Backlink nasıl alınmalıdır? Backlink yararı nedir ?

seo-backlink-nedir-nasil-alinir

Backlink Nedir ?

Backlink bir internet sitesinde sizin sitenizin linkinin bulunmasıdır. Backlink almak veya arttırmak diğer sitelerde kendi sitenizden bahsederek veya yorumlarda kendi site adresini paylaşarak yapılmaktadır. Genel kitle bu şekilde çalışmaktadır yani.  Backlink almak için bir çok internet sitesi mevcuttur. Sadece siteleri gezerken yorum yaparak bile backlink alabilirsiniz. Ama bunun sağlığı tartışılır.

Bir çok seo uzmanının bahsettiği aynı şeyleri bahsetmek zorundayım çünkü manık hâla aynı. Seo yapılmalıdır. Google açısından isminden de anlaşılacağı gibi Arama Motoru Optimizasyonu gereklidir. Sitenizin kalitesini arttırmak için backlinklerede ihtiyacınız var. Ama bunu yanlış anlamamak önemlidir. Yani sitemin kalitesi backlink alarak artıyormuş diye her tarafa link vermekte sağlıklı değildir. Sitenin kalitesini arttıran şey içeriği ve verdiği bilgidir. Seo ve Backlink veya diğer araçlar sadece site kalitesinin artı kalitesidir.

backlink-nasil-alinmalidir

Backlink Nasıl Alınmalıdır ?

Backlink sitenizin diğer sitelerde olan linkleridir demiştik. Bu backlinkler sitenizi diğer sitelerde tanıtmak veya referans olarak göstermek gibidir. Google botları konu analizlerinde sizin linkinizi gördüklerinde referans olarak algılayacak ve backlink kayıtlarına alacaktır. Bu işlem toplamlarında google sizin kalite standartlarınızı arttığını varsaymaktadır.  Ama bilinçsiz alınan backlinklerin pek sağlıklı bir önemi olmayacaktır. Yani site kalitesi olarak sizden çok üst seviyelerde sitelerden aldığınız backlinkler sizden geri seviyedeki backlinklerden çok daha yararlı olacaktır.

Google’ın pagerank sistemini kaldırmasıyla bu işlem biraz farklılaşmaya başlamıştır. Önceki düzenlemelerde pagerank değerine göre sitelerden backlink alınırdı. Ama yinede bir sitenin sisten üst veya alt olmasını anlamak zor olmamalı. Düzen, kaynak, içerik ve ziyaretçi sayıları yanında alexa sıralamasını kontrol ederek sizden üst sıralardaki sitelerden backlink almaya çalışmalısınız. Bu backlinkler dediğimiz gibi temiz olması tavsiyemizdir. 100 tane çöplükleşmiş bir sitenin backlinki yerine temiz ve google tarafından seviye arttırılmış sitelerden backlink almak sizin yararınıza olacaktır.

Backlinkler kendi aralarında çeşitlere ayrılmaktadır. Dofollow ve Nofollow backlink nedir? konusunu inceleyerek backlinkler hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. . .

 

 Temiz backlinkli günler dileriz.

Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0
Bunu paylaşmak ister misiniz...

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

ڧ ZLine
Çılgınca şeyler yapmak geliyor içimden, dizginliyorum. Sonra birşey oluyor dizginlediğim için kendime kızıyorum. Sonra başka bir şey oluyor iyiki dizginlemişim diyorum. Sonra hoop tekrar başa.

One thought on “Backlink nasıl alınmalıdır? Backlink yararı nedir ?

Bir Cevap Yazın

Top