Buradasınız
Anasayfa > SEO Önerileri

Seo önerleri - SEO ekibi

Ücretsiz SEO önerileri

Öncelikli olarak, bu makalede SEO nasıl yapılır, SEO için neler gerekli, En iyi SEO için neler yapılmalıdır gibi sorularınıza cevap bulamayabilirsiniz, Burada anlatılan seo önerileri “Kişisel Gelişim Şeklinde olacaktır.” Neyi nerden bulacağınız değil, nasıl yapmanız gerektiği üzerinde durulacaktır.

 Seo önerileri, başlığı biraz garip gelebilir. Seo öğrenilen nasıl yapılacağı planlanan bir kavramdır. Ama seo mantığını tamamen anladığınızda içerik yazımlarından kendi anlatımından çok kullanıcının aramasına önem vermeniz gerektiğini öğreneceksiniz. Bunun için “seo önerileri” aramalarında yerimizi almak için başlık olarak bu seçildi.

Eminim her web master için böyle bir yazı oluşturulmuştur. Aslına bakarsanız seo herkese göre değişir. Herkes google’da öne çıkmak diye ifade ederken kimilerine göre site düzeni, kimilerine göre başka birşey. Bize göre seo savaştır.

SEO kendine güvenmektir. Seo denilen şey bizim için hayalini kurduğun bir dünyayı yaratırken kullandığın bir silahtır. Bir siteyi kurarken hayallerinizi gerçekleştirdiğiniz bir yoldur.

Sitenin hayallerini kurarken nasıl başarılıysanız, onu en öne çıkarmak içinde kendinize o kadar güvenmelisiniz. Bakın ben burada sadece seo öz güveninden bahsediyorum. Hiç bir zaman büyük hedefler koymadım. Her zaman sitelere sadık oldum onlarda bana hep yeterince karşılığını verdiler.

En başta söylediğim gibi herkes kendi sitesinde SEO nedir, SEO nasıl yapılır, SEO önerileri gibi bir çok sayfa oluşturmuştur. SEO hizmeti bir çok şekilde iç ve dış olarak yapılır bunlarla ilgili bir çok döküman bulabilirsiniz. Bizim konumuz seo nasıl yapılır değil SEO için öneriler.

Bir çok makale var dedik SEO önerileri hakkında. Öncelikle tüm bilgilerimiz hakkında özgün bir makale yazıyoruz. Hayal ederek, sanki bir silahmış gibi düşünerek bir seo makalesi oluşturuyoruz. Sonra bu makaleyi seo önerileri kelimesinde seo araçlarını kullanarak öne çıkaralım.

Bunun için bize neler gerekli ?

Güven, azim ve bağlılık. Bakalım günde belirli  sürelerle çalışarak seo önerileri aramasında bu makaleyi ne kadar yükselte bileceğiz. Eğer düşündüğümüz kadar yükselirse, ve seo savaşını kazanırsak. Sonrasında Seo nasıl yapılır. Seo nedir gibi konuları diğer yazılarda okuyabilirsiniz.

Burda bizim deneyeceğimiz şey, “SEO sadece araçlarmı yoksa bir silahmı. Silah sadece kullanarakmı güç kazandırır yoksa onu sahiplenip bütünleşincemi. ”

Öncelik olarak

SEO Uyumlu Başlıklar;

Makalelerinizi seo uyumlu olarak yazmak için bir kaç öneride bulunalım. Özgün makaleler ve özgün içerikler çok önemlidir. Google yeni verileri sever. Ama asıl önemli olan başlık seçimlerinizin arama sonuçlarıyla uyuşması.

Öyle bir başlık seçmelisinizki kullanıcıların aramalarını tam olarak karşılamalısınız. Örneğin, Android Rom kurulumundan bahsedeceksiniz diyelim. Seçeceğimiz başlıkları düşünelim,

Android Rom Yükleme, Android Rom Nasıl Yüklenir, Android Rom Kurulumu gibi aramalara odaklanarak başlıklar kurabilirsiniz.

