Daha önce kullanılan domain alma, tekrar açmak

Daha önce satın alınmış / kullanılmış ve sonrasında boşa düşmüş domain kullanmak nasıldır ?

Bu konu yüzeysel şekilde anlatılacağı gibi derinlemesine inildiğinde de gerekli anlatılacak yerleri vardır.

Kısa keselim dersek. Google tarafından bütün indexleri silinmiş sanki hiç olmamış bir domain olsa bile daha öncesinde alan kişi o siteyi popülerleştirmek için bir çaba göstermiştir. Yani ne kadar başarılı olduğunu bilmesenizde seo açısından belli başlı çalışmalar yapmış olabilir. Basitte olsa bir backlink yapısı oluşturmuş olabilir bu sizi ek olarak backlinkler kazandırmış olacaktır. Bu açıdan baktığınızda böyle bir alan adını almanız mantıklı olabilir.

Uzun bir şekilde derine girmek gerekirse, yine önceki sahibinin ne kadar bilgisi olduğunu, seo ve backlink inşaası yaparken bir hatamı yaptıda ondan dolayımı sitesini kapatmak zorunda kaldı. Google’dan banlandığı içinmi bırakmak zorunda kaldı bunları analiz ederek araştırmanız gerekecektir.

Bunlarıda öğrenmenin en iyi yolu, google üzerinde url adresi aratarak daha önce bahsi geçip geçmediğini öğrenebilirsiniz.

Backlink ve seo analiz araçlarında ne gibi çalışmalar yaptığını öğrenebilirsiniz.

Eğer hiç bir sorun göremiyorsanız, bizim düşüncemizle sorun yaşamadan alın. Başlatılmış bir işi devam ettirmiş olursunuz. Bir süreci kolayca atlatıp bir ölüyü diriltirsiniz.


Eğer sitenin backlinkleri mevcut ise, onları inceleyerek bakmanızda fayda var. Eğer backlink url yapısı sizin çalışacağınız url yapısına guymuyorsa php, asp, html farklılıkları var ise backlink 404 düşeceği için sorun yaratabilir.


 

Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0
Bunu paylaşmak ister misiniz...

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

ڧ ZLine
Çılgınca şeyler yapmak geliyor içimden, dizginliyorum. Sonra birşey oluyor dizginlediğim için kendime kızıyorum. Sonra başka bir şey oluyor iyiki dizginlemişim diyorum. Sonra hoop tekrar başa.

Bir Cevap Yazın

Top