Android Ekran Desen Kilidi Kırma

androidAndroid, günümüzde en çok kullanılan akıllı cihaz işletim sistemlerinden bir tanesi haline geldi. Bu kadar güçlü olmasındaki en büyük etkenlerden birisi de tabi ki çok güvenli bir sistem olması. Bu güvenliği sağlayan önemli etkenlerden birisi de ekran desen kilitleri. Android cihazlarda ekran desen kilidi kırma işlemi neredeyse imkansız denebilecek kadar güç. Ancak yine de sizler için güzel bir metodumuz var. Bu metod aslında sizler için hem bir çözüm hem de Android’e güvenmek için önemli bir sebep. Çünkü sizlere aktaracağımız bu çözümle dosyalarınıza erişemiyorsunuz, sadece ekran kilidi ile beraber cihaz içindeki tüm dosyalar ve bilgiler çöp oluyor. Bu noktada sizin işinize yaramıyor olsa bile aslında Anroid’in ne kadar güvenli olduğunu görüyoruz.

Yöntemimizin adı Hard Reset. Şu anda tam manasıyla bilinen ve gerçek olan nadir Android ekran desen kilidi kırma yöntemlerinden bir tanesi. Biraz araştırma ile birçok yöntem bulabileceğinizin garantisini verebilirim. Ancak bulduğunuz yöntemlerin gerçek anlamda işe yarayacağını maalesef hiç zannetmiyorum çünkü Android işletim sistemi ekran kilidi güvenliği konusunda neredeyse hiç taviz vermemiş. Böyle bir durum söz konusu olunca Android cihazlarda dosyalar silinmeden herhangi bir Android ekran desen kilidi kırma işlemi yapmakta söz konusu olamıyor. Ne yazık ki yalnızca bizim sunduğumuz çözüm işe yarayabiliyor ve bunun sonucunda tüm dosyalarınız bir anda yok oluyor. Ancak eğer telefonunuzu kullanmaya devam etmek istiyorsanız ya şifrenizi hatırlamalısınız ya da dosyalarınızla vedalaşmalısınız. Çünkü bu şifrenin deneme yoluyla çözülmesi ciddi anlamda çok zor. Tabi haftalar boyunca denemeye razıysanız belki bir ihtimal şifreyi çözebilirsiniz. Ancak unutmayın ki Android her 3 yanlış denemede size zaman sınırlaması koyacaktır.

Hard Reset işleminin detayları ise şöyle: Tüm dosyalarınızı, rehberinizdeki tüm numaraları, bilgilerinizi, hesaplarınızı vb. telefonunuzdan kaldırıyor ve telefonunuzu ilk alındığı haline çeviriyor. Tabi tüm şifreleri de götürdüğü için Android ekran desen şifresi kırma işlemi başarıyla tamamlanmış oluyor. Tabi amacınız başkalarının verilerine erişmek ise böyle bir şey yapamayacaksınız çünkü Android sistemi ciddi anlamda güvenli ve bilgileri en son noktaya kadar muhafaza ediyor.

Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
3Share on Tumblr
Tumblr
0
Bunu paylaşmak ister misiniz...

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

Bir cevap yazın

Top