Makaleye Backlink Almak, ( İç Backlink ( Derinlink))

Siteniz için backlink çalışmaları yapmış olabilirsiniz, Anahtar kelimeleriniz üzerine çok çalışmış olabilirsiniz. Sıra  tekil makaleniz için seo çalışmasında. Buradada yapmamız gereken şey makalemiz için backlink çalışması yapmaktır.

Makalemiz için backlink çalışmasını aşama ve aldığımız yerler olarak sırayla ekleyerek backlink siteleri olarakta kullanabilirsiniz.

 • Google Blog Açarak Backlink Almak

Google Blogspot hizmeti subdomain yardımı ile açılan blogları sunmaktadır. Bu bloglar .blogspot domaini ile geldiğinden dolayı backlink olarak kaliteli siteler olarak gözükmektedir. Sitenizdeki backlink çalışmaları için en başta yapmanız gerekenlerden birisi, anahtar kelimemiz. “Seo önerileri”

 • seoyontemonerileri.blogspot.com.tr adresimizi oluşturduk. Şimdi burada SEO önerileri ile ilgili bir makale hazırlayalım.
 • Makalemizi hazırladık, anahtar kelimem olan SEO önerilerini bir kaç kez konu içinde geçirdik. Anahtar kelime tekrarlama mantığı genellikle 100 120 kelime arasında 1 defa olarak tercih edilebilir derler. Kesinliği yoktur. Bazı anahtar kelimeler vardır ki konuyu anlatmak için mecburen tekrarlarsınız.
 • Anahtar Kelimelere link bağlantısı vermek ( anahtar kelime backlink almak ) Belirlediğimiz anahtar kelimelere bu makalemizin linkini veriyoruz ve kısaca diyoruzki bu makalenin kaynağı ilhamı bu linkteki adrestir. Ve google botlarını buraya yönlendiriyoruz.
 • Makalemizde bazı yerleri kalın, italik, başlık olarak belirleriz, google robotları bu özellikleri farklılık olarak görür ve anahtar kelime olarak algılar diyebiliriz. Bunun için etkili gördüğümüz yerlere özel yazı özellikleri ekleyebilirsiniz.
 • Makele nizi öylesine yazmayın. Nasıl asıl makaleniz özeniyor sanız paravan bloglar daki makaleniz de o şekilde özenebilirsiniz, çünkü belkide paravan site diye tuttuğunuz bir blog aramalarınıda daha popüler olabilir. Daha fazla hit sağlayabilir. Bu sizin yararınıza olur ve yine site üzerine yönlendirmeler yaparak daha etkili bir kazanç asağlayabilirsiniz.
 • WordPress Blog Açarak Backlink Almak

Google gibi çok sevdiğimi wordpress’inde blog hizmeti vardır. Bundan yararlanmak blogspottan olduğu kadar kolaydır. Üye olarak kendimize anahtar kelimemizle uygun bir blog oluşturuyoruz. Anahtar kelimemiz. “Seo önerileri”

 • seoyontemonerileri.wordpress.com adresimizi oluşturduk. Şimdi burada SEO önerileri ile ilgili bir makale hazırlayalım.
 • Tekrarlamaya gerek yok google blogspot paravan sitemiz üzerinde ne yaptıysak wordpress paravan sitemiz üzerindede aynı özenle özgün makalemizi yayınlayarak site iç linkimizi veriyoruz.

Tabiki ben yine her zamanki gibi tembellik yapıp kopyala yapıştır uyguladım.  Siz bunu yapmazsanız başarı merdivenini kolayca tırmanırsınız.

Ne diyordu eskiler , “-Dediğimi yap, yaptığımı yapma.”

 

 • Pinterest Hesabından Backlink Almak

Pinterest bilindiği gibi resim paylaşımlarıyla oluşturulmuş bir sosyal paylaşım platformu diyebilir, Moda, Tasarım, Teknoloji ve bir çok konu ile ilgili albümler oluşturarak kendinize bir resim arşivi olarak kullanabilirsiniz. Gayer basit bir şekilde üye olarak başlayın.

