General Mobile E tab 4 Mdm kaldırma

Fatih Projesi Tabletleri Mdm Yazılımı Kırma

Son yıllarda Fatih Projesi olarak adlandırılarak okullarda öğrencilere Ücretsiz tabletler dağıtılmaktadır. Bu proje mantığında öğrencilerin daha sosyal ve iyi eğitim alabilmeleri için bu desteği uygun görmüşlerdir ama Fatih projesi tableti kısıtlamaları mevcut olarak verilmektedir. Örneğin oyun yüklemek, internette dolaşmak, Facebook ve Twitter tarzı uygulamaların kurulumları yapılamamaktadır. Tam anlamı ile bir tablet fonksiyonu bulunmamaktadır yani. Okulu biten öğrenciler için genellikle bu durum sorun olmaktadır çünkü sıfırlandıktan sonra bile MDM Aktivasyon sorunu çıkmaktadır. Bu aktivasyonu kapatmak için yazılım kırma işlemi yapılması gerekmektedir. Bunun için öncelikle General Mobile E tab 4 Root yapmak gerekmektedir.

General Mobile E tab 4 Root Yapmak

Genellikle sorun çıkaranlar arasında en çok olduğu için General Mobile E-Tab 4 tercih ettik. Öncelikle tabletin tam olarak bütün içeriğinin silinmesi gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki video izleyebilirsiniz. Veya adımları takip edebilirsiniz.

  • Tablet kapalıyken Ses Açma ve Güç Tuşuna basılı tutarak bilgisayarı açınız. General Mobile yazısı geldikten bir kaç saniye sonra elinizi çekin.
  • Android System Recovery ekranı açılacaktır. Bu işlem ilk seferde çıkmaz ise bir kaç defa denemeniz gerekebilir. Buradaki menüleri Ses Açma ve Kısma tuşları ile gezebilir ve Güç tuşu ile seçebilirsiniz. Bu ekranda “wipe data/factory reset“i seçiyorsunuz.
  • Burada açılan ekranda “Yes — delete all user data” kısmına inerek seçiyoruz. Bu işlem tabletinizdeki bütün dosyalarınızı silecektir ve fabrika ayarlarına geri dönülecektir.
  • Bu işlem sonrasında dosyalarınız silinmeye başlayacak ve sistem düzenlemeleri yapılacaktır ortalama 5 dakika sürebilir.  Bittikten sonra menü ekranı tekrar gelecek, burada “Reboot system now” seçeneğini seçerek tableti tekrar başlatın.

Burada USB to OTG kablo gerekecektir. Çünkü MDM ekranını geçebilmeniz için klavye takmalısınız. 

  • Tablet yeniden başladığında Klavyenizi bağlayın ve MDM ekranında iken ESC tuşuna basınız. Burada android sistemin normal kurulum ekranı gelecektir. Her şeyi sıfır bir tabletmiş gibi yapınız ve ilerleyin.
  • Kurulum ayarları bittikten sonra menüden Ayarlara girerek tablet hakkında kısmındaki derleme numarasına 6 7 kez basarak geliştirici seçeneklerini açınız.
  • Geliştirici seçeneklerine girin ve USB hata ayıklama modunu açmak için tık’ı işaretleyin. Sorulan soruya onay verin.

Bundan sonraki işlemleri video’daki 3. dakikadan sonrasını izleyerek yapmanız önerilir.

Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0
Bunu paylaşmak ister misiniz...

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

ڧ ZLine
Çılgınca şeyler yapmak geliyor içimden, dizginliyorum. Sonra birşey oluyor dizginlediğim için kendime kızıyorum. Sonra başka bir şey oluyor iyiki dizginlemişim diyorum. Sonra hoop tekrar başa.

3 thoughts on “General Mobile E tab 4 Mdm kaldırma

  1. 4-5 kez mdm aktivasyon sorunu ile karşılaştım. Sürekli bizim formatör aktive etti. Ve yine aynı hatayı veriyor. Bunun nedenini öğrenebilir miyim?. Teşekkürler…

    1. İstanbul’dayım ama zaman bulmak çok zor maalesef. İletişim kurabileceğim bir yol belirtirseniz yardımcı olmaya çalışabilirim

Bir Cevap Yazın

Top