Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, en basit anlamı ile başımızın arka kısmında bulunan iki kulak arası bölgeden, cilt altında dökülmeme özelliğinde genetiğe sahip saç köklerinin alınıp, ön tarafta saçlandırma adı verilen ekime denilir. İstediğimiz bölgelere cilt altına transferini yapmaktır. Bu şekilde daha önce saç dökülmesi gözüken bölgeye tekrar saç dökülmeme özelliği olan kısımlardan alınan saçlarınız eklenir. Bunu kısaca yine saç kökü yer değiştirmede diyebiliriz.

Saç ekimi kalıcı mıdır? Daha sonra tekrar dökülür mü?

Saç ekimi kalıcıdır. Saçların ekim sırasında nakledilen saç kökleri genetiksel olarak testesteron saç dökücü etkisine dirençli köklerden dir. Ekilen saçlar ömür boyu transfer edildikleri bölgede kalmaya devam etmektedirler. Ve bir örnek olarak daha önce ekilen saçlar dökülmeye devam etseydi dünya genelindeki saç ekim talebi bu kadar fazla olmazdı. Profesyonel şekilde hizmet aldığınız hastaneler sizi saç ekimi konusunda bir daha dert etmeyeceğiniz bir mutluluğa taşıyabilir. Bu durumda hastane seçimi yaparken dikkatli olmanızda önerilir. Bir çok hastane bahsettikleri bir çok hizmeti vermeyebiliyor.

Saç kökleri mi yoksa saç telleri mi ekiliyor?

Saç ekimi sırasında nakledilen saç kökleridir. Saç kökü içindeki tekli, ikili, üçlü ya da daha fazla saç teli barındıran anatomik yapılardır. Anatomik bütünlüğü olan yapılar olduğundan saç köklerinin  saç ekim sırasında kullanılması sonucun doğal, estetik ve verimli olmasını sağlar. Saç kökü ekimi sonrasında saçlarınız doğal şekilde büyüme olmaktadır. Normal saç hayatınızı tekrar yaşamanızı sağlayacaklardır.

Saç ekimi verilen sayılar neyi ifade eder?

Saç ekiminde nakledilecek miktar saç kökü sayısını ifade etmektedir. Saç tellerinden bahsedecek olursak saç teli adedi saç kökü miktarının iki katından daha fazla olabilmektedir. Bu anlamda saç ekim öncesi hastaya önerilen sayıları saç teli miktarı üzerinden konuşmak kafa karıştırıcı olabilmektedir. Her bir saç kökünün birden fazla saç teli içerdiğini düşünürsek 3000 saç kökü naklettiğimizde aslında 8000-10000 arası saç teli nakletmiş oluyoruz.

Yukarıdaki video animasyonda başlıca kaba olarak saç ekim adımları gösterilmiştir. Saç dökülmesi sonrasında yapılan işlemler ve uygulanan adımlar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0
Bunu paylaşmak ister misiniz...

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

ڧ ZLine
Çılgınca şeyler yapmak geliyor içimden, dizginliyorum. Sonra birşey oluyor dizginlediğim için kendime kızıyorum. Sonra başka bir şey oluyor iyiki dizginlemişim diyorum. Sonra hoop tekrar başa.

Bir Cevap Yazın

Top