Pinterest Adresi : https://tr.pinterest.com

 • Hesap ayarlarınız içerisinde, “Web sitesi” kısmından sitenizi onaylayarak ekleyebilirsiniz.


Pinterest Resim Yükleyerek Backlink Almak

Üye girişi, yaptıktan sonra sağ alt tarafta “+” işareti belirecektir Buradan yan taraftaki gibi olan ekranınızda, “Bir web sitesinden kaydet” seçeneğini kullanarak resimlerin bulunduğu konunun linkini verebilir sonrasında konu içindeki resimleri pinleyebilirsiniz.

 

Eklediğiniz pinler görünürlüğünde web sitesini ziyaret et olarak linkiniz oluşmaktadır. Böylelikle pinterest üzerinden paylaştığınız resimle sitenize bağlantılar oluşturmuş olabilirsiniz.

 

Makalenize uygun bir kategori içinde kaydederek Daha sağlıklı bir depolama ile backlink kazanabilirsiniz.

Pinterest ek olarak kategoriler ve yazılar yardımıyla bir çok resimi yeni kullanıcılara sunduğu için hit kaynağı olarakta kullanabilmeniz memkündür.

Yani görsel dikkat çekerek sitenizi ziyaret etmek isteyenler olacaktır. Yada makaleniz gerilerde kalsa bile pinterest resimleri ile sizi bulabilecek kişiler olabilir. Bunun için pinterestte paravan siteler arasında tavsiye ettiklerimizdendir. Eklenmesi ve paylaşımlarık kolay olmasıda ayrı bir güzelliğidir.

 

 

 • Tumlr Blog Açarak Backlink Almak

Tumblr’da diğer wordpress, blogger gibi etkili olabilen paravan bloglarımız arasında gelmektedir. Bu blog ile yazdığımız yazılar resimler vs paylaşımlarla sitemize backlink gönderiminde bulunabiliriz.

seoyontemonerileri.tumblr.com blogumuzu oluşturarak düzenlemelere başlıyoruz sonrasında makalemizi paylaşarak backlinklerimizi oluşturuyoruz. Tumblr güzel olan taraflarından birisi kolaylıkla yazı paylaşımı yapılmasıdır. Ek olarak resimler ve url paylaşımıda ek olarak kullanabilen etkili ve kolay yollarıdır.

Edu uzantılı Backlink Almak

Backlink için en etkili yöntemlerden biriside edu uzantılı backlinklerdir. Edu uzantılı backlink almakta blogları açarak backlink almak kadar kolaydır. Bu konuyu ayrı bir sayfaya taşıyarak. Edu Backlink Almak makalesinde anlattık.

 


 

 

 

 

Sosyal medyada paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKShare on TumblrPin on Pinterest

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
21 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 4,29.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir. Eğer yararlı ise makale daha geniş araştırmalara ve değerlendirmelere tabi olur.

7 thoughts on “SEO Önerileri

 1. yüzeysel demiştin pek birşey yoktur diye düşünmüştüm ama gerekli bütün yerleri anlatmış gibisin, gördüğüm kadarıylada gün gün eklemeler yapılıyor. web sitesi sağlıklı backlinkleri için büyük bir backlink arşivi yaparsan çok sevinirim. internette hep ölü linkler ve site kalitesi düşük siteler bulunuyor. 5 yıldızı verdim.

  1. Yorum için teşekkürler. En kısa zamanda backlink çalışmaları için büyük bir arşiv paylaşılacak, puanlama için teşekkürler.

 2. Yararlı bir makale olmuş teşekkürler ama diğer backlink siteler eklenecekmi edu uzantılı backlink sitesi göremedim bir kaçtane verirseniz daha yararlı olacağını düşünüyorum.

 3. baclink için önemli noktalar deginmissiniz hocam ele aldıgınız siteler ise alexada yüksek siteler baya faydalı olucagını düşünüyorum teşekkürler elinize saglık.

Bir Cevap Yazın

Top