Işıklar içerisindeki kadın Quorra

TRON Efsanesi filmini bilim kurgu severlerin bir çoğu biliyor. Oyun, fantastik ve teknoloji karışımı olarak güzel bir film kategorisine aldığımız filmlerden birisidir. Tabi ki film bazı yönleri ile sevilmediğide oluyor ama bizim olayımız aslında yine o değil filmleri normalden daha güzel hale getiren kadınlardır. Tron efsanesinde bu görebi üslenen güzelimiz, Quorro karakteri olmuştur.

Karaktere can veren oyuncu Olivia Wilde, Mart 1984’den beridir nefes almaktaymış. Oyuncu kendi güzelliğini biraz teknolojik kıyafetler ve oyun karakterlerine biraz dönüştüren makyajı ile bizi kendisine hayran bırakmıştır. Ek olarak film içerisinde ki karakterin konuşması davranışları ve gerçek dünyayı bilmiyor olması ülkemize tatile gelmiş rus kadınların Türkçe konuşmaya çalışma çabaları kadar tatlı geliyor.

Tron Efsanesi, Kevin Flynn tarafından yapılan bir oyun olarak başlamış ve sonrasında içerisindeki yapay zekalar her filmdeki mantık ile isyan etmeye başlamıştır ve Flynn içeride mahsur kalmıştır. Bu çalışmaların başlangıcında oluşturulan Clu, Kevin’ın gerçek dünyasına geçmenin yollarını aramaktadadır. İşte Quorra bu çalışmalar ortasında ortaya çıkan İzolar olarak sürekli söylenen, İzomorfik algoritmalardan birisi olarak Flynn cephesinde Clu ile savaşmaktadır.

tron-kadin

Daha öncede söylediğimiz gibi dünyayı merak etmesi ve sempatik tavırları ile kendisini sevdirmeyi çok iyi biliyor. Kısa saçları uzun boyu iri gözleri ile güzel bir film karakteri olarak aklımızda yer edinmiş, ve unutulmayacaklar listesinde bir çatlak olarak yerini almıştır.

Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0
Bunu paylaşmak ister misiniz...

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

ڧ ZLine
Çılgınca şeyler yapmak geliyor içimden, dizginliyorum. Sonra birşey oluyor dizginlediğim için kendime kızıyorum. Sonra başka bir şey oluyor iyiki dizginlemişim diyorum. Sonra hoop tekrar başa.

Bir Cevap Yazın

Top