hizmeti vermenin kaynağıdır. Konu neden buraya geldi bilmiyorum.

Çalışmadaki ilk izlenimler

İlk günlerde tabiki büyük sonuçlar beklemiyoruz. Daha henüz çalışmalara tam anlamıyla başlanmadı da diyebiliriz. İlk gün olarak biraz tanıtım ve Google pingleriyle Seo Uzmanı anahtar kelimemizde yerimiz sabitlemeye çalışacağız. Unutmayın ilk 500 arasında olmaniz umut için yeterlidir.

Yazı Adresinde Anahtar Kelime Kullanmak

Anahtar kelimenin ön planlara çıkması için google aramalarında bir çok yer vardır. Bunlar Makale başlıkları, Yazı adresi ( Url adresi ), Yazı açıklama alanı gibi yerlerdir. Url yapısı çoğu zaman tercih edilmektedir. Akılda kalıcı olması ve aramalarda öne çıkması için etkili bir önemi vardır. Tabi ki her zaman dediğim gibi iyi makale her zaman kazanır. Domain adresiniz anahtar kelime üzerine kurulu olsa bile bazen çok gerilerde kalabilir. Bizim neden url adresinde anahtar kelime kullanmadığımıza gelirsek. SEO uzmanı kelimesinin genellikle url yapıları hep anahtar kelimeye ile sağlanmıştır. Farklı teknikler denediğimiz için bu yöntem yerine Başlık ve açıklama kısımlarında kullanılması tercih edildi.


Google Sıralamalarda Gözüküp Kaybolmak

Mükemmel bir makale yazmışsın, acayip özenip özgün özgün oturup yazmışsın. Anahtar kelimelerini belirlemişsin resimlerine alt etiketler, boldlar m’ler başlık tagleri falan acayp birşey yapmışsın.  Sonra yayınladın. Sabırsızlanıyorsun indexlesin artık google çıldıracağım yerimi görmek istiyorum diyorsun. Dayanamıyorsun ve google botlarını çağırarak indexletiyorsun. Sürekli kontrol ediyorsun. Ve inanamıyorum yaşasın!. Çok iyi bir yerdesin hemde makaleyi daha yeni yazmana rağmen sen bu hızla gidersen 3 güne zirvedesin!…

Yok işte o iş öyle olmuyor. Mükemmel bir makaleniz olsada yeriniz ilk indexlemede çok iyi yerlerde çıksada orada kalacaksınız habire yükseleceksiniz diye birşey yok. Google bu tam bir “ewfcwssfdsfds” yeni makalelere hediye mantığı ile bazen önlere yönlendirebiliyor sonrasında eğer hak etmiyorsa hemen geri indiriyor.

Hak etmiyor derken şöyle, mesela bizim makalemiz SEO Uzmanı anahtar kelimesi. Google girişimiz 130. sıra ile başladı. yani 13 veya 14. sayfalarda tarayıcılara göre çıkıyoruz. Seo uzmanı arayanları gelip 14 sayfada bizim sitemizi tıklayıp yararlanırlarsa belki daha ilerleme şansımız olabilir. Ama diğer türlü şimdi olduğu gibi dalgalanmalar ile sıralamalarda bazen kaybolacağız bazen geleceğiz falan yerimiz sonrasında sabitlenecek.

               Bir yazının google sıralamasındaki yerinin sabitlenmesi zaman alabilir. Bu süre içinde ilerlemeler gerilemeler tamamen kaybolmalar olabilir. Siz çalışmalarınıza kurallara uyarak devam edin.

 

Share on Facebook
Facebook
6Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0
Bunu paylaşmak ister misiniz...

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

ڧ ZLine
Çılgınca şeyler yapmak geliyor içimden, dizginliyorum. Sonra birşey oluyor dizginlediğim için kendime kızıyorum. Sonra başka bir şey oluyor iyiki dizginlemişim diyorum. Sonra hoop tekrar başa.

7 thoughts on “Anarşi SEO Uzmanı Yöntemleri

  1. Evet google sıralama dalgalanmaları meşhurdur bir varsın bir yoksun kelime ne kadar zorsa dalgalanma o kadar çok oluyor

  2. bence mükemmel bir düşünce . boyle şeylere verilen önemin artması gerekiyor daha detaylı bilgi almak isterim

    1. Yorum için teşekkürler. Seo ile ilgili makaleler gerekli kaynaklar sürekli site üzerinde paylaşımı yapılacaktır. Facebook sayfası üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Top